z wizytą u Ateny

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2020-10-16 4dni Przelot Grecja ATENY Zgodnie z programem Szczecin 2100PLN termin potwierdzony
int(8187)
Z wizytą u Ateny

DZIEŃ I Wylot z Berlina o godz. 12.05, zbiórka 2 godziny przed odlotem. Przylot do Aten o godz. 16.00. Transfer do hotelu. Ateny to stolica Grecji i wspaniałego regionu – Attyki, to miasto kontrastów, gdzie starożytność miesza się z teraźniejszością, mity z rzeczywistością. Nad mieszkańcami miasta czuwa mityczna bogini mądrości, sztuki i wojny, Atena. Ateny zaczęły się rozwijać w VI w. p.n.e., a większość budowli, które możemy podziwiać pochodzą z V w. p.n.e., miasto w XIX wieku stało się stolicą nowożytnej Grecji. Obecnie około 35% mieszkańców Hellady mieszka w stolicy z uwagi na koncentrację biznesu i wygodę miejskiego życia. Nasze spotkanie z Atenami zaczniemy od wieczornego spaceru, to też okazja aby skosztować doskonałej greckiej kuchni. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Aten zaczniemy od Akropolu, który jest jednym z najsłynniejszych i najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Europie. To górujące nad stolicą, wapienne wzgórze, na którym znajduje się zespół najpiękniejszych i najlepiej zachowanych zabytków starożytnej Grecji. Każdego roku odwiedzają je miliony turystów. Zobaczymy: Partenon - świątynię poświęconą bogini miasta Atenie, Erechtejon ze słynnymi kariatydami, Propyleje, Pinakotekę i Muzeum Akropolu. Zwiedzimy także Odeon Heroda Attyka, świątynię Zeusa Olimpijskiego oraz zrekonstruowany stadion Kalimarmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Następnie odwiedzimy malowniczą dzielnicę Plaka. Większość ulic jest tu wyłączona z ruchu samochodowego i zastąpiona długimi deptakami dla licznych turystów. Niezwykłego klimatu i uroku dodają jej z całą pewnością ciasne, kręte uliczki, wśród których czekają na nas liczne knajpki, kawiarenki i sklepiki z pamiątkami. Atmosfera Plaki przypomina o wpływach muzułmańskiej Turcji i prawosławnej kultury Grecji. Przejście pod budynek parlamentu Grecji, dawniej Pałacu Królewskiego, gdzie mieści się Grób Nieznanego Żołnierza. Spacer Ogrodami Królewskimi z pawilonem wystawowym Zappio, gdzie w 2004 r. prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał akces RP do UE. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd nad Jezioro Vouliagmeni, które jest prawdziwym cudem natury. To naturalne i niepowtarzalne uzdrowisko termalne i mineralne spa. Słonawe wody jeziora są ciągle uzupełniane zarówno przez morze, jak i przez podziemne źródła termiczne, to właśnie dzięki tym ciepłym źródłom, temperatura wody nie schodzi nigdy poniżej 24 stopni. Nie tylko jezioro, ale także naturalne piękno jego otoczenia zachwyca turystów. Jezioro położone jest bowiem w cieniu olbrzymich klifów i otoczone bujną roślinnością. Czas na relaks i wypoczynek. Powrót do Aten. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Archeologicznego. Muzeum, od momentu założenia w 1829 r. gromadzi zabytki z obszaru Grecji, od czasów prehistorycznych do późnego antyku. Jest nie tylko największym w kraju, ale też jednym z najważniejszych na świecie. Wielkość zbiorów przechowywanych na 8 tys. m² liczy ponad 20 tys. Siedziba muzeum pierwotnie znajdowała się na Eginie, jednak w 1889 r. została przeniesiona do nowego budynku. Podczas II wojny światowej placówkę zamknięto, zaś eksponaty umieszczono w opieczętowanych skrzyniach i zakopano w celu uniknięcia ich zniszczenia i grabieży. W 1945 r. zbiory ponownie udostępniono. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Bagaże zostawiamy w przechowalni i udajemy się na ostatni spacer po Atenach. Odwiedzimy bajkową dzielnicą Anafiotika, która jest po prostu niewielkim skupiskiem małych domków. Co więc tu tak czaruje? Co tworzy tutejszy, mały świat? Ich białe ściany, kontrastujące z jaskrawymi kolorami drzwi i okiennic, zdobienia, z misternie kutymi i malowanymi przez właścicieli detalami, kręte, wąskie uliczki pełne wszędobylskich kotów, prowadzące do licznych, romantycznych zaułków, ogrody pełne pnączy kwitnących kaskad jaśminów i róż. Nic dziwnego, że Anafiotika w Grecji postrzegana jest jako enklawa klimatu cykladzkiej wyspy. Transfer na lotnisko. Godz. 16.40 wylot samolotu z Aten. Godz. 18.45 przylot samolotu na lotnisko Berlinie.
 
TERMIN: 16.10 – 19.10.2020
 
CENA: 2 100 PLN
 
CENA ZAWIERA:
 • przelot samolotem na trasie Berlin – Ateny – Berlin
 • 3 noclegi w hotelu w Atenach
 • wyżywienie: 3 śniadania
 • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę pilota i lokalnego przewodnika
 • bagaż podręczny do10 kg o wymiarach 55x40x20 cm
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWO PŁATNE:
 • bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej, transfer lotnisko – hotel – lotnisko – ok. 70 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 320 PLN
 • bagaż 20 kg – 280 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8% ceny wycieczki.
UWAGI:
 • do odprawy internetowej wymagane jest podanie danych dokumentu, z którym pasażer będzie podróżował (rodzaj, seria i numer, data wydania oraz ważności, obywatelstwo), prosimy o dostarczenie tych danych na min. 2 tygodnie przed planowaną podróżą
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie 
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.