Barwy Katalonii

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2020-05-10 4dni Przelot Hiszpania BARCELONA, GIRONA Zgodnie z programem Szczecin 2350PLN
int(9020)
Barwy Katalonii
 

DZIEŃ I Wylot z Berlina o godz. 12.20, zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Przylot do Barcelony o godz. 15.00. Przejazd do nadmorskiej miejscowości Calella. Zakwaterowanie w hotelu. Po chwili odpoczynku zapraszamy na spacer po miasteczku. Calella jest najpopularniejszym kurortem turystycznym na wybrzeżu Costa del Maresme. Głównym atutem tej miejscowości są jej złote plaże, które zdobyły odznaczenie Błękitnej Flagi. Stara część miasta z wąskimi uliczkami, licznymi zabytkami i restauracjami, latarnią morską z 1859 oddają hiszpański charakter tego miejsca. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd kolejką na zwiedzanie Barcelony. Wspaniałe zabytki, plaże, słońce, tapasy… Nikogo z pewnością nie dziwi fakt, że Barcelona co roku znajduje się w czubie listy najchętniej odwiedzanych miast w Europie. Zaczniemy od Placu Katalońskiego, najbardziej ruchliwego w mieście. Stolica Katalonii to najlepsze miejsce, aby poznać sztukę Antoniego Gaudíego. Tak jak kiedyś on kochał Barcelonę, tak dziś Barcelona kocha tego artystę. Zobaczymy kościół Sagrada Familia, będący największym dziełem Gaudíego w budowie od 1882 roku. Ta niezwykła bazylika jest prawdopodobnie jednym z najbardziej charakterystycznych budynków nie tylko w Barcelonie, ale i w całej Hiszpanii. Dla wielu obcokrajowców stanowi ona symbol tego kraju, a pamiątki z Hiszpanii, które tutaj znajdziesz,  w 50%  przedstawiają wizerunek właśnie tej budowli. Następnie przejazd na ulicę Passeig de Gràcia. Jest ona jedną z najbardziej luksusowych, eleganckich, ale również najdłuższych arterii Barcelony ze słynnymi domami zaprojektowanymi przez Gaudíego – Casa Milà i Casa Batlló. Kolejnym punktem będzie zwiedzanie Dzielnicy Gotyckiej. Spacer wąskimi uliczkami i przejście do portu, gdzie obejrzymy Pomnik Kolumba i obiekty portowe. Czas wolny na słynnej ulicy La Rambla, największym deptaku miasta. Jest to tętniące życiem miejsce, gdzie mieszają się różne języki i kultury, pełno tu straganów z pamiątkami, kwiaciarni, artystów i ulicznych grajków. Powrót do Calelli. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Zaczniemy od zwiedzania Muzeum Salvadora Dalego w Figueras. Sztukę tego artysty można kochać lub jej nie znosić, ale na pewno nie można obok niej przejść obojętnie. Muzeum zostało wybudowane w 1974 r. na ruinach dawnego teatru. Jest to największe na świecie dzieło surrealizmu i zarazem ostatnia tak duża praca w dorobku artystycznym Dalego. W przeciwieństwie do większości tego typu miejsc, nie chodzi tylko o to, co się w nim znajduje, ale o cały gmach muzeum, który został od podstaw zaprojektowany przez artystę. Następnie przejazd do Girony, położonej w sercu Katalonii. Jej starówka jest jedną z najpiękniejszych w tym regionie oraz jedną z najlepiej zachowanych w całej Hiszpanii. Odwiedzając to miejsce zobaczymy ponad dwa tysiące lat historii. Liczne monumenty, które się tutaj zachowały do współczesnych czasów, kryją ogromny kunszt i bogactwo artystyczne. Podczas naszej wizyty w mieście będzie trwał Festiwal Kwiatów, jedna z najpiękniejszych fiest w całej Hiszpanii. Dochodzi wówczas do eksplozji kwiatów i kolorów, na ulicach unosi się piękny, intensywny zapach roślin. Muzea, galerie, kościoły, parki, ogrody, patia udekorowane kompozycjami kwiatowymi przyciągają rzesze turystów oraz mieszkańców, którzy porównują tegoroczne instalacje z tymi z poprzednich lat. Całe miasto uczestniczy w tym kwiatowym festiwalu. To wielka uczta dla oczu i zmysłów. Powrót do Calelli. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Barcelony. Zaczniemy od zwiedzania Wzgórza Montjuïc z obiektami olimpijskimi, skąd roztacza się piękny widok na miasto. Następnie odwiedzimy Park Güell. W zamierzeniu milionera Eusebiego Güella, bogatego kupca, obecny Park Güell miał być ekskluzywną dzielnicą, czy wręcz miastem-ogrodem, którego stworzenie powierzył swojemu przyjacielowi, wybitnemu architektowi – Antoniemu Gaudíemu. Güell sam spieniężył cały projekt, a Gaudí miał go tylko wykonać. Ostatecznie z ambitnych planów niewiele wyszło, ale ogród (park) stał się wielką atrakcją dla turystów. Piękno tego miejsca zostało docenione także na arenie międzynarodowej, w 1984 roku Park Güell został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Godz. 20.10 wylot samolotu z Barcelony. Godz. 23.00 przylot na lotnisko Berlinie.
 
TERMIN: 10.05 – 13.05.2020

CENA: 2350 PLN

CENA ZAWIERA:
 • przelot samolotem na trasie Berlin – Barcelona – Berlin
 • 3 noclegi w hotelu*** w Calelli
 • wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • opiekę pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR), NW (3000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • transport w I, III i IV dniu
 • bagaż podręczny o wymiarach 56x45x25 cm (bez ograniczenia wagowego)
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWE OPŁATY:
 • bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej i podmiejskiej ok. 75 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 450 PLN
 • bagaż rejestrowany do 20 kg – 320 PLN
 • transfer na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin – 140 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % ceny wycieczki.
UWAGI:
 • do odprawy internetowej wymagane jest podanie danych dokumentu, z którym pasażer będzie podróżował (rodzaj, seria i numer, data wydania oraz ważności, obywatelstwo), prosimy o dostarczenie tych informacji na min. 2 tygodnie przed planowaną podróżą
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie 
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.