Hamburg z koncertem w filharmonii

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2022-02-19 2dni Autokar kulturalnie Zgodnie z programem Szczecin 620PLN
2022-10-15 2dni Autokar kulturalnie Zgodnie z programem Szczecin 620PLN
int(7216)
Hamburg muzycznie
z koncertem w filharmonii

 
DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd autokaru ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do Hamburga, nazywanego niemieckim oknem na świat, który oczarowuje urbanistycznym wdziękiem i portową atmosferą. Zobaczymy Speicherstadt - kompleks spichlerzy portowych z czerwonej glazurowanej cegły z miedzianymi dachami), Hafen City z gmachem niezwykłej filharmonii „Elbphilharmonie”, nowego symbolu miasta, Targ Rybny, dzielnica St. Pauli. Następnie spacer do historycznego portu przy Landungsbrücken. Czas wolny za zakupy w pasażu Arkady Alster. Przejazd do hotelu. Wieczorem proponujemy uczestnictwo w spektaklu muzycznym w Elbphilharmonie.
19.02.2022„Aage of Anxiety” to tytuł festiwalu poświęconego muzyce amerykańskiej XX wieku. Koncerty poprowadzi urodzony w Nowym Jorku Marin Alsop, wieloletni główny dyrygent Baltimore Symphony Orchestra i od 2019 roku szef Orkiestry Symfonicznej Radia Wiedeńskiego ORF. Konfrontuje arcydzieło Bernsteina z pracami jego amerykańskich kolegów Samuela Barbera i Johna Adamsa.
Nocleg w hotelu
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Zaczniemy od objazdu miasta, będziemy mieli okazję przekonać się, że Hamburg to miasto zieleni i wody. Nie Wenecja, nie Amsterdam, ale właśnie Hamburg ma najwięcej mostów i kładek spośród wszystkich miast świata - aż tyle, ile te dwa bardziej znane miasta razem wzięte. Dzięki krętym uliczkom, ciągnącym się nad kanałami, można dostać się w liczne zakamarki i znaleźć mnóstwo atrakcji tego hanzeatyckiego miasta. Zobaczymy także kościół św. Mikołaja, Plac Ratuszowy, imponujący neorenesansowy ratusz, hamburską Wenecję z traktem „Młodych Panien” nad Binnenalster, malowniczy „Zaułek Wdów”. Z wieży kościoła św. Michała zobaczymy wspaniałą panoramę na miasto i port. Przejdziemy się po Repeerbahn, najbardziej grzesznej mili świata, m.in. do Placu The Beatles, miejsca odkrycia tej legendarnej grupy. Na zakończenie proponujemy wizytę w Miniatur Wunderland czyli miniaturowej krainie cudów przedstawiającej wybrane części świata w pomniejszeniu. Wszystko to na ogromnych makietach rozmieszczonych na trzech piętrach. Najciekawszym elementem jest długa kolejka, jednak nie brakuje tam też innych pojazdów: samochodów, traktorów, wózków widłowych, jak również samolotów i latających nad górami balonów. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.
 
TERMINY:

19.02 – 20.02.2022
15.10 – 16.10.2022
 
CENA: 620 PLN
 
CENA ZAWIERA:
 • transport
 • 1 nocleg w hotelu
 • wyżywienie: 1 śniadanie
 • opiekę pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie TU EUROPA wariant standard: KL (15 000 EUR), NW ( 3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 
DODATKOWE OPŁATY:
 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu – ok. 35 EUR + bilet na przedstawienie (w miarę dostępności miejsc) – ceny od 15 EUR do 85 EUR, bilety
 • dopłata do pokoju 1 os. – 150 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,89 % ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 PLN.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.
 
UWAGI:
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie w wariancie Standard, które oferujemy w cenie zapewnia pokrycie kosztów leczenia COVID-19 do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia (KL)
 • proponujemy dokupienie wariantu VIP, który obejmuje pokrycie kosztów kwarantanny i izolacji (wyżywienie, hotel i transport), zaleconej i zorganizowanej przez służby medyczne kraju będącego celem podróży w limicie do 2000 EUR w cenie 12 zł za osobę. Sumy gwarancyjne w wariancie VIP: KL 100 000 EUR, NW 10 000 EUR, bagaż 1 000 EUR.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.