PIANO, PIANO...

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2021-06-04 5dni Samolot + Autokar Włochy WERSJA 5 DNIOWA Zgodnie z programem Szczecin 3030PLN Wycieczka potwierdzona
int(8925)

PIANO, PIANO…
wersja 5 dniowa
 

DZIEŃ I Wylot z Berlina o godz. 12.20, zbiórka 2 godziny przed wylotem. Przylot do Bari o godz. 14.30. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na relaks i spacer po okolicy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II  Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Bari, stolicy Apulii, miasta św. Mikołaja i miejsca pochodzenia królowej Bony. Zwiedzanie zaczniemy od spaceru nadmorską promenadą do starego portu. Niebieskie łódki z rybackimi sieciami, unoszącymi się na wodzie i stary teatr znajdujący się w samym środku portu, to widok jak z kolorowej pocztówki. Następnie udamy się na stare miasto, gdzie zwiedzimy katedrę św. Sabina, zamek księcia Fryderyka II Szwabskiego oraz teatr Petruzzelli. Wszystkie budynki na starówce są odnowione, wyczyszczone, jasne w kolorze piaskowym. Oczarują nas wąskie uliczki, mnóstwo ołtarzy i ludzie, którzy żyją tam z otwartymi drzwiami. Można bez problemu zajrzeć do ich domów, poczuć zapach gotowanego przez nich jedzenia. Czas wolny na indywidualne „smakowanie” uroków miasta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu przejazd Alberobello, które słynie z niesamowitych budynków ze stożkowymi dachami – trulli, tworzących całą osadę – dzielnicę. Widząc je nie sposób uciec przed wrażeniem, że właśnie znaleźliśmy się w jakimś bajkowym miasteczku z białymi domkami krasnoludków. Będziemy spacerować po uliczkach wzdłuż których znajdują się trulli i podziwiać kontrast pomiędzy białymi elewacjami domków, błękitem nieba i kolorowymi kwiatami zdobiącymi uliczki. To niesamowite i niepowtarzalne miejsce wpisane zostało na listę UNESCO. Następnie odwiedzimy prześliczne Locarotondo położone pośród gajów oliwnych, winnic, domków trulli i malowniczych równin środkowej Apulii. Śnieżnobiałe mury ozdobione kolorową ceramiką i bujną roślinnością tworzą malowniczy labirynt uliczek, pośród których znajdują się pałace i kościoły. Urok tego miejsca sprawił, że Locorotondo trafiło na listę najpiękniejszych małych miasteczek Włoch. Miejscowość słynie ponadto z produkcji wyśmienitego białego wina Locorotondo. Przejazd do Martina Franca, miasta które jest kwintesencją apulijskiego baroku z niesamowitą bazyliką San Martino. Martina Franca jest wyrafinowana i elegancka, a przy tym wciąż pozostaje taka… włoska. Na zakończenie zwiedzimy Ostuni, urokliwe miasteczko, które wygląda jakby było przyczepione do skał, to jakby wyspa bieli, pięknej architektury, niezwykłego klimatu, niebieskiego nieba i przecudnych widoków na okolicę. Pospacerujemy po wąskich arabskich uliczkach i zobaczymy katedrę. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wyjazd do Matery, według wielu historyków, jednego z najstarszych miast na świecie. Zabytkowa część Matery, zwana Sassi, obejmuje unikatowy kompleks domów, świątyń, grot i tuneli wydrążonych w skałach i jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Turyści z całego świata przyjeżdżają tutaj, aby podziwiać zabudowę miasta wydrążoną w skale, gdzie jedynie fasady dobudowano z marmuru, a Mel Gibson nagrywał tu słynną "Pasję". Przejazd do Polignano a Mare, malowniczo położonego nadmorskiego miasteczka. Nagie białe skały, szlifowane przez fale Adriatyku to charakterystyczny krajobraz dla tej części wybrzeża Apulii, a plaża należy do najlepszych we Włoszech. Czas na relaks. Przy sprzyjającej pogodzie proponujemy rejs statkiem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Na zakończenie pobytu odwiedzimy Monopoli. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno miłośnicy historii i gastronomii, jak i wielbiciele wygrzewania się na słońcu, architektury i marynistycznych klimatów. Pożegnamy Apulię w miejscu, gdzie można poczuć smak prawdziwego szczęścia, które płynie z prostego, zwyczajnego życia. Transfer na lotnisko. Wylot samolotu z Bari o godz. 15.50. Przylot do Berlina o godz. 18.00.
 
TERMIN: 04.06 - 08.06.2021
 
CENA: 3 030 PLN
 

CENA ZAWIERA:

 • przelot samolotem linii na trasie Berlin – Bari – Berlin
 • transport na trasie wycieczki
 • 4 noclegi w hotelu
 • wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie TU EUROPA wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW ( 3 000 EUR), bagaż  (300 EUR)
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25 cm
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
   
DODATKOWE OPŁATY:
 • bilety wstępu i obligatoryjne zestawy audio guide uczestnicy opłacają indywidualnie, ok. 55 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 420 PLN
 • bagaż rejestrowany 10 kg o maksymalnych wymiarach 55x40x20 cm– 180 PLN, bagaż rejestrowany 20 kg – 380 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % ceny wartości wycieczki

Uwagi!
Kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie (aktualne informacje na stronie internetowej oraz w biurze


Ubezpieczenie w wariancie Standard, które oferujemy w cenie zapewnia pokrycie kosztów leczenia COVID-19 do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia (KL).
Proponujemy dokupienie wariantu VIP, które obejmują pokrycie kosztów kwarantanny i izolacji (wyżywienie, hotel i transport), zaleconej i zorganizowanej przez służby medyczne kraju będącego celem podróży w limicie do 2000 EUR w cenie 25 zł za osobę.
Sumy gwarancyjne w wariancie VIP: KL 100 000 EUR, NW 10 000 EUR, bagaż 1 000 EUR.


Najczęściej zadawane pytania w zakresie epidemii COVID-19
https://www.pelikan.szn.pl/upload/QA_Travel_World.pdf

 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.