STAMBUŁ

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2021-06-03 5dni Przelot Turcja samolotem z Berlina 2021 Śniadania Szczecin 3PLN
int(10017)

Stambuł

DZIEŃ I Wylot samolotu z Berlina. Zbiórka na lotnisku 2,5 godziny przed odlotem. Przylot do Stambułu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w pokojach. Stambuł, położony na dwóch kontynentach, może pochwalić się historią sięgającą VI w. p.n.e.. Bizancjum, Konstantynopol, wreszcie Istanbul (Stambuł) – w tym miejscu rozgrywały się zdarzenia ważne dla całej ludzkości. Niewiele jest miast o tak niesamowitej przeszłości i jeszcze bardziej wciągającej współczesności. Miasto, które kształtowała burzliwa historia, przez ponad stulecie było świadkiem turbulencji, wzlotów i upadków oraz zmian które uczyniły je tym, czym jest dzisiaj - niesamowitym megalopolis z nutą wyraźnego sentymentu. Do Stambułu podróżuje się także w poszukiwaniu aromatów, zapachu przypraw na bazarze, mocnej herbaty pijanej w małych herbaciarniach czy pieczonego mięsa, które ląduje na talerzu w formie kebabu. Dla chętnych wieczorny spacer i pierwsze spojrzenie na Stambuł. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Stambułu osmańskiego. Zaczniemy od kościoła Mądrości Bożej – Hagia Sophia, uznawanego za jedną z najwspanialszych budowli świata. Jeśli ktoś wejdzie do wnętrza świątyni to zrozumie, jak wspaniałe było to osiągnięcie i nie zdziwi się słowom cesarza Justyniana, który podczas konsekracji kościoła w 537 roku wykrzyknął: ”Salomonie przewyższyłem Ciebie!”. Następnie zobaczymy najpiękniejszy meczet Stambułu - Błękitny Meczet z 6 minaretami. Przydomek “błękitny” zawdzięcza ozdobieniem go ponad 20 tysiącami ceramicznych płytek ze słynnego Izniku, skąd pochodziły najpiękniejsze wyroby ceramiczne w całym imperium osmańskim. Zwiedzimy także Hipodrom, dawny tor wyścigów konnych i rydwanów, zbudowany za czasów rzymskiego cesarza Septymiusza Sewera w 203 roku naszej ery oraz cysterny Yerabatansaray. Wizyta na największym krytym targowisku świata – Wielkim Bazarze, który istnieje już od XV w. Targowisko wydaje się bulgotać i kipieć od nadmiaru pięknych dźwięków, kolorów i zapachów, które skumulowały się w jednym miejscu. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Udamy się w miejsce, gdzie spotykają się wody Złotego Rogu, Cieśniny Bosfor i Morza Marmara, tam zobaczymy Pałac Topkapi. Był on siedzibą osmańskich sułtanów od zdobycia przez nich Konstantynopola przez prawie 400 lat, zbudowany na miejscu bizantyjskiego akropolis. Dziś, wpisany na listę zabytków UNESCO, jest jedną z największych atrakcji turystycznych Stambułu i bardzo ważnym miejscem dla całego świata islamskiego – ze względu na przechowywane tu relikwie Mahometa. Pałac był swego rodzaju odrębnym miastem, gdzie oprócz znakomitych apartamentów sułtańskich, znajdowały się również meczety, biblioteki, szkoły, stajnie, kuchnie, zbrojownie – wszystkie połączone siecią dróg i rozległymi dziedzińcami, z których roztacza się niesamowity widok na Bosfor. Zwiedzanie głównego pałacu, skarbca i haremu. Następnie zwiedzanie Meczetu Sulejmana Wspaniałego, największego z tureckich meczetów, który jest piękną pamiątką i apogeum potęgi osmańskiej Turcji, dziełem słynnego architekta Sinana. Rejs statkiem po Bosforze, gdzie będziemy mieli możliwość spojrzenia na wielomilionowe, zatłoczone miasto z zupełnie innej perspektywy. Wiele zabytków – pałaców i meczetów najefektowniej prezentuje się właśnie od strony wody, tu też stawia swoje rezydencje turecka elita. Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie pałacu Dolmabahce. Wybudowano go w 1856 roku na polecenie sułtana Abdulmecida, któremu znudził się kompleks Topkapi, ale najważniejszym rezydentem nie był jednak żaden sułtan, lecz pierwszy prezydent Republiki Tureckiej – Ataturk. Pałac kosztował równowartość 35 ton złota, w jego wnętrzu znajduje się kryształowy żyrandol o 750 lampach, ważący 4,5 tony, będący darem od królowej Wiktorii. W pałacu znajduje się również największa kolekcja bakaratowych żyrandoli na świecie, z tego szkła wykonano także jedne z poręczy schodów. Teraz coś dla ciała, czyli wizyta w hammanie - tradycyjnej łaźni tureckiej. Na zakończenie proponujemy wizytę na bazarze rybnym Kum Kapy. Wieczorem proponujemy pokaz tańców tureckich połączony z kolacją. Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot samolotu ze Stambułu. Przylot samolotu do Berlina.
 
TERMIN: 03.06 – 07.06.2021
 
CENA: 3 080 PLN

CENA ZAWIERA:

 • przelot samolotem na trasie Berlin – Stambuł  – Berlin
 • bagaż podręczny i bagaż rejestrowany
 • 4 noclegi w hotelu w centrum Stambułu
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • opiekę pilota i lokalnego  przewodnika
 • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR), NW (3000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWE OPŁATY:

 • bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej i podmiejskiej, transfer lotnisko-hotel-lotnisko – ok. 100 EUR
 • transfer na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin – 140 PLN
 • dopłata do 3 obiadokolacji oraz 1 z pokazem tańców tureckich – 490 PLN (napoje płatne dodatkowo)
 • dopłata do pokoju 1 os. – 450 PLN
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych – 44 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % ceny wycieczki. 

UWAGI:

 • podróz do Turcji tylko z paszportem (ważnym min. 6 miesięcy od daty powrotu)
 • do odprawy internetowej wymagane jest podanie danych paszportu(seria i numer, data wydania oraz ważności, obywatelstwo), prosimy o dostarczenie tych informacji na min. 2 tygodnie przed planowaną podróżą
 • spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Stambule
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie 
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.