Schwarzwald i Jezioro Bodeńskie

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2019-08-21 5dni Autokar Niemcy AUTOKAREM, 5 DNI Zgodnie z programem Szczecin 1600PLN termin potwierdzony
2019-10-02 5dni Autokar Niemcy AUTOKAREM, 5 DNI Zgodnie z programem Szczecin 1600PLN
int(6111)

Schwarzwald i Jezioro Bodeńskie
 
DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przyjazd do Würzburga w godzinach popołudniowych. Dawne miasto biskupów znane jest przede wszystkim, jako miasto baroku z pogodną atmosferą. Nad miastem króluje dawna siedziba książąt-biskupów, twierdza Marienburg, która nie bez powodu jest najsłynniejszą pośród prawie dwóch tuzinów miejsc na słynnym Szlaku Romantycznym. Würzburg jest też centrum gospodarczym i pulsującym miastem uniwersyteckim, w którym dominuje niespotykana nigdzie mieszanka handlu i kultury, gospodarki i winnych festynów. Zwiedzimy: rezydencję książąt – biskupów z ogrodem Hofgarten, wpisaną na listę UNESCO, twierdzę Marienberg i zabytkową starówkę. Przejazd do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu przejazd do Maulbronn. Zwiedzanie klasztoru cystersów, wpisanego na listę UNESCO. Jest to jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych kompleksów klasztornych na północ od Alp, na którym odcisnęły swoje piętno chyba wszystkie style architektoniczne epoki. Przejazd do miasta Triberg, znanej miejscowości turystycznej, nazywanej bramą do Parku Narodowego Południowy Schwarzwald. Zobaczymy najwyższy wodospad w Niemczech i zwiedzimy muzeum zegarów z kukułką. Tutaj spróbujemy słynnego tortu i zobaczymy kapelusze „bollenhut” oraz zegary z kukułką, które są symbolami Schwarzwaldu. Przejazd do hotelu. nocleg.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd nad Jezioro Bodeńskie, nazywane „bawarskim morzem”. Leżące na granicy trzech państw (Austrii, Niemiec i Szwajcarii) to jedno z największych jezior środkowej Europy. Jednocześnie jest to jeden z ciekawiej położonych akwenów, otoczony wzgórzami i alpejskimi szczytami, gdzie w przypadku dobrej widoczności na horyzoncie wypatrzymy niemal niezliczoną ilość szczytów. Wycieczka na wyspę Mainau, która jest wielką atrakcją Jeziora Bodeńskiego. Zachwyca bogactwem kwiatów o każdej porze roku, arboretum, jednym z największych pawilonów motyli w Niemczech, z fantastycznymi pokazami w „Wasserwelt” i innymi ciekawostkami. Przejazd do malowniczego miasteczka Meersburg i spacer po starówce. To urozmaicone miasteczko wygląda niczym scenopis, można tam spotkać się z jednej strony z odważnymi zamkami, a z drugiej z domkami z drewna rozmieszczonymi wokół wąskich uliczek. Przejazd do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Fryburga, stolicy Schwarzwaldu. Fryburg Bryzgowijski, potocznie zwany też po prostu Fryburgiem, to miasto, które urzeka zabytkową architekturą, górskimi pejzażami, wielonarodowością mieszkańców oraz, a może i przede wszystkim, słoneczną pogodą. Zobaczymy stare dzielnice z krętymi zaułkami, idylliczne podwóreczka, wąskie strumyki tzw. „Bächle”, przytulne restauracje, klimatyczne lokale na starówce i górującą nad miastem katedrę z oryginalną wieżą. Przejazd do hotelu w okolicach Heidelbergu. Nocleg.

DZIEŃ 
V Śniadanie w hotelu. Wyjazd na zwiedzanie Heidelbergu, miasta majestatycznie położonego po obu stronach rzeki Neckar.  Zamek i malownicza starówka od zawsze inspirowały malarzy i poetów, pisarzy i kompozytorów. Także naukowcy od wielu lat osiedlają się w mieście, gdyż tutejszy uniwersytet jest najstarszą uczelnią w dzisiejszych Niemczech i jedną z najbardziej elitarnych w regionie. Dzięki korzystnemu położeniu oraz bliskim kontaktom ze światem kultury i nauki region wokół Heidelbergu jest jednym z najbardziej popularnych lokalizacji gospodarczych Niemiec. Zwiedzimy zamek, w którym znajduje się największa na świecie beczka z winem oraz pospacerujemy po romantycznej starówce. Godz. 13.00 wyjazd do Polski. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.

 
TERMINY:
29.05– 02.06.2019
21.08 – 25.08.2019
02.10 – 06.10.2019
 
 
CENA: 1 600 PLN
 
Cena zawiera:
• przejazd komfortowym autokarem
• 4 noclegi w hotelach
• wyżywienie: 4 śniadania
• ubezpieczenie uczestników: NW (15 000 PLN), KL (20 000 EUR), bagaż (1000 PLN)
• opiekę pilota – przewodnika
• opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 
Dodatkowo płatne:
• Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - ok. 50 EUR
• 4 obiadokolacje - 330 zł
• Dopłata do pokoju 1 os. – 320 PLN
• Ubezpieczenie od chorób przewlekłych płatne dodatkowo – 44 PLN
 
Uwagi!
• Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
• Pilot nie oprowadza po muzeach

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.