Wiedeń i okolice

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2020-09-19 5dni Autokar Austria Wiedeń, Dolina Wachau Zgodnie z programem Szczecin 1610PLN termin bliski potwierdzenia
int(9659)
Wiedeń i okolice
z koncertem muzyki klasycznej
 
DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd autokaru ze Szczecina, godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przyjazd do Kutnej Hory w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek. Zwiedzanie miasteczka nazywanego w średniowieczu „skarbcem królestwa”, wpisanego na listę UNESCO. Zobaczymy: Włoski Zamek – dawną mennicę państwową, w której bito cenne praskie grosze i dawną siedzibę króla Wacława II, kościół św. Barbary, który jest jednym z najwspanialszych gotyckich zabytków w Europie. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd do Austrii. Przyjazd do cesarskiego Wiednia w godzinach południowych. Wiedeń to miasto, które ma swój urok i czar, z jednej strony majestatyczne, zachwycające wspaniałą architekturą, a z drugiej strony nowoczesne, pełne zieleni i tętniące życiem. Zwiedzanie zaczniemy od historycznego centrum, które wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Niezaprzeczalny klimat tego miejsca tworzą przede wszystkim stylowe kamienice, a najważniejszą budowlą jest gotycka katedra św. Szczepana. Następnie zwiedzimy Hofburg, jeden z największych kompleksów pałacowych na całym świecie. Rzeczywiście, robi wrażenie! 18 budynków, 16 dziedzińców, ponad 2800 pomieszczeń, a to wszystko na powierzchni 24 hektarów. Zobaczymy także Hundertwasserhaus, jedną z najważniejszych architektonicznych atrakcji Wiednia. Zewnętrzna fasada ozdobiona jest wieloma różnymi kolorowymi elementami, które w niemal magiczny sposób przyciągają wzrok. Na koniec proponujemy zwiedzanie jednego z wiedeńskich muzeów - Muzeum Historii i Sztuki lub Muzeum Przyrodniczego. Wieczorem wyjazd na koncert do zamku Schönbrunn lub do Opery Wiedeńskiej (jeśli będzie możliwość zakupu biletów na spektakl). Powrót do hotelu. Nocleg.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wycieczka do doliny Dunaju Wachau. Wachau to tylko 36 kilometrowy odcinek doliny Dunaju liczącej sobie w sumie 2800 km. Zarówno jednak ukształtowanie terenu jak i malownicze miasteczka otoczone winnicami sprawiają, że krajobraz kulturowy doliny ma wyjątkową wartość. Typowe naturalne składniki tutejszego pejzażu to przede wszystkim potężny Dunaj, nadrzeczne lasy, podmokłe łąki i poszarpane skały. Przyrodę uzupełniają tarasy, na których uprawia się wino, zadbane pola, opactwa, zamki obronne, pałace, ruiny i urokliwe miasteczka. Zwiedzimy opactwo benedyktyńskie w Melku, nazywane „kolebką Austrii”. W skład kompleksu wchodzą między innymi: monumentalny i bogato zdobiony kościół św. Piotra i Pawła, cesarskie komnaty, muzeum sztuki i dziejów klasztoru oraz ogrody. Dumą opactwa jest imponująca biblioteka licząca aż dwanaście sal, w których zgromadzono ponad 100 tysięcy różnego rodzaju woluminów. Najstarsze z rękopisów datowane są na IX wiek. Klasztor w Melku zainspirował włoskiego pisarza Umberta Eco do napisania jednej z jego najwybitniejszych książek - „Imię róży”. Następnie przejażdżka statkiem z Melku do miejscowości Spitz, w czasie której podziwiać możemy krajobraz doliny z sadami morelowymi. Wizyta w średniowiecznym miasteczku Dürnstein, gdzie zachowały się ruiny zamku, w którym więziony był król Anglii Ryszard Lwie Serce. Powrót do hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Wiednia. Przejazd na Wzgórze Kahlenberg, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto. To właśnie z tego miejsca Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń z Turkami. Następnie zwiedzanie letniej rezydencji cesarskiej Schönbrunn, która jest jednym z najpiękniejszych barokowych obiektów w Europie. Pałac jest w posiadaniu rodu Habsburgów od roku 1569, tu mieszkali kiedyś Maria Teresa, cesarz Franciszek Józef, cesarzowa Elżbieta i inne osobistości. Zobaczymy kaplicę pałacową z pięknymi freskami, skarbiec koronny, ogrody pałacowe. Przejazd do hotelu w okolicach Drezna. Nocleg.
 
DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze odwiedzimy Miśnię, która może poszczycić się ponad 1000-letnią historią. Kiedyś była miastem rezydencyjnym elektorów saskich i dlatego uważa się ją za kolebkę Saksonii. Wiele zabytków jest tego świadectwem. Miśnia jest także miastem wina. Na stromych wzgórzach jednego z najmniejszych obszarów uprawy winorośli w Niemczech dojrzewają wyborne winogrona. Spacer po mieście, w czasie którego zobaczymy urokliwy rynek i Wzgórze Zamkowe, na którym znajdują się Albrechtsburg i katedra. Dzisiaj Miśnia znana jest przede wszystkim jako miasto porcelany. Białe złoto, z charakterystycznym symbolem skrzyżowanych Niebieskich Mieczy, nadało Miśni rangę światową i do dziś przysparza miastu splendoru. Z całego świata przyjeżdżają turyści, aby podczas warsztatów w Państwowej Manufakturze Porcelany rzucić okiem za kulisy tego ponad 300-letniego rzemiosła. My także odwiedzimy to miejsce. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Szczecina w godzinach wieczornych.
 
TERMINY:
29.04 – 03.05.2020
19.09 – 23.09.2020
 
CENA: 1 610 PLN
 
CENA ZAWIERA :
 • przejazd komfortowym autokarem
 • 4 noclegi w hotelu
 • wyżywienie: 4 śniadania
 • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR), NW (3000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWE OPŁATY:
 • bilety wstępu – ok. 95 EUR
 • dopłata do 4 obiadokolacji – 330 PLN (napoje płatne dodatkowo)
 • dopłata do pokoju 1 os. – 360 PLN
 • bilety do Opery Wiedeńskiej, ceny od 40 EUR
 • bilety na koncert muzyki klasycznej w oranżerii pałacu Schönbrunn, ceny od 40 EUR
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych – 44 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % wartości wycieczki
UWAGI:
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • Pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.