Trasa romantyczna wzdłuż Renu

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2020-08-05 5dni Autokar Niemcy AUTOKAREM, 5 DNI Zgodnie z programem Szczecin 1860PLN
2020-09-09 5dni Autokar Niemcy AUTOKAREM, 5 DNI Zgodnie z programem Szczecin 1860PLN termin bliski potwierdzenia
int(6913)

Trasa romantyczna wzdłuż Renu
 
DZIEŃ I Godz. 06.30 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.15 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do Kolonii. Zwiedzanie miasta, w którym panuje radość życia i chęć do zabawy, gdzie odbywa się najsłynniejszy karnawał w Niemczech. Zobaczymy gotycką katedrę, ratusz, średniowieczne mury miejskie. Przejazd do Rüdesheim, miasteczka położonego nad Renem, z klimatycznymi uliczkami i charakterystycznymi domami z muru pruskiego. Zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Eltville, miasta róż, które nazywane jest bramą wjazdową do najsłynniejszego regionu winnego Niemiec Rheingau. Tutaj mieści się wytwórnia znanego niemieckiego wina musującego MM. Przejazd na zwiedzanie Klasztoru Eberbach, dawnego opactwa cystersów, gdzie kręcono film „Imię Róży” i które słynnie z produkcji doskonałych win. Przejazd na zwiedzanie Wiesbaden – ekskluzywnego kurortu ze słynnym Domem Zdrojowym. Wiesbaden to miasto w wersji luksusowej, można powiedzieć „szlachetnie urodzone” pośród niemieckich metropolii, o wysokiej kulturze i najlepszych manierach, pełne klasy i elegancji. Powrót do Rüdesheim. Obiadokolacja. Wieczorem dla chętnych wyjście do typowego niemieckiego lokalu z muzyką na żywo.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Przejazd do Moguncji, miasta z ogromnym dziedzictwem z blisko 2000 lat, z którego mieszkańcy są niezwykle dumni. Zwiedzanie – katedra, rynek z zabawną renesansową studnią Marktbrunnen, Knebelscher Hof, kościół św. Ignacego, ratusz, Muzeum Gutenberga. Powrót do Rüdesheim. Wjazd kolejką linową do Niederwalddenkmal – ogromnego pomnika Germanii symbolizującego zjednoczenie Niemiec. Posąg ten znajduje się na wzgórzu, z którego roztacza się piękny widok na miasteczko i zakola rzeki. Zwiedzanie Muzeum Instrumentów Mechanicznych, które mieści się w pięknym zabytkowym budynku, gdzie zobaczymy i posłuchamy, jak zmieniał się sposób rejestrowania dźwięków. Skosztujemy także słynnej „Rüdesheimer Caffe”, którą przygotowuje się z lokalną brandy Asbach. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie zwiedzanie urokliwych miasteczek nadreńskich – Bacharach i St. Goar. Przejazd do skały Lorelei z przepięknym widokiem na zakole Renu. Wycieczka statkiem białej floty z St. Goarshausen do Koblencji, podczas której podziwiać będziemy piękne widoki i miejscowe zamki. Ten odcinek Renu owiany jest licznymi legendami i uważany jest za najbardziej urokliwy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja w lokalu, teraz czas abyśmy skosztowali także słynnych win mozelskich. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Koblencji, jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast niemieckich, gdzie francuski styl życia miesza się z niemiecką tradycją. Zobaczymy cypel Deutsches Eck (Niemiecki Trójkąt), miejsce gdzie Mozela uchodzi do Renu, starówkę i najpiękniejszą promenadę nadrzeczną w Niemczech. Czas na pożegnalną lampkę wina, reńskiego lub mozelskiego… Wyjazd do Polski. Przyjazd do Szczecina w godzinach wieczornych.
 
TERMINY:
10.06 – 14.06.2020
05.08 – 09.08.2020
09.09 – 13.09.2020
 
CENA: 1 860 PLN
 
CENA ZAWIERA:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 4 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • opiekę pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR), NW (3000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 
DODATKOWE OPŁATY:

 • bilety wstępu ok. 65 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 330 PLN
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych – 44 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % ceny wycieczki.

UWAGI:

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.