Czechy znane i nieznane

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2019-09-18 5dni Autokar Czechy CZESKIE ZAMKI Zgodnie z programem Szczecin 1520PLN
int(8502)
Czechy znane i nieznane
 

DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Popołudniem zwiedzanie zamku Frýdlant, jednego z najczęściej odwiedzanych obiektów historycznych w Czechach, położonego blisko polskiej granicy.Będziemy podziwiać bogato wyposażone wnętrza sal zamkowych, piękne meble, galerie obrazów, kolekcje broni i fajek.  Przejazd do Liberca, miasta w królewsko-cesarskim stylu i duchu, jednego z piękniejszych miast czeskich. Liberec ma coś wyjątkowego, nieuchwytnego, jakiegoś sobie tylko właściwego ducha. Tam po prostu chce się być, chce się zaglądać w najmniejsze zakamarki, godzinami podziwiać piękne elewacjePrzejazd do hotelu, zakwaterowanie.  Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Przejazd na zwiedzanie neogotyckiego zamku Sychrov z pięknym ogrodem pałacowym o powierzchni 26 hektarów. Czeski Raj to kraina, w której można podziwiać cuda natury, a jednym z nich są Prachowickie Skały – romantyczny labirynt naturalnych form skalnych wyrastających z ziemi na kilkadziesiąt metrów wysokości. Jest to jeden z najstarszych czeskich rezerwatów przyrody i jedno z najbardziej znanych miejsc tego kraju. Następnie odwiedzimy Jičín,historyczne miasto otoczone wspaniałą przyrodą Czeskiego Raju.  Jičín i okolice mają swój absolutnie wyjątkowy fenomen, którym są bajki rysunkowe powstałe według motywów legendarnego pisarza V. Čtvrtka z postaciami Rumcajsa i jego rodziny, które w genialny sposób zinterpretował plastyk Radek Pilař. Dzięki tym dwóm ludziom Jičín ma coś, czego nie ma żadne inne miasto w Republice Czeskiej – własne bajkowe opowieści, które znają wszystkie czeskie dzieci i dzieci za granicą. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nockeg.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu przejazd do Kutnej Hory, miasteczka nazywanego w średniowieczu „skarbcem królestwa”, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie: Włoski Zamek – dawna mennica państwowa, w której bito cenne praskie grosze i dawna siedziba króla Wacława II, kościół św. Barbary, który jest jednym z najwspanialszychgotyckich zabytków w Europie. Czas wolny. Przejazd do miejscowości Jindŕichův Hradec, której symbolem jest elegancki renesansowy zamek odbijający się wodach stawu. Zwiedzanie zespołu pałacowego. Przejazd do Czeskich Budziejowic. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu zwiedzanie Czeskich Budziejowic, miasta wpisanego na listę UNESCO. Eleganckie domy mieszczańskie otaczające jeden z największych rynków w Europie, dom solny jak z bajki i browar, w którym powstaje słynny Budvar. Czeskie Budziejowice to stolica Czech Południowych, miasto które przez całe stulecia zachowało swój zabytkowy charakter będąc jednocześnie nowoczesnym centrum regionu.Zwiedzanie: Plac Przemysława Otokara II, jeden z największych placów w Europie, fontanna Samsona, renesansowy ratusz, katedra św. Mikołaja, Czarna Wieża, mury obronne. Przejazd do Czeskiego Krumlowa, jednego z najpiękniejszych czeskich miast, wpisanego na listę UNESCO. Miasto zachowało w pełni średniowieczną i renesansową zabudowę, leży nad pięknie wijącą się przez centrum rzeką z górującym nad wszystkim potężnym zamkiem na skale. Zwiedzanie: wspaniały zamek z kolorową wieżą, starówka, ratusz, kościół św. Wita, dom Kaplanka. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Polski. Po drodze zwiedzanie miasteczka Hlubok nad Wełtawą, gdzie zobaczymy zamek Schwarzenbergów, zwany czeskim Windsorem. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.
 
 
TERMINY: 
29.05 – 02.06.2019
19.07 – 23.07.2019
18.09 – 22.09.2019     
 
CENA: 1 520 PLN
Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 4 noclegi w hotelach klasy turystycznej
 • wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie: NW (15 000 PLN), KL (20 000 EUR), bagaż (1 000 PLN)
 • opiekę pilota – przewodnika i lokalnych przewodników
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowe opłaty:

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - ok. 1350 CZK
 • Dopłata do pokoju 1 os. – 320 PLN
 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych płatne dodatkowo – 36 PLN
 • Ubezpieczenia kosztów rezygnacji – 2,6 % wartości wycieczki.

Uwagi!

 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Pilot nie oprowadza po muzeach

 
 
 
 
 
 
 
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.