Zrozumieć Czecha

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2019-10-03 4dni Autokar Czechy PRAGA, KARLOWE WARY Szczecin 1210PLN
int(5280)
Zrozumieć Czecha

DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przyjazd do Pragi w godzinach popołudniowych. Praga, nazywana miastem setek wież, uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miast świata i została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stolica Czech to nie tylko piękne zabytki, to jeszcze pachnące ziołami ogrody, Zizkov, gdzie spacerują gigantyczne bobasy oraz pełne tubylców gospody. Można się poczuć jak w czeskim filmie.  Zobaczymy Most Karola, obowiązkowa pozycja na liście czeskich atrakcji do zwiedzania. Zwiedzimy także Stare Miasto - Trakt Królewski, Plac Staromiejski, Józefów, pomnik Jana Husa, Nowe Miasto Tańczący Dom. Na koniec przejdziemy na  Plac Wacława, znajdujący się u stóp majestatycznego gmachu Muzeum Narodowego. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie zaczniemy od Hradczan, dzielnicy zbudowanej w XIV wieku, która przez wielu określana jest mianem “królewskiej”. Hradczany wznoszą się majestatycznie nad Wełtawą, prezentując się doskonale zarówno w dzień jak i w nocy. Na cały kompleks zamkowy składa się sporo budowli, a do najważniejszych zalicza się Zamek Królewski - dawna siedziba królów czeskich.  Zobaczymy także klasztor na Strachowie z  pięknym kościołem i biblioteką, Loretę, ulicę Novy Svet,  Bramę Macieja, zabudowania Kancelarii Prezydenckiej i Malą Stranę, Po południu czas wolny – dla chętnych wizyta w praskiej piwiarni, gdzie będziemy mogli skosztować słynnych czeskich knedlików i wybornego piwa. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Mariańskich Łaźni, jednego z najpiękniejszych sanatoriów Europy. Urzekają one położeniem, architekturą, atmosferą, lśnią czystością i blaskiem klejnotów, ale przede wszystkim leczą. Eleganckie domy uzdrowiskowe w otoczeniu malowniczych parków i kuracjusze siedzący na ławkach, popijający ze swoich specjalnych kubeczków wodę ze źródeł leczniczych. Ma się wrażenie, że przenieśliśmy się 100 lat wstecz. Spacer po miasteczku i czas na relaks. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Karlowych Warów. Atmosfery uzdrowiska zasmakujemy spacerując po zabytkowym centrum, w magicznym otoczeniu płynącej tu rzeki Teplá. Do dzbanuszka trzeba nabrać wody z jednego z leczniczych źródeł, a potem spacerować w cieniu eleganckich kolumnad. W Karlowych Warach mówią, że jeśli woda z żadnego z dwunastu źródełek nie pomoże wyleczyć schorzenia, trzeba spróbować tej z trzynastego, czyli becherovki. Wyjazd do Polski w godzinach południowych. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.      
 

TERMINY: 
01.05 – 04.05.2019
21.08 – 24.08.2019
03.10 – 06.10.2019
         
 
CENA: 1 210 PLN
 
Cena zawiera:
• przejazd komfortowym autokarem
• 3 noclegi w hotelach klasy turystycznej
• wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
• ubezpieczenie: NW (15 000 PLN), KL (20 000 EUR), bagaż (1 000 PLN)
• opiekę pilota – przewodnika i lokalnych przewodników
• opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 
Dodatkowe opłaty:
• Bilety wstępu – ok. 1250 CZK
• Dopłata do pokoju 1 os. – 220 PLN
• Ubezpieczenie od chorób przewlekłych płatne dodatkowo – 36 PLN
 
Uwagi!
• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
• Pilot nie oprowadza po muzeach
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.