Orientalnie...niebanalnie

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2020-09-22 8dni Przelot Turcja TURCJA EGEJSKA Śniadania i obiadokolacje Szczecin 3490PLN termin potwierdzony
int(10556)

AKTUALNY PROGRAM

Orientalnie…niebanalnie

 
DZIEŃ I Wylot z Berlina z lotniska Tegel o godz. 12.10, zbiórka 2 godziny przed wylotem. Przylot do Antalyi o godz. 16.25. Przejazd na wybrzeże likijskie. Zakwaterowanie w hotelu w Fethyie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Całodzienny rejs statkiem po Zatoce Fethiyskiej. Wypływając z portu zostawiamy za sobą górzyste wybrzeże, przed nami turkus morza przeplatany licznymi wysepkami. Będziemy zażywać kąpieli morskich i słonecznych oraz delektować się wspaniałymi widokami. W czasie rejsu podany będzie lunch. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III  Śniadanie w hotelu. Zaczniemy od zwiedzania Fethiye. To miasto położone między zboczami gór, a malowniczą zatoką. Niegdyś Fethiye nosiło nazwę Telmessos i było bramą likijskiego państwa, dziś jest to uroczy, łączący tradycję i nowoczesność, kurort. Zobaczymy monumentalne, wykute w skale grobowce dawnych możnych i władców, twierdzę Krzyżowców, antyczny teatr, miasto duchów Kayaköy i kościółek prawosławny z mozaikami. Pospacerujemy urokliwymi, krętymi uliczkami i posmakujemy tureckich placków gözleme wypiekanych na miejscu. Teraz czas na relaks i wypoczynek na słynnej plaży w Lagunie Ölϋdeniz, która jest jedną z najpopularniejszych w Turcji, pokazywaną na większości pocztówek oraz w katalogach biur podróży. Nazwa Öludeniz pochodzi od określenia martwe morze, ponieważ w zatoce prawie nigdy nie wieje wiatr i nie widać wzburzonych fal. Plaża wchodzi do Morza Śródziemnego poprzez wąski cypel, gdzie dookoła obrasta ją bujna roślinność oraz drzewa. Ta część Turcji określana jest  mianem “Turkusowego Wybrzeża” ze względu na niezwykle piękne, niebieskie odcienie wody. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Zaczniemy od relaksu na plaży. Kiedy już lekko zgłodniejemy udamy się do tureckiej restauracji, gdzie będzie podany lunch w formie „tureckiego śniadania”. Będzie 25 różnych potraw, herbata i kawa po turecku, „puchnący chlebek”… nic tylko kosztować i smakować. Relaks i wypoczynek. Powrót do hotelu. Dzień zakończymy wieczorem tureckim. Będzie muzyka regionalna, taniec brzucha, pokaz z ogniem, a wszystko to przy grillu z pieczonym baranem. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd piękną widokową trasą wzdłuż wybrzeża do Kaş. Przepłyniecie katamaranem na malowniczą, kolorową grecką wysepkę Kastelorizo. Wyspa należy do archipelagu Dodekanezu i jest najmniejszą ze wszystkich, które wchodzą w jego skład. Trudno się na nią dostać, ale to tu prawdziwe staje się powiedzenie „małe jest piękne”.  Mieszka tutaj około 400 mieszkańców i podobno jest tylko jedna taksówka. Najważniejszym miejscem  na wyspie jest miasto Kastelorizo, będące jednocześnie głównym portem i stolicą wyspy. Na turystów czekają kolorowe domy amfiteatralnie ułożone wokół portu, charakteryzujące się drewnianymi balkonami i oknami w anatolijskim typie. Wyspa słynie z owoców morza, których będzie można spróbować w lokalnych tawernach. Powrót do Kaş. Czas na plażowanie. Obiadokolacja. Wieczorny spacer po Kaş. To cudowne miasteczko z klimatycznymi uliczkami, gdzie możemy poczuć typową wakacyjną Turcję.  Atmosfera tego miejsca podbija serce, bo wszystko tam pasuje do siebie niczym w bajce. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ VI Śniadanie w hotelu. Przejazd do Myry, słynnej z najwspanialszych licyjskich grobowców skalnych. W czasie podróży do Rzymu Myrę odwiedził św. Paweł, a także było to ojczyste miasto św. Mikołaja – był tam biskupem. Legenda głosi, że w tamtejszym bizantyjskim kościele znajduje się jego pusty grobowiec, do którego przybywały liczne pielgrzymki (szczątki świętego znajdują się obecnie w Muzeum w Antalyi). Zdarzały się tam również liczne cuda, co spowodowało, że Myra stałą się miejscem otoczonym szczególną czcią. Przed bazyliką znajduje się pomnik świętego Mikołaja z tulącymi się do niego dziećmi. Następnie rejs statkiem w kierunku zaginionej Atlantydy – wyspy Kekova. Rejs wzdłuż wyspy, w czasie którego będzie można zobaczyć zatopione ruiny antycznej wioski Dolchiste, która uległa zniszczeniu wskutek trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło ten obszar w II wieku n.e. W czasach Imperium Bizantyjskiego podjęto decyzję o odbudowaniu zatopionego miasta, jednak ostatecznie została opuszczone przez mieszkańców, m.in. ze względu na najazdy Arabów. Emigracja mieszkańców uczyniła wyspę swoistym skansenem, wypełnionym pamiątkami z czasów starożytnych. zatopionego starożytnego miasta, które zniszczyło trzęsienie ziemi. Powrót do Kąs, czas na relaks. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ VII Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Olimpos. Zwiedzimy antyczne miasto, gdzie zachowały się ruiny kamiennego mostu i potężne kolumny będące niegdyś fragmentem okazałej jońskiej świątyni oraz ukryte wśród roślinności fragmenty teatru rzymskiego. Następnie czas na relaks i wypoczynek nad morzem. Może uda się nam zobaczyć żółwie morskie, bo właśnie tutaj na niewielkiej plaży mają one swoje miejsce lęgowe. Obiadokolacja. Wieczorem wyjazd na płonącą Górę Chimery. Odbywa się na niej nieprawdopodobny wręcz spektakl świetlny - wydobywający się spod ziemi gaz, zapala się pod wpływem tlenu wprawiając w zachwyt i osłupienie licznych turystów.
 
DZIEŃ VIII Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot samolotu z Antalyi o godz. 08.45. Przylot do Berlina na lotnisko Tegel o godz. 11.10.
 
TERMIN: 22.09 – 29.09.2020
 
CENA: 3 490 PLN
 
CENA ZAWIERA:

 • przelot samolotem linii Turkish Airlines na trasie Berlin – Antalya – Berlin
 • 7 noclegów w hotelach
 • wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji, lunch w formie „tureckiego śniadania”
 • wieczór folklorystyczny z kolacją
 • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR), NW ( 3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę pilota i lokalnego przewodnika
 • bagaż rejestrowany 23 kg i bagaż podręczny
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.  

DODATKOWE OPŁATY:

 • bilety wstępu ok 97 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 520 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8% ceny wycieczki.

UWAGI:

 • podróz do Turcji tylko z paszportem (waznym min. 6 miesięcy od daty powrotu)
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie (aktualne informacje na stronie internetowej oraz w biurze
 • spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Antalyi.

 
 
 
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.