Bawaria - kraj jak malowany

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2019-09-04 5dni Autokar Norymberga, Ratyzbona, zamki bawarskie Szczecin 1600PLN
int(9396)
Bawaria – kraj jak malowany
 

DZIEŃ I Godz. 06.30  wyjazd autokaru ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.15 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do Norymbergi, drugiego co do wielkości miasta w Bawarii i nieoficjalnej stolicą Frankonii. To energiczne miasto, cechujące się intensywnym życiem nocnym i piwem, które jest ciemne jak kawa. Przez wieki, Norymberga uznawana była za nielegalną stolicę Świętego Cesarstwa Rzymskiego i była preferowanym miejscem zamieszkania większości niemieckich królów, którzy gromadzili tutaj swoje klejnoty koronacyjne. Bogate i pełne architektonicznych cudów miasto, przyciągało znanych artystów, z których najbardziej znanym był Albrecht Dürer. Martin Luter twierdził, że Norymberga w Niemczech świeci jak słońce wśród księżyca i gwiazd. W XIX wieku miasto stało się prawdziwą potęgą w niemieckiej rewolucji przemysłowej. Dziś Norymberga słynie ze swych tradycyjnych wyrobów cukierniczych (pierników, marcepanów i ciastek zwanych Spekulatius), drewnianych ozdób zdobiących bożonarodzeniowe choinki w całych Niemczech oraz prawdziwych norymberskich kiełbasek. Zobaczymy starówkę z pięknymi kamieniczkami, ratusz, Dom Dürera, kościół św. Sebalda, kościół św. Wawrzyńca z rzeźbami Wita Stwosza i Zamek Cesarski. Przejazd do hotelu. Nocleg.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd w Alpy Bawarskie. Dziś czeka nas spotkanie z Bawarią, którą znamy z licznych plakatów promujących Niemcy. To właśnie bajkowe zamki Ludwika II Bawarskiego, położone wśród alpejskich szczytów są kwintesencją naszego wyobrażenia o Bawarii.Poddani nazywali Ludwika II Wittelsbacha szalonym. Nie bez powodu, ale to chwiejności jego umysłu i ucieczkom w świat marzeń Bawaria zawdzięcza bajkowe zamki i pałace, których nie ma w żadnym innym zakątku świata. Najpiękniejszy z nich, zamek Neuschwanstein, jest pierwowzorem pałacu, który spopularyzował Walt Disney.Zwiedzanie zaczniemy właśnie od zamku Neuschwanstein(wnętrza), który jest symbolem romantycznej architektury i tragicznej historii, i jest najczęściej fotografowanym obiektem w Niemczech. Zobaczymy także zamek Hohenschwangau, położony na wysokim wzgórzu, z którego roztacza się wspaniała panorama na jezioro i Alpy. Zamek powstał na miejscu ruin XII-wiecznej twierdzy Schwanstein, gdzie król bawarski Maksymilian II, ojciec Ludwika II, zbudował dla siebie wspaniałą rezydencję. Hohenschwangau był udekorowany scenami ze średniowiecznych legend i poezji, łącznie z legendą o rycerzu łabędziu Lohengri i to tutaj młody Ludwik zafascynował się romantyzmem średniowiecza. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Przejazd do Garmisch–Partenkirchen, najbardziej znanego kurortu w Alpach Bawarskich - możliwość wjazdu kolejką na najwyższy szczyt Niemiec Zugspitze i podziwianie panoramy alpejskich szczytów 4 państw. Przejazd na zwiedzanie zamku Linderhof, wybudowanego w stylu baroku i rokoko, położonego w pięknym 50 ha ogrodzie z rozlicznymi kaskadami wodnymi i budowlami ogrodowymi. Wnętrza zamku są oszałamiającopiękne, bogato zdobione, ociekające złotem, wyglądają dokładnie tak, jak wyobrażamy sobie komnaty w królewskim pałacu. Podczas spaceru po ogrodzie zobaczymy także sztuczną grotę z jeziorkiem, po którym lubił pływać sam król Ludwik II, wśród dźwięków muzyki Wagnera.Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Monachium. „Jak wieś położona między wzgórzami, tak między sztuką a piwem położone jest Monachium”, pisał przed 150 laty Heinrich Heine. To zdanie aktualne jest do dziś. Na jarmarku wiktuałów i w operze, w karczmie Hofbräuhaus i Pinakotece, BMW i FC Bayern, stolica Bawarii łączy w sobie stare bawarskie tradycje z pulsującą aktywnością i fascynuje wspaniałymi oazami zieleni. Zobaczymy: kościół św. Michała, katedrę, Plac Mariacki, Nowy Ratusz, kościół św. Piotra, rezydencję Wittelsbachów, Viktualienmarkt i Bramę Isar. Poznamy też bogate zbiory malarstwa w Starej lub Nowej Pinakotece. Czas wolny – pora na golonkę i bawarskie piwo. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wyjazd do Ratyzbony. Miasto, położone nad Dunajem, oczarowuje bawarską atmosferą i włoskim otoczeniem. Ratyzbona powstała z rzymskiej Castra Regina, a w średniowieczu była jednym z najbardziej zamożnych miast w Europie. W 2006 roku stare miastowpisano na listę UNESCO, we wpisie znalazło się niemal 1500 budynków, z czego blisko 1000 na ścisłym obszarze starówki. Zobaczymy: starówkę z zabytkowymi kamieniczkami, ratusz, Porta Pretoria – najstarszą bramę miejską w Niemczech, katedrę, Most Kamienny. Wyjazd do Polski w godzinach południowych. Wieczorny przyjazd do Szczecina.
 
TERMINY:
19.06 – 23.06.2019
31.07 – 04.08.2019
04.09 – 08.09.2019
 
CENA: 1 600 PLN
 
Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 4 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 4 śniadania w formie bufetu
 • ubezpieczenie: NW (15 000 PLN), KL (20 000 EUR), bagaż (1 000 PLN)
 • opiekę pilota – przewodnika
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 
Dodatkowo płatne:

 • bilety wstępu – ok. 50 EUR, wjazd na Zugspitze – ok. 49 EUR
 • 4 obiadokolacje – 330 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 340 PLN
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych – 44 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,6 % wartości wycieczki.

Uwagi:

 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Pilot nie oprowadza po muzeach.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.