Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(9741)
Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
 

DZIEŃ I Wylot samolotu z Berlina, zbiórka na lotnisku dwie godziny przed odlotem. Przylot do Rzymu na lotnisko Fiumicino. Przejazd do hotelu i pozostawienie bagaży. Krótki odpoczynek. Zaczniemy od zwiedzania Term Dioklecjana.  Termy publiczne zbudowane za panowania cesarza Dioklecjana w czasach swojej świetności mogły pomieścić około 3000 osób. Część term zachowało się do dnia dzisiejszego. W oparciu o fragmenty term wybudowano kilka innych budynków. Najbardziej znane to: bazylika Matki Bożej Anielski , bazylika św. Bernarda przy Termach, część Muzeum Narodowego. Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Przejazd pod Zamek Anioła, Nazwa zamku ma nawiązywać do objawienia się Archanioła Michała, który uchronił miasto od dżumy. Dziś na jego cześć nad zamkiem wznosi się posąg anioła z mieczem w ręce. Następnie przejście "ulicą pojednania" do Watykanu. Watykan to najmniejsze państwa na świecie kryjące niesamowite skarby i owiane aurą tajemnicy. Zaczniemy od Placu świętego Piotra, chyba najbardziej znanego i rozpoznawalnego miejsca Watykanu o powierzchni kilometra kwadratowego, gdzie tłumy pielgrzymów tłoczą się na oczekiwanie Papieża. Zobaczymy także bazylikę św. Piotra będącą największym i najważniejszym kościołem rzymskokatolickim na świecie zwieńczonym przepiękną kopułą projektu Michała Anioła.  Powstała w IV wieku w miejscu męczeństwa i śmierci świętego Piotra. Wielokrotnie przebudowywana przez licznych artystów i za poleceniem kolejnych papieży. Zachwyca z zewnątrz, ale po wejściu do jej środka można ulec jeszcze większemu zachwytowi widząc między innymi Pietę znakomitego Michała Anioła lub pochodzącą z XIII wieku statuę świętego Piotra. Zwiedzimy także Groty Watykańskie, w których pochowani są papieże i przechowywane są wartościowe dzieła artystyczne należące do stolicy Apostolskiej. Czas wolny. Powrót do hotelu. Wieczorem proponujemy „wieczór rzymski” ze śpiewającymi kelnerami w restauracji "Terme del Colosseo" . Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Bazyliki Santa Maria Maggiore. Kościół pochodzi z V w. i do czasów współczesnych zachował swoją pierwotną formę, dzięki czemu znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Następnie przejazd na  plac "Piazza del Popolo", gdzie odwiedzimy kościół Santa Maria del Popolo, w którym  znajdują się dwa dzieła Caravaggia - Ukrzyżowanie św. Piotra oraz Nawrócenie św. Pawła. Spacer wzgórzem Pincio na taras widokowy z przepiękną panoramą na Rzym. Zobaczymy także Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi oraz barokową Fontanną di Trevi, jeden z symboli Rzymu. Następnie zwiedzimy Plac Wenecki ze słynnym pomnikiem Ojczyzny, Kapitol oraz Fora rzymskie.  Na zakończenie zobaczymy Koloseum (z zewnątrz). Amfiteatr Flawiuszów, od średniowiecza potocznie nazywany Koloseum, jest najbardziej znanym symbolem Wiecznego Miasta i zarazem jedną z najwspanialszych budowli antycznych, które dotrwały do naszych czasów. Jest on doskonałym świadectwem wielkiego poziomu architektury i budownictwa Imperium Rzymskiego. Koloseum do dzisiaj jest dumą Rzymu i wzbudza zachwyt każdego, kto przyjeżdża do Wiecznego Miasta, w 2007 r.  zostało wybrane jednym z siedmiu nowych cudów świata. Powrót do hotelu. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie rzymskiego hipodromu „Circus Maximus”,  ulubione miejsce starożytnych Rzymian. Zobaczymy także Palatyn, jedno z historycznych siedmiu wzgórz Rzymu. To właśnie Wzgórze Palatyńskie dało początki miastu, do którego nawiązuje legenda o Romulusie i Remusie wykarmionych w grocie Lupercal przez wilczycę. Przejście do klimatycznej dzielnicy Zatybrze. Po drodze zobaczymy „Usta Prawdy” w kościele greckim. Zatybrze było w starożytności zamieszkiwane m.in. przez ubogich mieszkańców miasta, rybaków oraz Żydów. Dzisiaj przyciąga tłumy turystów, którzy znajdują tu wąskie uliczki, kolorowe kamienice, restauracje serwujące świetne jedzenie i mnóstwo kawiarenek oraz barów. To właśnie w tej modnej dzielnicy można poczuć  prawdziwy klimat Rzymu. Zobaczmy także Wyspę Tyberyńską. To miejsce magiczne na mapie dawnego i dzisiejszego Rzymu, na trzysta lat przed Chrystusem z wyspą został związany kult patrona wszystkich lekarzy starożytności pogańskiej, boga-cudotwórcy Eskulapa. Przejście na Plac Navona, jeden z najładniejszych rzymskich placów. Powstał w miejscu antycznego stadionu, a po przebudowie zachował kształt sportowej areny, na placu znajdują się aż 3 piękne fontanny. Na zakończenie zobaczymy Panteon czyli innymi słowy “Świątynię wszystkich Bogów”. Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie z pokojów, bagaże zostawiamy w recepcji. Czas na pożegnalny spacer po Rzymie. Transfer na lotnisko. Odlot samolotu z lotniska Fiumiciono. Przylot samolotu do Berlina.
 

TERMINY:
03.04 – 07.04.2021
23.09 – 27.09.2021
 
CENA: 2 850 PLN
 
CENA ZAWIERA:
 • przelot samolotem na trasie Berlin – Rzym – Berlin
 • 4 noclegi w hotelu w centrum Rzymu
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • opiekę pilota i lokalnego przewodnika
 • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • bagaż podręczny do10 kg o wymiarach 55x40x20 cm
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWE OPŁATY:
 • bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej i podmiejskiej – ok. 75 EUR
 • kolacja w restauracji "Terme del Colosseo" – 33 EUR. Menu: przystawka wegetariańska, ravioli z serem i pieprzem, pasta z pomidorami, boczkiem i serem, pieczona cielęcina, 2 dania sezonowe, woda, ¼ litra wina, kawa
 • bagaż rejestrowany 20 kg – 370 PLN
 • transfer na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin – 140 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 630 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % ceny wycieczki.
UWAGI:
 • do odprawy internetowej wymagane jest podanie danych dokumentu, z którym pasażer będzie podróżował (rodzaj, seria i numer, data wydania oraz ważności, obywatelstwo), prosimy o dostarczenie tych informacji na min. 2 tygodnie przed planowaną podróżą
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie (aktualne informacje na stronie internetowej oraz w biurze)
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.