Pod dachami Paryża

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2019-05-01 5dni Przelot Francja NOWOŚĆ 2019 Zgodnie z programem Szczecin 2190PLN termin bliski potwierdzenia
int(7069)
Pod dachami Paryża
 

DZIEŃ I Godz. 14.10 wylot samolotu z lotniska Berlin Schönefeld. Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przylot do Paryża o godz. 15.55. Transfer do hotelu. Przejazd do hotelu i krótki odpoczynek. Paryż to stolica Francji i jedno z najpiękniejszych miast świata. To stolica mody, kultury, miejsce, gdzie można zjeść wytworną kolację, ale też zadowolić się bagietką i butelką wina w plenerze. Spacer po dzielnicy malarzy i kabaretów Montmartre z Bazyliką Sacre Coeur. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie zaczniemy od słynnej paryskiej wyspy Ile de la Cité. Następnie zobaczymy Dzielnicę Łacińską, gdzie niezwykły zapach bohemy niemalż̇e czuć w powietrzu, a bliskość Sorbony sprawia, że jest to centrum życia kulturalnego i towarzyskiego. Zobaczymy także katedrę Notre – Dame, najsłynniejszy zabytek Francji i Centrum Kultury im. G. Pompidou.  Wjazd na wieżę Eiffla, która stanowi symbol Paryża. Wieczorem proponujemy rejs statkiem po Sekwanie. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd kolejką do Wersalu, zespołu pałacowo – ogrodowego stworzonego przez Ludwika XIV i nazywanego Pałacem Słońca. Powrót do Paryża. Zobaczymy Pałac Inwalidów z grobem Napoleona Bonaparte i Łuk Triumfalny. Spacer Polami Elizejskimi uznawanymi za najbardziej reprezentatywną ulicę Paryża, Francuzi nazywają ją nawet "La plus belle avenue du monde" czyli najpiękniejszą aleją świata  Zwiedzimy także drugie najsłynniejsze paryskie muzeum – Muzeum Orsay, miłośnicy sztuki znajdą tu największą na świecie kolekcję dzieł impresjonistów i postimpresjonistów. Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Luwru uważanego za najwspanialsze muzeum świata,  Znajdują się tu dziesiątki tysięcy dzieł sztuki z różnych epok i różnych zakątków świata, a najsłynniejszym jest obraz Leonarda da Vinci Mona Lisa. Następnie zobaczymy Ogrody Tulierie, Plac Concorde i Panteon. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, bagaże zostawiamy w przechowalni. Na pożegnanie z Paryżem zobaczymy operę, która jest jednym z największych teatrów muzycznych w Europie. Swoją nazwę zawdzięcza architektowi Garnier, któremu Napoleon III zlecił budowę opery uwidoczniającej bogactwo cesarstwa. Transfer na lotnisko. Godz. 16.30 wylot samolotu. Godz.18.15 przylot do Berlina na lotnisko Schönefeld.
 
Termin: 01.05 – 05.05.2019 
                             
Cena: 2 190 PLN
 
Cena zawiera:
 • przelot samolotem linii EasyJet na trasie Berlin – Paryż – Berlin
 • 4 noclegi w hotelu** klasy turystycznej w centrum Paryża
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • ubezpieczenie: NW (15 000 PLN), KL (20 000 EUR), bagaż (1000 PLN)
 • opiekę pilota - przewodnika
 • bagaż podręczny 10 kg o wymiarach 56x45x25 cm (bez ograniczenia wagowego) i dodatkowa torebka/plecak o maksymalnych wymiarach 45x36x20 cm
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Dodatkowe opłaty:
 • bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej, transfer lotnisko – hotel – lotnisko i zestawy słuchawkowe uczestnicy opłacają indywidualnie ok. 95 EUR,
 • dokupienie bagażu 20 kg w cenie 270 PLN
 • dokupienie transferu na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin w cenie 140 PLN
 • dokupienie ubezpieczenia od chorób przewlekłych w cenie 44 PLN
 • dokupienie ubezpieczenia kosztów rezygnacji – 2,6 % ceny wartości wycieczki
 • dopłata do pokoju 1 os. 360 PLN.
Uwagi:
 • Kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie (aktualne informacje na stronie internetowej oraz w biurze).
 • Pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.