Muzyczna Italia

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2019-07-26 4dni Przelot Włochy przedstawienie operowe w amfiteatrze w Weronie Śniadania Szczecin 2490PLN impreza potwierdzona
int(6761)

Muzyczna Italia


DZIEŃ I Godz. 09.10 wylot samolotu z lotniska Berlin Schönefeld. Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przylot do Wenecji o godz. 10.55. Przejazd do Padwy, o której mówi się „ piękna jak Wenecja, mądra jak Bolonia”. Padwa to miasto uniwersyteckie, które przez około 600 lat wykształciło niezliczone włoskie umysły. Dante, Petrarka i Galileusz to tylko trzy nazwiska spośród 40 000 poprzedników studentów, którzy dziś ożywiają to niewielkie miasteczko. Miasto naszpikowana jest polskimi śladami jak mało które we Włoszech. Nasi rodacy patronują kaplicom (św. Stanisław w bazylice il Santo) i placowi (Maksymilian Kolbe), mają tu też swoje pomniki (Stefan Batory i Jana III Sobieski), a kilku kolejnych studiowało na padewskiej wszechnicy (Mikołaj Kopernik, Jan Kochanowski oraz Jan Zamoyski). Spacer po mieście, w trakcie którego zobaczymy: Prato della Valle z posągami postaci historycznych, Palazzo della Ragione z największą średniowieczną salą we Włoszech, uniwersytet,  bazylikę św. Antoniego, kaplicę, która swoją sławę zawdzięcza freskom Giotta i najstarszy na świecie ogród botaniczny. Przejazd do Werony. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Dzisiaj podziwimy uroki Werony nazywanej miastem Romea i Julii. Miasto znajduje się na liście UNESCO i przez wielu uważana jest za najpiękniejsze włoskie miasto. To także jedno z najbogatszych miast północnych Włoch. Werona zachwyca ogromną ilością pięknych zabytków, pałaców, zamków, mostów i kościołów. Spacer jego malowniczymi i wąskimi uliczkam, które w większości wyłożone są marmurem – to idealne i wymarzone miejsce szczególnie dla zakochanych. Zobaczymy: główny plac miasta Piazza Bra ze słynnym rzymskim amfiteatrem, XIV-wieczny zamek  Castelvechio, Arco rzymski Łuk Gawiuszów, Bramę Borsarich, Piazza dei Signori z pomnikiem Dantego, najwyższą w mieście wieżę Torre dei Lamberti, Piazza delle Ebre, katedrę i  dziedziniec Domu Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Czas wolny na indywidualne „smakowanie” uroków miasta. Wieczorem proponujemy uczestnictwo w spektaklu operowym Trubadur autorstwa Giuseppe Verdiego w słynnym amfiteatrze Arena. Opera pod gołym niebem, w ciepły letni wieczór, to nie lada uczta dla melomana. Fantastyczne widowisko, które tworzy niezwykłą atmosferę i pozostawia niezapomniane wrażenia, z jakimi nie może się równać żaden inny teatr. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III  Śniadanie w hotelu. Dzisiaj proponujemy wyjazd pociągiem nad Jezioro Garda, największe i najpopularniejsze z włoskich jezior. Odwiedzimy Sirmione, ekskluzywny kurort położony w południowej części jeziora Garda, na wysuniętym w głąb jeziora wąskim cyplu. Historyczne centrum oddzielone jest od reszty cypla fosą, która biegnie dookoła zamku. Na starówkę wejdziemy przez historyczną bramę zamku Scaligerich. Po przekroczeniu bramy miasta czeka na nas gąszcz wąskich uliczek, a urokliwe centrum z każdej strony otoczone jest wodą. Czas na relaks i wypoczynek. Powrót do Werony. Wieczorem dla chętnych możliwość uczestnictwa w przedstawieniu operowym Aida Giuseppe Verdiego w amfiteatrze Arena w Weronie. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Opuszczamy Weronę i udajemy się do Vincenzy. Miasto to perełka architektury późnego renesansu, zwane „miastem Palladio”. Nie bez powodu – ten XVI wieczny architekt odcisnął ogromne piętno na mieście swoimi projektami. Na tyle duże, że jego prace w mieście i okolicach zostały wpisane na listę UNESCO. Vincenza jest bogatym miastem i najlepszym przykładem na to, że pieniądz lubi ciszę. Pozostaje ona na liście najbogatszych miast w kraju i jest jednym z głównym włoskich centrów produkcji złota i biżuterii. Stosunkowy wysoki poziom życia mieszkańców przekłada się na czystość i uporządkowanie, to miejsce, w którym można się zrelaksować i na chwilę przenieść do krainy niesamowitej, renesansowej architektury. Transfer na lotnisko. Godz. 18.450 wylot samolotu z lotniska w Wenecji. Godz.20.25 przylot do Berlina na lotnisko Schönefeld.
  
Termin: 26.07 – 29.07.2019 
                             
Cena: 2 490 PLN
 
Cena zawiera:
• przelot samolotem linii Easyjet na trasie Berlin– Wenecja – Berlin
• transport w pierwszym i ostatnim dniu wycieczki
• 3 noclegi w hotelu**** w Weronie
• wyżywienie: 3 śniadania
• ubezpieczenie: NW (15 000 PLN), KL (20 000 EUR), bagaż (1000 PLN)
• opiekę pilota - przewodnika
• bagaż podręczny 10 kg (wymiary 56x45x25 cm)
• opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 
Dodatkowe opłaty:
• bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej i podmiejskiej - ok. 45 EUR,
• bilety na przedstawienie operowe –  od 24 EUR do 192 EUR ( na zamówienie)
• bagaż 20 kg - 270 PLN
• transferu na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin -140 PLN
• ubezpieczenie od chorób przewlekłych - 36 PLN
• ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,6 % ceny wartości wycieczki
• dopłata do pokoju 1 os. – 530 PLN
  
Uwagi:
• Kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie (aktualne informacje na stronie internetowej oraz w biurze).
 
 
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.