Kierunek - Szkocja

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2019-04-29 7dni Przelot NOWOŚĆ 2019 Zgodnie z programem Szczecin 4180PLN termin potwierdzony
int(12766)
Kierunek – Szkocja!
 
DZIEŃ I Wylot z Berlina z lotniska Tegel o godz. 13.25, zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Przylot do Edynburga o godz. 14.40 czasu lokalnego. Transfer do hotelu. Edynburg  jest stolicą Szkocji, położoną na wzgórzach, tuż obok wygasłego wulkanu. Zwiedzanie rozpoczniemy od przejścia na wzgórze Calton Hill nazywanego „Akropolem Północy”,  skąd rozpościera się najpiękniejsza panorama na miasto. Idealne miejsce na spacer w otoczeniu zabytkowych pomników i obiektów. Zobaczymy także fragment Ulicy Książąt, Princes Street, gdzie z bliska przyjrzymy się pomnikowi słynnego poety szkockiego, Waltera Scotta. Powrót do hotelu. Nocleg                                                                                                                        

DZIEŃ II Po śniadaniu czeka nas bliższe poznanie Edynburga. Spacer wzdłuż Królewskiej Mili. Royal Mile, esencja średniowiecznego miasta, z przylegającymi uliczkami jest perłą architektury. Po drodze miniemy puby serwujące lokalny haggis i szkocką whisky. Czas umilą nam dźwięki dud, na których grają Szkoci ubrani w tradycyjne kitle. Jednym z ważniejszych punktów na trasie jest Plac Parlamentarny oraz katedra św. Idziego, najważniejsza świątynia w Edynburgu. Stąd już bardzo blisko na Wzgórze Zamkowe, gdzie znajduje się jedna z najstarszych i najpotężniejszych fortec Wielkiej Brytanii – Zamek Edynburski.  Zobaczymy królewskie komnaty, skarbiec z insygniami oraz więzienie. Będzie to podróż po burzliwej historii Szkocji i Edynburga. Następnie wybierzemy się do najbardziej kolorowej części miasta, Grassmarket, który pomimo setek barw, skrywa w sobie mroczną tajemnicę...Czas wolny. Przejazd pod Pałac Holyrood, który jest zwieńczeniem Królewskiej Mili, by przyjrzeć się z daleka szkockiemu domowi brytyjskiej Królowej. Dla chętnych możliwość zakupu oryginalnej porcelany, którą co roku podejmowana jest brytyjska rodzina. Wyjazd w kierunku Perth, nazywanego bramą szkockich wyżyn. Po drodze podziwiać będziemy most kolejowy zawieszony nad rzeką Forth. Ta imponująca żelazna konstrukcja niegdyś była najdłuższym tego typu mostem na świecie. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie jednej z najważniejszych atrakcji hrabstwa Perthshire – Scone Palace. Tutaj koronowano szkockich królów – Makbeta, Roberta I Bruce’a i Karola II. To właśnie stąd pochodzi słynny kamień przeznaczenia. Część pałacu jest wciąż zamieszkała przez rodzinę Mansfield – właścicieli posiadłości. Na terenie rezydencji zobaczymy bogato zdobione wnętrza pałacowe, park z dumnie spacerującymi pawiami i labirynt zieleni. Po tej lekcji historii ruszymy dalej w kierunku górzystego regionu Highlands. Przejedziemy jedną z najpiękniejszych widokowo tras Szkocji wiodącej przez Park Narodowy Cairngorms. Po drodze zatrzymamy się w destylarni whisky, gdzie dowiemy się w jaki sposób powstaje „woda życia”. Już żadne alembiki, „malt” i inne cuda nie będą mieć przed nami tajemnic. Przejazd do hotelu w okolicy Inverness. Nocleg.
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od wizyty u słynnej Nessie. Przejedziemy malowniczą trasą Great Glen, która jest olbrzymim rowem tektonicznym.  W jednym z zagłębień wyżłobionym przez lodowiec znajduje się najdłuższe w Szkocji jezioro – Loch Ness. Przerwa w Drumnadrochit na zdjęcie z rzeźbą legendarnego potwora. Dalsza podróż nabrzeżami jeziora obok ruin średniowiecznego zamku Urquhart. Przejazd  widokową trasą pomiędzy Wzgórzami Pięciu Sióstr do najczęściej fotografowanego miejsca w Szkocji, zamku Eilean Donan. Budowla położona na niewielkiej wysepce, połączona ze stałym lądem kamiennym mostem, była plenerem dla wielu filmów, m. i n. „Świat to za mało” ze słynnej serii o Jamesie Bondzie. Niezwykła sceneria i unikalny klimat zachęcają do pamiątkowych zdjęć. Dalej przejedziemy otwartym w 1995 roku mostem Skye Bridge na jedną z wysp archipelagu Hebrydów – Wyspę Skye. Krajobraz zachwycający, zdumiewający i podobno uzależniający. Drogi tutaj są malownicze, wąskie i kręte, częstym widokiem są chodzące samopas owce, szczęśliwcom udaje się nawet spotkać urocze krowy z potężnymi rogami i grzywką zasłaniającą oczy. Przejazd starym kamienny mostem Sligachan, przy którym chętni będą mogli zachować swoją urodę na wieczność (przynajmniej według legendy). Linia brzegowa Skye jest bardzo zróżnicowana, dlatego na wyspie można obejrzeć urocze zatoczki i fiordy. Najsłynniejszy z nich Kilt Roch, z którego wypływa wodospad Mealt Falls – kolejny przystanek naszej wycieczki na Wyspie Mgieł. Przejazd do miejsca, skąd pochodzi najsłynniejszy kadr z wyspy – przełęcz Quiraing. Jest to teren, który powstał w wyniku obsunięcia się ziemi. Do tej pory jest to osuwisko aktywne, z tego powodu co jakiś czas trzeba naprawiać powstałą tam asfaltową drogę. Zielone wzgórza przecięte szczelinami, miękka trawa, osobliwe formacje skalne i ta pustka… Po prostu pięknie tam być! Przy sprzyjających warunkach obejrzymy tutaj zachód słońca. Przejazd do Portree. Nocleg.
 
DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Ten dzień pozwoli nam na odpoczynek w okolicznościach natury. Zaczniemy od Fairy Glen, uroczego miejsca, w którym ponoć mieszkają wróżki, a wszystko sprawia wrażenie „miniaturowego”. Stamtąd przemieścimy się do Fairy Pools, kolejnego miejsca, które upodobały sobie magiczne istoty – tym razem to sadzawki ulokowane pod wzgórzami Cuilins.  Powrót na „ląd”. Przeprawa promowa  Armadale – Mallaig. Warto w tym czasie usiąść na tarasie widokowym i wypatrywać fok i delfinów. Zmierzając do Fort Williams, zatrzymamy się przy wiadukcie kolejowym Glenfinnan położonym w bajkowej scenerii pełnej tajemnic i przygód. To tędy przejeżdżał słynny Hogwarth Express z Harrym Potterem na pokładzie. Spacer po mieście, nad którym góruje Ben Nevis, najwyższy szczyt Szkocji. Czas wolny w mieście. Przejazd na nocleg w okolicy.
 
DZIEŃ VI Po śniadaniu wyjazd w stronę Edynburga. Przejazd przez Glencoe. Czekają na nas zapierające dech w piersiach krajobrazy. Glencoe to wąsko wciśnięta pomiędzy dzikie góry dolina. W jednym miejscu znajduje się tu wszystko, co najpiękniejsze w Szkocji: majestatyczne szczyty, przejrzyste jeziora i rozległe wrzosowiska. Krótki przystanek przy Jeziorze Achtriochtan. Dalsza podróż przez pogranicza Parku Narodowego The Trossachs do Stirling – dawnej stolicy Szkocji. Tutaj zwiedzimy jeden z najsłynniejszych zamków Szkocji, a także wysłuchamy opowieści o szkockim bohaterze, Williamie Wallace, którego pomnik góruje nad miastem. Przejazd do Edynburga. Nocleg.
 
DZIEŃ VII Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot z Edynburga o godz. 13.10, przylot do Berlina na lotnisko Tegel o godz. 16.20.
 
Termin: 29.04 – 05.05.2019
 
Cena: 4 180 PLN
 
Cena zawiera:
 • przelot samolotem linii EasyJet na trasie Berlin – Edynburg – Berlin
 • 6 noclegów w hotelach
 • transport na trasie wycieczki
 • wyżywienie: 6 śniadań
 • ubezpieczenie: NW (15 000 PLN), KL (20 000 EUR), bagaż (1000 PLN)
 • opiekę pilota – przewodnika i lokalnych przewodników
 • bagaż podręczny o wymiarach 56x45x25 cm (bez ograniczenia wagowego) 
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Dodatkowe opłaty:
 • bilety wstępu, bilet na prom, wizytę w destylarni uczestnicy opłacają indywidualnie ok. 70 GBP
 • dokupienie bagażu 20 kg w cenie 370 PLN
 • dokupienie 6 obiadokolacji w cenie (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo) 680 PLN
 • dokupienie transferu na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin w cenie 140 PLN
 • dokupienie ubezpieczenia od chorób przewlekłych w cenie 63 PLN
 • dokupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji – 2,6 % ceny wartości wycieczki
 • dopłata do pokoju 1 os.
Uwagi:
 • Kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie (aktualne informacje na stronie internetowej oraz w biurze).
 • Wizyta w destylarni tylko dla osób powyżej 18 r. ż.
 • Pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.