Bukareszt na linii

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2020-09-07 5dni Przelot Rumunia Zgodnie z programem Szczecin 2800PLN
int(10059)
Bukareszt na linii

DZIEŃ I Wylot z Berlina z lotniska Schönefeld o godz. 07.20, zbiórka 2 godziny przed wylotem. Przylot do Bukaresztu o godz. 10.30. Pełen kontrastów i fascynujący, bliski, ale wciąż rzadko odwiedzany rumuński Bukareszt to niezwykła mieszanina starego i nowego. Miasto nazywane jest „Paryżem Wschodu”. Przerwa na śniadanie i krótki odpoczynek. Zaczniemy od zwiedzania osławionego Pałacu Ludu - hiper-jednostki z czasów „Złotej Epoki”. W Rumunii tak zwykło się nazywać okres rządów maniakalnego dyktatora Nicolae Ceauşescu, wokół którego urosło wiele mitów, i nad którym unosi się gryf tajności. Do dziś nie ustają spekulacje inżynierów i architektów, czy pod obiektem rzeczywiście znajduje się podziemna autostrada prowadząca w kierunku Siedmiogrodu, bunkry przeciwatomowe lub prywatna stacja metra dla pary prezydenckiej. Zobaczymy imponujące wyposażenie: znajdujące się w księdze rekordów Guinnesa dywany, żyrandole, kotary itd. Dzisiaj odwiedzimy jeszcze Pałac Primaveri, dawną rezydencję Ceausescu. Pałac został wybudowany w latach 1964-1965 i przez cały okres dyktatury mieszkała tutaj rodzina Ceausescu. Rezydencja ma 90 pokoi, w tym prywatne spa i otoczona jest dużym ogrodem. Przez kilka lat obecne władze Rumunii nie miały pomysłu na zagospodarowanie tego miejsca. Pałac był wykorzystywany jako miejsce, gdzie spotykały się międzynarodowe delegacje odwiedzające Rumunię. Koszt utrzymania pałacu był jednak na tyle duży, że władze wystawiły w 2014 roku budynek na sprzedaż, próbowały też go wynająć. Wartość obiektu była jednak zbyt wysoka i nie udało się znaleźć nabywcy, w efekcie miasto podzieliło niezwykle drogą ziemię w tym miejscu i częściowo ją sprzedało. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II  Śniadanie w hotelu. Przejazd do Sinai nazywanej rumuńskim Zakopanem. Zwiedzanie słynnego zamku Peles, XIX wiecznej letniej rezydencji pierwszej rumuńskiej pary królewskiej - Karola I i Elżbiety z domu Wied. Zamek łączy w sobie niemiecką estetykę i włoską elegancję, uważany jest za miniaturę Wersalu i nazywany jest „ Perłą Karpat”. Ubrana w pyszny eklektyczny kostium rezydencja zaskakuje nowoczesnymi rozwiązaniami: system klimatyzacji, elektryczne spłuczki w toaletach, centralny odkurzacz, liczne windy etc. Inżynierskie sztuczki możliwe były dzięki elektrowni zbudowanej na strumieniu Peleş, od którego nosi nazwę królewski kompleks. Obok, na terenie parku otaczającego zamek Peles, znajduje się mniejszy zamek Pelisor, wybudowany dla następcy tronu. Przejazd do Braszowa, jednego z najstarszych miast Siedmiogrodu, pięknie położonego u podnóża Karpat. Braszów to dwa światy: skromnych krasnoludkowych domków w części rumuńskiej i okazałej, barokowo wykwintnej dzielnicy saskiej, obramowanej murami miejskimi. Spacer po wspaniale zachowanej średniowiecznej starówce, którego kulminacją będzie wejście do Czarnego Kościoła. Największa gotycka budowla w kraju kryje w sobie arcydzieło inżynierii – najlepiej zachowane w Europie organy Buchholza. Czas wolny, zakupy. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu przejazd do znajdującej się na liście UNESCO saskiej warowni chłopskiej w Prejmer, znanej z najgrubszych średniowiecznych murów obronnych w Europie Środkowej. W czasach CK monarchii niezwykły obiekt zachwycił samego cesarza Franciszka Józefa i jego żonę Sissy, którzy wizyty w regionie tradycyjnie łączyli z pobytami leczniczymi „u wód”. Tu będziemy mogli zaopatrzyć się we wspaniałe miody siedmiogrodzkie. Stąd już rzut beretem na Seklerszczyznę, rolniczy region, zamieszkały przez ludność węgierską, słynny z dziewiczych lasów, niedźwiedzi i źródeł wód mineralnych. W tutejszych borach odbywały się organizowane przez Nicolae Ceauşescu polowania na niedźwiedzie, stanowiące obowiązkowy rytuał w środowisku ówczesnych notabli. Przejazd do Sfântu Gheorghe, zwiedzanie Muzeum Seklerskiego  i czas na tradycyjny seklerski obiad. Przejazd do Băile Tuşnad, gdzie znajduję się naturalne źródła z wodą leczniczą. Popołudnie w basenach z wodą mineralną. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu przejazd w okolice miasta Mizil, do malowniczego regionu winiarskiego Dealu Mare, w którym położona jest mała winnica La Certa. Zwiedzanie winnicy połączone z degustacją. Możliwość zakupienia niedostępnych w handlu detalicznym doskonałych win: białego Blanc de Noir i czerwonego Cuvée IX (Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Winiarskich w Bukareszcie 2019). Powrót do Bukaresztu. Przejazd głównymi bulwarami i placami stolicy. Spacer po dawnej handlowej dzielnicy tureckiej, gdzie zobaczymy zajazd Manuka, klasztor Stavropoleos i Stary Dwór Hospodarski. Czas wolny, możliwość zrobienia zakupów. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Zaczniemy od zwiedzania Muzeum Wsi, jednego z najciekawszych skansenów Rumunii, na którego terenie zgromadzono przykłady wiejskiej architektury mieszkalnej z wielu regionów Rumunii. Obiekt założony został przez drugą królową Rumunii Marię Coburg i profesora Gusti, twórcę rumuńskiej szkoły etnografii. Zobaczymy także Dzielnicę Żydowską z synagogą zwaną „Polską”. Transfer na lotnisko. Wylot samolotu z Bukaresztu o godz. 19.45. Przylot do Berlina na lotnisko Schönefeld o godz. 20.55.
 
TERMIN: 07.09 – 11.09.2020
 
CENA: 2 800 PLN
 
CENA ZAWIERA:
 • przelot samolotem linii Ryanair na trasie Berlin – Bukareszt – Berlin
 • 4 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • transport w czasie wycieczki
 • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • bagaż podręczny do10 kg o wymiarach 55x40x20 cm i dodatkowy plecak/torebka o wymiarach 40x20x25 cm
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWE OPŁATY:
 • bilety wstępu – ok. 240 RON
 • dopłata do 4 obiadokolacji – 330 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 580 PLN
 • bagaż 20 kg – 320 PLN
 • transfer Szczecin - Berlin lotnisko - Szczecin - 140 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8% ceny wycieczki.
 •  
UWAGI:
 • do odprawy internetowej wymagane jest podanie danych paszportowych(seria i numer, data wydania oraz ważności, obywatelstwo), prosimy o dostarczenie tych informacji na min. 2 tygodnie przed planowaną podróżą
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie (aktualne informacje na stronie internetowej oraz w biurze)
 • spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Bukareszcie.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.