AUSTRIACKA KRAINA CUDÓW

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2020-08-22 5dni Autokar Austria autokarem, 5 dni Zgodnie z programem Szczecin 1600PLN
int(7526)
Austriacka kraina cudów

DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd autokaru ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. W godzinach popołudniowych przyjazd do Ingolstadt. To miasto o wielu obliczach – pełne tradycji i historii, a jednocześnie tchnące nowoczesną, miejską atmosferą. Tutejszy obraz tworzą odrestaurowane pieczołowicie kamienice ze ślicznymi szczytami, okazałe bramy, wyniosłe wieże i potężne umocnienia obronne. Restauracje, sztuka i imprezy wnoszą życie do centrum i sprawiają, że również zakupy stają się prawdziwą przyjemnością. Spacer po mieście. Przejazd do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ II Po śniadaniu przejedziemy nad Jezioro Chiemsee nazywane „bawarskim morzem”. Pośrodku jeziora na wyspie Herreninsel Król Ludwik II zbudował swój ostatni zamek Herrenchiemsee, który miał być wyrazem bezgranicznego uwielbienia dla francuskiego władcy Ludwika XIV i dlatego też został nazwany niemieckim Wersalem. Pałac jest najmłodszą z trzech rezydencji zbudowanych przez jednego z najbardziej tajemniczych bawarskich władców. Nie wyróżnia się tak mocno zewnętrzną fasadą, ale prawdziwe skarby i dzieła sztuki znajdują się w prywatnych apartamentach króla. Przejazd do austriackiej Karyntii. Większość powierzchni Karyntii jest górzysta, a krajobraz urozmaicają turkusowe jeziora z niezwykle czystą wodą i to one przyciągają latem rzesze turystów. Będziemy podziwiać okolice jeziora Millstätter nazywanego skarbem Karyntii i odwiedzimy Villach, drugie co do wielkości miasto regionu. Rozciągnięte nad rzeką Drawą, otoczone malowniczymi alpejskimi szczytami zachęca do wędrowania uliczkami z kolorowymi kamienicami ozdobionymi prześlicznymi szyldami i kwiatami. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolic jeziora Wörthersee, najcieplejszego jeziora w Austrii, którego klimat porównywalny jest do śródziemnomorskiego. Odwiedzimy malownicze miasteczko Velden am Wörthersee i popływamy statkiem po jeziorze. Czas na relaks i wypoczynek. Na koniec odwiedzimy Klagenfurt, stolicę regionu. Miasto położone nad brzegiem jeziora otaczają dochodzące do 1000 m n.p.m. szczyty, co dodaje mu niewątpliwego uroku. Latem ściągają tutaj tłumy turystów i żeglarzy, stąd miasto nazywane jest austriackim Monte Carlo. Leniwy czas nad jeziorem, aktywny wypoczynek na łonie natury czy atrakcje tętniącego życiem miasta – w Klagenfurcie można korzystać z wszystkich tych przyjemności. Spacer po starówce i czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Wysokie Taury do doliny Maltal, zwanej „doliną huczącej wody“. Wędrówka szlakiem  Malteiner Wasserspiel, moc wrażeń gwarantowana. By dotrzeć w głąb doliny potrzeba ponad trzech godzin, ale tutejsze widoki, którym towarzyszy szum wody zapierają dech w piersiach. Następnie odwiedzimy także starą kopalnię soli w Hallein. Podczas fascynującej podróży w zamierzchłe czasy towarzyszyć nam będzie duch „solnego księcia”, snujący opowieści o trudach pracy pod ziemią. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
 
DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Odwiedzimy jeszcze Norymbergę, bawarskie miasto, które zachwyca średniowieczną atmosferą i frankońską życzliwością. Zobaczymy starówkę z pięknymi kamieniczkami, ratusz, Dom Dürera, kościół św. Sebalda, kościół św. Wawrzyńca z rzeźbami Wita Stwosza, Zamek Cesarski. Skosztujemy także słynnych norymberskich kiełbasek i pierników. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.
 

TERMINY:
10.06 – 14.06.2020
22.08 – 26.08.2020
 
CENA: 1 600 PLN
 
CENA ZAWIERA:
 • przejazd komfortowym autokarem
 • 4 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWE OPŁATY:
 • bilety wstępu - ok. 60 EUR
 • 4 obiadokolacje – 340 PLN (napoje płatne dodatkowo)
 • dopłata do pokoju 1 os. – 330 PLN
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji – 2,8 % ceny wycieczki.
UWAGI:
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.