Ach...jak pieknie

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2019-09-11 5dni Autokar Niemcy Niemcy, Austria Śniadania Szczecin 1600PLN
int(7483)
Ach…jak pięknie
jak ze snu… romantyczne miasta i bajkowe krajobrazy

 
DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd autokaru ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przyjazd do Bambergu w godzinach popołudniowych.Przez najstarszą część miasta przepływa rzeka Regnitz, a miasto podobnie jak Rzym położone jest na siedmiu wzgórzach. Chociaż w Europie znajdziemy wiele miast roszczących sobie prawa do tytułu położonych na siedmiu wzniesieniach, to Bamberg jest jednym z tych, które mogą się tym chwalić bez nadmiernego koloryzowania rzeczywistości. W przeciwieństwie do większości niemieckich miast średniej wielkości Bamberg ominęły bombardowania wojenne, dzięki czemu bez szwanku przetrwały najważniejsze budynki i ich fasady. Starówka bamberska od 1993 roku jest wpisana na listę UNESCO. Podczas spaceru po wąskich uliczkach starego miasta raz po raz natrafimy na charakterystyczne przykłady muru pruskiego lub barokowe fasady budynków kościelnych i dawnych rezydencji patrycjuszy. Zobaczymy: Maxplatz, Stary Ratusz, Plac Katedralny z katedrą cesarską i Ratstube. Czas, aby spróbować lokalnego piwa, bo Bamberg to przecież stolica „dymnego piwa”. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd do Salzburga. Piękno miasta kryje się w jego zabytkowych pałacach, kościołach, muzeach, ogrodach oraz w jego niezwykłym krajobrazie naturalnym. Miejsca te przesiąknięte są i wielką historią i małymi historiami zwykłych ludzi. Salzburg uchodzi za najmniejsze ze wszystkich miast o światowej renomie, nie mniej jednak ma ducha prawdziwej metropolii, posiada swój niepowtarzalny urok. Salzburg to miasto Mozarta, mieszkańcy celebrują pamięć o swoim największym synu z wielkim pietyzmem. Pralina Mozartkugel, lotnisko, most, lodowisko, uniwersytet, festiwal i statek noszą imię kompozytora, są nawet gumowe kaczki kąpielowe w peruczce kojarzącej się z jego epoką. Wolfgang Amadeusz Mozart przyszedł na świat i dorastał w tym mieście, tutaj zaczynał komponować, tutaj czerpał inspirację do swoich wielkich dzieł. Salzburg bezsprzecznie zasługuje na miano „miasta Mozarta”. Zwiedzanie najpiękniejszego miasta Alp austriackich: kościół św. Piotra, katedra św. Ruprechta, Dom Mozarta, pomnik Mozarta, zamek i ogrody Mirabell, średniowieczna Twierdza Hohensalzburg. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd do krainy gór i jezior Salzkammergut, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Musiał Bóg być w dobrym nastroju, kiedy tworzył Salzkammergut, gdyż pomyślał o wszystkim. Chyba nie ma drugiego regionu w Austrii, który na tak małej powierzchni ma tak dużo do zaoferowania. Zwiedzimy Bad Ischl, urokliwe miasteczko, w którym zakochał się cesarz Franciszek Józef. Następnie udamy się do Hallstatt, bajkowo położonego nad jeziorem w otoczeniu gór. Miasteczko uważane jest za najpiękniejsze w Austrii, nad pięknym jeziorem, u stóp góry, ściśnięte są tu malownicze, drewniane domy obrośnięte kwiatami i bluszczem. Zwiedzimy odwiedzimy starą kopalnię soli, bo sól jest niewidocznym skarbem Hallstatt i z nią związana jest najdawniejsza, dużo starsza niż średniowiecze, historia miasta. Na koniec zwiedzimy Olbrzymie Groty Lodowe Dachsteinu, które należado największych tego typu jaskiń na świecie. Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na zwiedzanie zamku i ogrodów wodnych Hellbrunn. Renesansowy kompleks pałacowo-ogrodowy zaskakuje odwiedzających pomysłowymi igraszkami wodnymi. Ukryte przed wzrokiem spacerowiczów fontanny niespodziewanie tryskają wodą, dostarczając im w upalne dni ochłody i rozrywki. Niezmiennie od czterystu lat! Następnie wyjazd do Niemiec.  Zwiedzanie Dinkelsbühl – jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miasteczek Niemiec. Miasteczko niemal bez szwanku przetrwało drugą wojnę światową. Zachowane prawie w całości mury miejskie z XIV i XV w. oraz stare kamieniczki tworzą idealne tło dla romantycznych spacerów. Zobaczymy gotycką katedrę św. Jerzego i Dom Niemiecki z XVI w. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
 
DZIEŃ V Śniadanie. Wyjazd do miasteczka Rothenburg ob der Tauber – wyjątkowo pięknego miasta średniowiecznego, które prawie całe stanowi jedno wielkie muzeum. Miasto jest przepiękną perłą trasy turystycznej zwanej „Romantische Strasse” i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Niemczech Wydaje się, że czas zapomniał o Rothenburgu - wiele budynków pamięta średniowiecze, stare miasto zachwyca bramami i murami obronnymi, kościołami, placykami z fontannami i szachulcowymi kamienicami. Zobaczymy: dzielnicę Spitalviertel, gotycki kościół św. Jakuba z rzeźbionym ołtarzem i pięknymi witrażami, kościół św. Wolfganga i franciszkański stary ratusz. W godzinach południowych wyjazd do Polski. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.
 
TERMINY:
01.05 – 05.05.2019
14.08 – 18.08.2019
11.09 – 15.09.2019
  
CENA: 1600 PLN
  
Cena zawiera:
• przejazd komfortowym autokarem
• 4 noclegi w hotelach
• wyżywienie: 4 śniadania
• opiekę pilota i lokalnych przewodników
• ubezpieczenie: NW (15 000 PLN), KL (20 000 EUR), bagaż (1000 PLN)
• opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 
Dodatkowe opłaty:
• bilety wstępu - ok. 80 EUR (łącznie z biletami na kolejki linowe)
• dopłata do 4 obiadokolacji - 340 PLN
• dopłata do pokoju 1 os. – 330 PLN
• Ubezpieczenie od chorób przewlekłych płatne dodatkowo – 44 PLN
• ubezpieczenie kosztów rezygnacji – 2,6 % wartości wycieczki
 
Uwagi!
• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
• Pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.
 
 
 
 
 
 
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.