BURSZTYNY I PIERNIKI

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2019-09-03 6dni Autokar Polska AUTOKAREM, 6 DNI Zgodnie z programem Szczecin 1690PLN
int(6515)
Bursztyny i pierniki
 
DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora - parking dla autokarów. Przyjazd do Gdańska w godzinach popołudniowych. Gdańsk to stare miasto hanzeatyckie, urzeka przepiękną architekturą i niecodzienną atmosferą, od zawsze budził podziw i zachwyt gości głównie ze względu na swoje bogactwo. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Ulicy Długiej i Długiego Targu, najpiękniejszych ulic tworzących Trakt Królewski. To tutaj usadowiły się najwspanialsze budowle Gdańska, jak ratusz czy Dwór Artusa i oczywiście popularna Fonatanna z Neptunem, ale też każda kamienica ma tu swoją historię i przyciąga uwagę niezwykłymi zdobieniami. Zobaczymy także Bazylikę Mariacką i Żurawia, który jest symbolem miasta. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Przejazd do Gdańska Oliwy. Zwiedzanie Parku Oliwskiego i katedry ze słynnymi organami. Przejazd do Sopotu. Spacer po Monciaku, głównej ulicy miasta i po molo – czas na relaks. Powrót do Gdańska i czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Szwajcarii Kaszubskiej. Charakterystycznym elementem tutejszego krajobrazu są malownicze jeziora rynnowe oraz zalesione wzgórza z wciśniętymi pomiędzy, niewielkimi miejscowościami. Zaczniemy od odwiedzenia Kościerzyny, gdzie zobaczymy kościół św. Trójcy, kościół pw. Zmartwychwstania Pańskiego i skansen Parowozownię. Przejazd do Wdzydz Kiszewskich i zwiedzanie Parku Etnograficznego. Następnie wizyta w Wieżycy, gdzie będzie możliwość wejścia na Wieżę Widokowa. Na koniec odwiedzimy Kartuzy, gdzie zobaczymykościół pw. Wniebowzięcia NMP i pospacerujemy promenadą nad Jeziorem Karczemnym. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wyjazddo Malborka, któryzyskał sławę w szerokim świecie głównie dzięki potężnej twierdzy krzyżackie.Malborska warownia wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO jest uznawana za największy w Europie zamek z cegły.Zwiedzanie twierdzy krzyżackiej. Przejazd do Ciechocinka, jednego z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce.Pobyt rekreacyjny.Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wyjazd do Torunia, o którym mówi się Piernikopolis. To właśnie gotyk, piernik i Kopernik są esencją miastaoraz jego trzema sztandarowymi markami. Turystów przyciągają tutaj  malownicze krajobrazy, piękne zabytki oraz wspaniała atmosfera panująca w mieście,Zwiedzanie miasta: Rynek Staromiejski. Pomnik Kopernika, Muzeum Mikołaja Kopernika, Planetarium, Dom Eskenów, kamienica ” Pod Gwiazdą”, katedra Św. Jana, Krzywa Wieża, kościół NMP. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
DZIEŃ VI Śniadanie w hotelu Wizyta w tężniach solankowych i spacer po parku. Wyjazd do Szczecina w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Szczecina w godzinach wieczornych.
 
TERMINY:
21.05 – 26.05.2019
03.09 – 08.09.2019
 
CENA:1 690 PLN
 
Cena zawiera:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 5 noclegów w hotelach
 • wyżywienie: 5 śniadań i 5 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie: NW 10 000 PLN
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 Dodatkowe opłaty:
 • bilety wstępu ok. 150 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 400 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,6 % wartości wycieczki.
 Uwagi:
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.