PODRÓŻ PEŁNA DZIUREK - HOLANDIA

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(8345)

Podróż pełna dziurek
 
DZIEŃ I Godz. 06.30 wyjazd ze Szczecina, godz. 06.15 zbiórka na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do Hannoveru, nazywanego miastem targów i ogrodów. Zwiedzanie starówki, na której zabytki łączy namalowana na chodnikach ponad czterokilometrowa czerwona linia „Roter Faden”. Zobaczymy: kościół Na Rynku i Stary Ratusz, dwóch reprezentantów północno – niemieckiego gotyku ceglanego, wilhelmiński Nowy Ratusz, z kopuły którego roztacza się wspaniały widok na miasto. Zwiedzimy Ogrody Królewskie (Herrenhäusen Gärtten), zaliczane do najpiękniejszych terenów parkowych w całej Europie. Ogrody urządzono w stylu francuskim i angielskim, słyszy się nawet głosy, że są kopią ogrodów Wersalu. "Zielone płuca" miasta powstały w XVII wieku, do dzisiaj rozrosły się do powierzchni 136 hektarów. Ogromna, zielona przestrzeń ogrodów składa się z czterech ogrodów tematycznych: pięknego i kolorowego Großer Garten, Berggarten, Georgengarten w stylu angielskim oraz Ogrodu Welfów. Przejazd do hotelu. Odpoczynek i nocleg.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Przejazd do Amsterdamu, który określany jest mianem “Wenecji Północy". Miasto leży na więcej niż 100 wyspach, rozdzielonych ponad 160 kanałami spiętych wieloma mostami.  Amsterdam swoje najwspanialsze czasy przeżywał w XVII i XVIII wieku, w okresie wzmożonego handlu z zamorskimi koloniami. Dzisiaj, stolica Holandii to miasto otwarte, nowoczesne, wręcz luzackie, przyciąga różnorodnością, która znajduje się na wyciągnięcie ręki. Stare miasto zachowało nienaruszony od wieków układ urbanistyczny. Rano odwiedzimy giełdę kwiatową w Aalsmeer. Następnie spacer po starym centrum: m.in. dzielnica Waterloo Plain z Placem Rembrandta, Targ Kwiatowy, Plac Dam, Pałac Królewski, Plac Mennicy, Nieuwmarkt. Następnie udamy się do dzielnicy muzealnej, gdzie będziemy indywidualnie zwiedzać muzea: Van Gogha, Rijksmuseum (Muzeum Narodowe) lub Figur Woskowych Madame Tussaud. Romantyczny rejs po kanałach Amsterdamu. Czas wolny. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu.
TERMIN MAJOWY I WRZEŚNIOWY
Przejazd do Lisse i zwiedzanie Parku Keukenhof, jednego z najpiękniejszych ogrodów kwiatowych na świecie. Nazwa tego miejsca oznacza „kuchenny ogród”, feria barw i zapachów jest nie do opisania! Kolorowe dywany kwiatowe przyciągają ludzi z całego świata. Spacer urokliwymi alejkami, wśród ponad 7 milionów roślin cebulowych, to istna przyjemność. Kompozycje kwiatowe doskonale nadążają za różnymi trendami w projektowaniu ogrodów, prezentują różne style i tematy przewodnie. Tulipany, hiacynty, narcyzy i żonkile sadzone są ręcznie przez tutejszych ogrodników, podziwiać je można przez 8 tygodni.
TERMIN SIERPNIOWY
Wizyta na farmie serowej. Możliwość zakupu serów i chodaków.
Następnie udamy się do Delft,  jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast holenderskich, słynącego z produkcji porcelany. Przejazd do Hagi. Miasto znane jest z Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości i jako siedziba holenderskiej rodziny królewskiej, rządu oraz parlamentu. Miejsce to jednak jest prawdziwą perłą na mapie Holandii, z olbrzymią ilością atrakcji, historycznych budynków oraz pięknymi terenami zielonymi, wliczając w to bezpośrednio połączenie tramwajowe z morzem i pełną klimatu promenadę przy plaży.
Spacer po centrum, w trakcie którego zobaczymy Pałac Pokoju, Parlament i starówkę z kościołem św. Jakuba. Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Haarlemu. Miasto jest miejscem wyjątkowej XVII-wiecznej architektury i kultury. Zostało opisane jako mniejsza, bardziej zrelaksowana wersja Amsterdamu. Mimo tego posiada wszystko, czego można oczekiwać po holenderskim miasteczku – kanały, kawiarenki, mikro-browary, średniowieczne kościoły, a także dobrze rozwiniętą infrastrukturę rowerową. Haarlem znany jest także jako Miasto Kwiatów, bo jest w samym sercu światowej sławy holenderskiego pola tulipanów, przez co stał się ośrodkiem handlu cebulkami. Zobaczymy: gotycki kościół Grote Kerk z najpiękniejszymi organami w Europie, monumentalną średniowieczną bramę Amsterdamse Poor, Teylers Museum. Wyjazd do Polski w godzinach południowych. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.
 
TERMINY:
01.05 – 04.05.2021
19.08 – 22.08.2021
18.09 -21.09.2021
 
CENA: 1480 PLN
 
CENA ZAWIERA:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 3 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 3 śniadania
 • opiekę pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR),NW (3 000 EUR), bagaż (300 PLN)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWE OPŁATY:

 • bilety wstępu – ok. 70 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 280 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % ceny wycieczki.

 
UWAGI:

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach muzeów.

 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.