Słońce za zakrętem

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2020-09-17 8dni Przelot Hiszpania Zgodnie z programem Szczecin 3990PLN termin potwierdzony
int(9463)
SŁOŃCE ZA ZAKRĘTEM
 

DZIEŃ I Godz. 08.35 odlot samolotu linii Easyjet z lotniska Berlin Schönefeld, zbiórka 2 godziny przed wylotem. Przylot do Malagi o godz. 12.10. Przejazd na zwiedzanie Malagi, miejskiej stolicy Costa del Sol. Miasto słynie z pięknych, piaszczystych plaż, dobrego wina, specyficznej architektury i wspaniałych zabytków. To także miejsce narodzin najsłynniejszego kubisty – Pabla Picassa oraz niemniej słynnego aktora – Antonio Banderasa. Przejazd do hotelu na wybrzeżu Costa del Sol. Czas na relaks i odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Całodzienna wycieczka poprzez malownicze krajobrazy Andaluzji do najdłużej istniejącego królestwa arabskiego w Hiszpanii – Grenady, położonej u stóp gór Sierra Nevada. Zwiedzimy Alhambrę, ogromny kompleks pałacowo – ogrodowy przywołujący na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Alhambra, uznawana za najpiękniejszy pałac orientu w Europie, charakteryzuje się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody, światła i dekoracji. Przejazd do centrum miasta. Zwiedzanie Kaplicy Królewskiej, gdzie znajdują się groby królów katolickich. W kaplicy są także liczne relikwie, portrety, tkaniny dekoracyjne, ozdoby, barokowe rzeźby i obrazy. Następnie spacer po mauretańskiej dzielnicy Albaicin pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Pałac Alhambra z Ogrodami Generalife oraz dzielnica Albaicin znajdują się pod patronatem UNESCO. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wycieczka po wybrzeżu Costa del Sol. Przejazd do Rondy, jednego z najpiękniejszych „białych miast” w Andaluzji, nazywanej miastem wiszących domów. Zobaczymy Plaza de Toros, jedną z najstarszych aren corridy, imponujący most Puente Nuevo, z którego rozpościera się piękny widok na przepaść wąwozu rzek Tag i Guadalevin. Pospacerujemy także po po starówce i zobaczymy XVII wieczny pałac Casa del Rey Moro z ogrodami wiszącymi nad przepaścią. Przejazd do Mijas, malowniczego miasteczka przyklejonego do zbocza górskiego. Spacer po urokliwych uliczkach z domami tonącymi w kwiatach. Odwiedzimy także Marbellę, jeden z najpopularniejszych kurortów “Wybrzeża Słońca”, otoczony pięknymi plażami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Wyjazd na wycieczkę do Kordoby. Ze względu na liczne i wspaniałe zabytki będące świadectwem obecności wielu cywilizacji Kordoba została wpisana na listę UNESCO. Za największy z nich uznawany jest wielki meczet La Mezquita. W czasach kalifatu był on największym centrum duchowym, dziś zachwyca architektoniczną harmonią panującą w jej wnętrzu i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, dzielnicy żydowskiej Juderia z synagogą z XIV w. i słynną Uliczką Kwiatową. Zobaczymy także Alkazar de los Reyes Cristianos -letnią rezydencję  rodziny królewskiej wzniesioną nad rzeką  z pięknym mostem Puente Romano. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Przejazd do Gibraltaru, brytyjskiej enklawy na Półwyspie Iberyjskim o długości zaledwie 6 km. Przejazd minibusami na Punta Europa ze wspaniałym widokiem na Afrykę, a następnie wjazd na Skałę Gibraltarską, jedyne miejsce gdzie na wolności żyją małpy, wejście do Jaskini św. Michała i następnie zjazd do miasta. Czas wolny na zakupy, na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ VI Śniadanie w hotelu. Czas na relaks i wypoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VII Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Sewilli, stolicy Andaluzji, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Zabytkowy zespół architektoniczny miasta jest wpisany na listę UNESCO. Zaczniemy od panoramicznej przejażdżki po portowej dzielnicy El Arenal z najwspanialszą w Hiszpanii areną do walki z bykami. Następnie zwiedzanie Placu Hiszpańskiego z kompleksem pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącymi wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zobaczymy także XV wieczną katedrę Najświętszej Marii Panny, jeden z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, z pięknymi ogrodami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VIII Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Maladze. Godz. 12.45 wylot samolotu do Berlina. Przylot do Berlina na lotnisko Schönefeld o godz. 16.20.
  

TERMIN: 17.09 – 24.09.2020

CENA: 3 990 PLN

CENA ZAWIERA:
 • przelot samolotem linii Easyjet na trasie Berlin – Malaga – Berlin
 • transport autokarem na trasie wycieczki
 • 7 noclegów w hotelu
 • wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników
 • bagaż podręczny o wymiarach 56x45x25 cm (bez ograniczenia wagowego)
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWE OPŁATY:
 • bilety wstępu – ok. 110 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 1 150 PLN
 • bagaż rejestrowany 23 kg  - 320 PLN
 • transfer Szczecin - Berlin lotnisko - Szczecin - 140 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8% ceny wycieczki.
UWAGI:
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie 
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów
 • spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Maladze.
 
 
 
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.