Trasa rowerowa- Karyntia

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
int(4369)
TRASA ROWEROWA - KARYNTIA
 
DZIEŃ IPrzyjazd do Villach. Nocleg w hotelu. Cisza płynąca z gór, krystalicznie czysta woda jezior i piękna natura, to walory Karyntii. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Wzdłuż jeziora Fakeer See (50 km)
Trasa wiedzie z miasteczka Villach w kierunku wschodnim do turkusowego jeziora Fakeer See. W krajobrazie dominuje szczyt Mittagskogel oraz nieuprawiane pola i zielone tereny leśne. Sielskość krajobrazu zaczeca także do wypoczynku nad jeziorem. Powrót do Villach.
 
DZIEŃ III Wzdłuż jeziora Ossiacher See (50 km)
Ruszając w trasę można podziwiać ruiny zamku rycerskiego Landskron. W krajobrazie dominuje zieleń Gerlitzen Alpen i turkus jeziora Ossiacher See. Woda w jeziorze jest bardzo czysta, a jej temperatura latem dochodzi do 27 stopni Celsjusza. Na trasie można podziwiać także barokowy kościół z XI wieku. Polecamy odpoczynek w kurortowej miejscowości Bodensdorf. Powrót do Villach.
 
DZIEŃ IV Villach – Klagenfurt ( 50 km)
Trasa wiedzie w kierunku wschodnim poprzez karynckie tereny rolnicze aż do pięknego kurortu Velden am Wörthersee. Turkusowa woda jeziora i sielskość krajobrazu zachęcają do wypoczynku. Dalej krajobraz zmienia się na pagórkowaty i dojedziemy do otoczonej górami doliny, gdzie cztery urokliwe jeziora zgrupowały się wokół ośrodka Keutschach. Dalej wzdłuż brzegu jeziora dotrzemy do stolicy Karyntii – Klagenfurtu,. Nazywanego austriackim Monte Carlo.
 
DZIEŃ VKlagenfurt – Klopeiner See (4o km)
Klagenfurt łączy w sobie porządek austriacki z włoską fantazją. Urokliwa starówka z licznymi kawiarenkami i promenada nad jeziorem sprawiają,.że nie chce się wyjeżdżać z miasta. Dalej trasa wiedzie obok zamku Grafenstein i dalej w kierunku najcieplejszego jeziora w Austrii – Klopeiner See.
 
DZIEŃ VI Klopeiner See – St. Veit ( 40 – 55 km)
Trasa wiedzie przez pagórkowate tereny wokół rzeki. Będziemy mijać dwie charakterystyczne karynckie wieże – zamku Kirchenburg i „tronu cesarskiego”. W krajobrazie dominują liczne wapienne skały wyrastające w środku pola i strome stoki. Liczne zamki i pałace pojawiające się na trasie świadczą o znaczeniu historycznym tych terenów. Docieramy do st. Veit,. W którym podziwiać można zamek i stary rynek z pięknymi renesansowymi kamienicami.
 
DZIEŃ VII St. Veit – Villach ( 60 km)
Trasa wiedzie poprzez pagórkowaty teren wzdłuż jeziora Maltschacher See do Feldkirchen. Dalej wzdłuż rzeki Glan i Jeziora Ossiacher See przejazd do Villach.
 
DZIEŃ VIII Villach
Zakończenie trasy.
 
Terminy: na zapytanie
 
Cena:
Osoba w pokoju 2 osobowym Kat A – 578 EUR
Osoba w pokoju 1 osobowym Kat A – 750 EUR
  
Cena zawiera:
·          7 noclegów w hotelach wybranej kategorii
·          wyżywienie: 6 śniadań
·          transport bagaży na trasie
·          materiały informacyjne z opisaną trasą
·          7 dniowy Hotline Service

Opłaty dodatkowe:
Dodatek sezonowy ( 23.04 – 24.06.2017) w pokoju Kat A – 40 EUR
Dodatek sezonowy ( 25.06 – 26.08.2017 ) w pokoju Kat A – 95 EUR
Dodatek sezonowy ( 27.08 – 23.09.2017 ) w pokoju Kat A – 40 EUR
Opłata za wypożyczenie roweru - 70 EUR
Opłata za obiadokolacje – 130 EUR
 
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.