PIANO, PIANO...

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2020-04-29 5dni Przelot Włochy BARI 2020 Zgodnie z programem Szczecin 2790PLN termin potwierdzony
int(7761)

PIANO, PIANO…
 
DZIEŃ I Wylot z Berlina z lotniska Tegel o godz. 13.30, zbiórka na lotnisku 2,5 godziny przed wylotem. Przylot do Bari o godz. 15.55. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, krótki odpoczynek. Wieczorem pierwszy spacer po centrum Bari. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II  Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Bari, stolicy Apulii, miasta św. Mikołaja i miejsca pochodzenia królowej Bony. Zwiedzanie zaczniemy od spaceru nadmorską promenadą do starego portu. Niebieskie łódki z rybackimi sieciami, unoszącymi się na wodzie i stary teatr znajdujący się w samym środku portu, to widok jak z kolorowej pocztówki. Następnie udamy się na stare miasto, gdzie zwiedzimy katedrę św. Sabina, zamek księcia Fryderyka II Szwabskiego oraz teatr Petruzzelli. Wszystkie budynki na starówce są odnowione, wyczyszczone, jasne, w kolorze piaskowym. Oczarują nas wąskie uliczki, mnóstwo ołtarzy i ludzie, którzy żyją tam z otwartymi drzwiami. Można bez problemu zajrzeć do ich domów, poczuć zapach gotowanego przez nich jedzenia. Czas wolny na indywidualne „smakowanie” uroków miasta. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd do Matery, według wielu historyków, jednego z najstarszych miast na świecie. Zabytkowa część Matery, zwana Sassi, obejmuje unikatowy kompleks domów, świątyń, grot i tuneli wydrążonych w skałach i jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Turyści z całego świata przyjeżdżają tutaj, aby podziwiać zabudowę miasta wydrążoną w skale, gdzie jedynie fasady dobudowano z marmuru, a Mel Gibson nagrywał tu słynną "Pasję". Przejazd do Polignano a Mare, malowniczo położonego nadmorskiego miasteczka. Nagie białe skały, szlifowane przez fale Adriatyku to charakterystyczny krajobraz dla tej części wybrzeża Apulii, a plaża należy do najlepszych we Włoszech. Czas na relaks, następnie przejazd do Monopoli. Znajdziemy tutaj wszystko, co jest kwintesencją włoskiego południa i udanego urlopu – zabytkowa architektura, labirynty wąskich uliczek, smaczna i zdrowa kuchnia, szmaragdowe morze, piaszczyste plaże i dużo słońca.  Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Alberobello, które słynie z niesamowitych budynków ze stożkowymi dachami – trulli, tworzących całą osadę – dzielnicę. Widząc je nie sposób uciec przed wrażeniem, że właśnie znaleźliśmy się w jakimś bajkowym miasteczku z białymi domkami krasnoludków. Będziemy spacerować po uliczkach wzdłuż których znajdują się trulli i podziwiać kontrast pomiędzy białymi elewacjami domków, błękitem nieba i kolorowymi kwiatami zdobiącymi uliczki. To niesamowite i niepowtarzalne miejsce wpisane zostało na listę UNESCO. Przejazd do Martina Franca, pięknego miasta z niesamowitą bazyliką San Martino oraz labiryntem uliczek. Nastęnie udamy się do Ostuni, urokliwego miasteczka które wygląda jakby było przyczepione do skał, to jakby wyspa bieli, pięknej architektury, niezwykłego klimatu, niebieskiego nieba i przecudnych widoków na okolicę. Pospacerujemy po wąskich arabskich uliczkach i zobaczymy katedrę. Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot samolotu z Bari o godz. 10.10. Przylot do Berlina na lotnisko Tegel o godz. 12.30
 
TERMIN: 29.04 – 03.05.2020
 
CENA: 2 790 PLN
 
CENA ZAWIERA:

 • przelot samolotem linii Easyjet na trasie Berlin – Bari – Berlin
 • 4 noclegi w hotelu**** w centrum Bari
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • transport na trasie wycieczki
 • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR), NW (3000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • bagaż podręczny o wymiarach 56x45x25 cm (bez ograniczenia wagowego)
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWE OPŁATY:

 • bilety wstępu uczestnicy opłacają indywidualnie, ok. 25 EUR
 • dopłata do 4 obiadokolacji – 360 PLN (napoje płatne dodatkowo)
 • dopłata do pokoju 1 os. – 560 PLN
 • transfer na trasie Szczecin - Berlin lotnisko - Szczecin
 • bagaż 23 kg – 320 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % ceny wycieczki.

UWAGI:

 • do odprawy internetowej wymagane jest podanie danych dokumentu, z którym pasażer będzie podróżował (rodzaj, seria i numer, data wydania oraz ważności, obywatelstwo), prosimy o dostarczenie tych informacji na min. 2 tygodnie przed planowaną podróżą
  kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie (aktualne informacje na stronie internetowej oraz w biurze)
 • spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Bari
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie .

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.