ARGENTYŃSKIE TANGO

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(9395)
Argentyńskie tango
 
DZIEŃ I Zbiórka na lotnisku w Berlinie. Wylot do Argentyny.
 
DZIEŃ II Przylot do Buenos Aires w godzinach porannych. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek. Buenos Aires jest stolicą i największym miastem w Argentynie i drugim co do wielkości obszarem metropolitalnym w Ameryce Południowej. To najbardziej europejskie miasto w Ameryce Południowej, gdzie włosko-hiszpański sznyt jest widoczny na każdym kroku, urzeka od pierwszego spojrzenia. Po południu udamy się na zwiedzanie Buenos Aires. Zobaczymy:  operę Teatro Colón, ulicę  9 de Julio Avenue (najszersza ulica na świecie) z symbolicznym obeliskiem i Plaza de Mayo i dzielnicę Recoleta ze słynnym cmentarzem, na którym znajduje się grób Evity Peron. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd na typowe argentyńskie ranczo, tutaj nazywane „estancia”. Zapoznamy się z kulturą i stylem życia współczesnych gauchos - czyli kowbojów, będących symbolem argentyńskiego charakteru narodowego. Wizyta umożliwia przyjrzenie się z bliska zwyczajom gaucho, pracujących na rozległych równinach, zwanych tu pampas. Lunch w formie barbecue - Argentyna słynie bowiem ze wspaniałych potraw z grilla, z najwyższej jakości wołowiny, która jest prawdziwą argentyńską dumą. Po posiłku rozpocznie się Fiesta Gaucha - show oparte na folklorze gauchos, z muzyką na żywo i pokazami tańca regionalnego. Gauchos zaprezentują również swoje doskonałe umiejętności jeździeckie. Będzie też okazja do przejażdżki na koniu lub typowym wozem. Powrót do hotelu na nocleg.
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Przelot do Ushuaia. Miasto otoczone pasmami górskimi, przy granicy z Chile, nad kanałem Beagle, jest uznawane za najdalej wysunięte na południe miasto świata. Zachwyca swym krajobrazem, architekturą i klimatem. Ushaia – mały raj na krańcu świata. Popołudniem udamy się na wycieczkę do Parku Narodowego Ziemi Ognistej Tierra del Fuego, który zawdzięcza swą nazwę Ferdynandowi Magellanowi. Będziemy podziwiać niezwykły krajobraz obramowany przez góry, jeziora i rzeki z panoramicznym widokiem na Kanał Beagle. Powrót do Ushuaia. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Zaczniemy od rejsu katamaranem wzdłuż Kanału Beagle. Niezapomniane widoki towarzyszyć nam będą przez całą drogę, a naszym celem będzie dopłynięcie do Wyspy Ptaków, zamieszkanej m.in. przez kormorany, albatrosy, dzikie kaczki, mewy oraz do wyspy Martillo, gdzie  znajduje się główna atrakcja wycieczki – kolonia pingwinów Magellana. Z wód kanału obejrzymy też Ushuaia, latarnię morską i resztki statku Monte Sarmiento. Powrót do Ushuaia. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ VI Śniadanie w hotelu. Wycieczka po Ziemi Ognistej, wyjazd poza miasto, osiem godzin spędzonych wśród bogactwa naturalnego i pięknych pejzaży. Przejazd nad jeziora: Escondido i Fagnano, mini trekking po zielonych wzgórzach Ziemi Ognistej. W drodze powrotnej lunch w Estancji, gdzie na widoku przygotowują pieczoną jagnięcinę. Powrót do Ushuaia. Nocleg w hotelu.
DZIEŃ VII Śniadanie w hotelu. Przelot samolotem do Calafate. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ VIII Po śniadaniu wycieczka na lodowiec Perito Moreno, który jest główną atrakcją Parku Narodowego Los Glaciares (Park Lodowców), wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ma on długość 30 km, a jego czoło jest szerokie na 5 km. Ściany lodu w zależności od miejsca i pory roku osiągają wysokość od 30 do 60 m. Lodowiec ten przemieszcza się w tempie ok. 2 m na dobę, co tworzy niezapomniany spektakl przyrodniczy: olbrzymie bryły lodu odrywają się od reszty lodowca i z ogromnym hukiem wpadają do wody. Na licznych tarasach widokowych można podziwiać pękanie i odrywanie się lodowych ścian. Mini trekking po lodowcu z przewodnikiem. Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ IX Śniadanie w hotelu. Wycieczka do Parku Narodowego Los Glecieres, najciekawszego geograficznie regionu Argentyny. Rejs po jeziorze Argentino aż do lodowców Uppsala oraz Onelli. Wyruszymy z portu Punto Bandera, mijając po drodze mniejsze lodowce i dotrzemy aż do lodowca Uppsala zajmującego powierzchnię ok. 590 km². Będziemy podpływać pod czoła lodowców i prześlizgiwać się pomiędzy pływającymi górami lodowymi o najróżniejszych, fantazyjnych kształtach oraz w całej gamie odcieni błękitu. Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ X Śniadanie w hotelu. Wylot do Puerto Iguazu, gdzie znajdują się słynne wodospady Iguazu na granicy Brazylii i Argentyny. To jeden z siedmiu nowych cudów natury, który swoją wielkością oraz potęgą przebija słynny wodospad Niagara. Iguazu w języku Indian oznacza po prostu „wielką wodę”. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ XI  Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie wodospadów, które są częścią Parku Narodowego Iguazu, utworzonego w 1939 r. w brazylijskim stanie Parana, Argentyna założyła Park Narodowy Iguazu w 1934 r. w prowincji Misiones. Obydwa parki zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zaczniemy od zwiedzania wodospadów po stronie argentyńskiej. Spacer po szlaku, w trakcie którego będziemy podziwiać wspaniałe kaskady wody, spływające z różnych wysokości, jednakże głównym celem naszej wyprawy będzie spotkanie z największym wodospadem  zwanym Garganta del Diablo - Diabelską Gardzielą mającym ponad 70 m wysokości. Huk spadających z bazaltowej półki mas wody i wszechobecna mgiełka, dzięki której rysuje się kolorowa tęcza, jest niezapomnianym przeżyciem. Będziemy mieli możliwość  podejścia blisko do wodospadów – jest tu wiele drewnianych i metalowych kładek i wytyczonych ścieżek, skąd można je podziwiać. Dla chętnych możliwość podpłynięcia motorówkami pod spadające wodne kaskady. Moc wrażeń gwarantowana. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ XII Śniadanie w hotelu. Dalszy ciąg zwiedzania wodospadów po stronie brazylijskiej. Czas na podziwianie wspaniałej przyrody i sesje fotograficzne. Przelot do Buenos Aires. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ XIII Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Buenos Aires. Odwiedzimy dzielnicę La Boca z uliczką Caminito pełną domków z kolorowymi fasadami, Plaza de Mayo, na której znajduje się dom rządowy Casa Rosada oraz Puerto Madero, ekskluzywną i nowoczesną dzielnicę miasta. Wieczorem dla chętnych możliwość uczestnictwa w pokazie tanga. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ XIV Śniadanie w hotelu. Wyjazd na lotnisko. Wylot do Berlina.
 
DZIEŃ XV Przylot do Berlina.
 
 
TERMIN: 01.02 – 15.02.2020

CENA:  11 900 PLN + 1900 USD

CENA ZAWIERA:
 • przelot samolotem na trasie Berlin – Buenos Aires – Berlin
 • wewnętrzne przeloty samolotem  Buenos Aires– Ushuaia – Calafate – Puerto Iguacu – Buenos Aires
 • transfery busem na trasie wycieczki i rejsy statkami
 • Fiesta Gaucha
 • bilety wstępu do parków narodowych
 • wyżywienie: śniadania, lunch w VI dniu wycieczki
 • 12 noclegów w hotelach
 • ubezpieczenie uczestników: NW (15 000 PLN), KL (50 000 EUR), bagaż (1000 PLN)
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników
UWAGA!
 • Dodatkowo płatne: kolacja z pokazem tanga ok. 95 USD, trekking po lodowcu Perito Moreno ok. 150 USD, podpłynięcie motorówkami pod wodospady ok. 65 USD, zwyczajowe napiwkiki ok. 60 USD
 • Ubezpieczenie od chorób przewlekłych płatne dodatkowo – 220 PLN
 • Istnieje możliwość transferu ze Szczecina na lotnisko w Berlinie – cena w obie strony 140 PLN
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.