NA BOGATO

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2020-07-14 5dni Przelot SANKT PETERSBURG Zgodnie z programem Szczecin 3880PLN termin potwierdzony
int(7157)
Na bogato
 
DZIEŃ I Godz. 10.00 wylot samolotu z lotniska Berlin Schönefeld. Zbiórka na lotnisku 3 godziny przed odlotem. Przylot do Sankt Petersburga o godz. 14.00, transfer do hotelu. Zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Leżący nad Zatoką Fińską, w delcie Newy Petersburg to miasto jedyne w swoim rodzaju. Często określane jest jako „Wenecja Północy” ze względu na sieć przecinających je kanałów wodnych. Ta dawna stolica Imperium Rosyjskiego to miejsce akcji wielu znakomitych powieści, ale też wyjątkowe miasto, mające wiele do zaoferowania turystom. Naszą wizytę zaczniemy od wycieczki po najpiękniejszych stacjach metra. Metro to chluba miasta, większość stacji zaprojektowana jest do ostatniego szczegółu, z wielkim kunsztem i precyzją. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej, kolebki miasta wzniesionej na wyspie Zajęczej. Zobaczymy sobór św. Piotra i Pawła, w którym znajdują się grobowce carów. Następnie przejazd nabrzeżem Pałacowym z pałacami Marmurowym i Zimowym do wyspy Wasilewskiej, położonej w delcie Newy, gdzie kiedyś mieścił sią port morski.
Zobaczymy także słynny krążownik Aurora, z którego wystrzał zapoczątkował rozpoczęcie rewolucji październikowej. Następnie zwiedzanie Placu św. Izaaka z soborem św. Izaaka oraz Placu Senackiego z posągiem Piotra Wielkiego, który nazywany jest Miedzianym Jeźdźcem. Spacer po centrum miasta. Zobaczymy: Plac Sztuk z pomnikiem Puszkina, pałac Michajłowski, kościół św. Katarzyny, sobór Kazański i cerkiew Zbawiciela na Krwi wybudowaną w miejscu zabójstwa cara Aleksandra II. Obiadokolacja. Wieczorem dla chętnych możliwość wzięcia udziału w koncercie folklorystycznym. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd do Peterhofu, letniej rezydencji cara Piotra I Wielkiego. Peterhof leży na południowym wybrzeżu Zatoki Fińskiej, 30 km od Petersburga i stanowi wspaniały zespół pałacowo – parkowy z największym na świecie kompleksem fontann, a wśród nich najpiękniejszą Wielką Kaskadą. Według zamysłu cara rezydencja miała w każdym szczególe przewyższać pałac królewski w Wersalu, który Piotr I odwiedził w młodości. Przerwa na kawę. Po południu przejazd do Casrskiego Sioła w miejscowości Puszkin. Zwiedzimy Pałac Katarzyny z repliką słynnej Bursztynowej Komnaty i pospacerujemy po pięknym parku. Powrót do miasta. Obiadokolacja. Wieczorem dla chętnych możliwość uczestnictwa w przedstawieniu baletowym. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Zaczniemy od zwiedzania Ermitażu, jednego z najsłynniejszych muzeów świata. Ermitaż składa się z kompleksu kilku budynków położonych nad brzegiem rzeki Newy, z których najważniejszym jest Pałac Zimowy, oficjalna rezydencja carów. Kolekcja muzeum została stworzona z prywatnej kolekcji, którą carowie nabyli na przestrzeni kilku stuleci. W muzeum znajduje się ponad 3 miliony dzieł sztuki z różnych epok: obrazy, rzeźby, eksponaty archeologiczne, przedmioty numizmatyczne, itp. Następnie rejs statkiem wycieczkowym malowniczymi kanałami rzek Newy i Mojki, które poprzecinane są urokliwymi mostkami oraz mostami zwodzonymi. Obiadokolacja. Dla chętnych nocna wycieczka na podnoszenie mostów. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Pałacu Jusupowych, jednej z najbogatszych rodzin Rosji carskiej, który dziś znany jest jako miejsce zabójstwa Rasputina. Transfer na lotnisko. Godz. 16.00 wylot samolotu z Sankt Petersburga. Godz. 17.30 przylot do Berlina na lotnisko Schönefeld.
 
TERMIN: 14.07 – 18.07.2020
 
CENA: 3 880 PLN
 
CENA ZAWIERA:
 • przelot samolotem na trasie Berlin – Sankt Petersburg– Berlin
 • 4 noclegi w hotelu w centrum Sankt Petersburga
 • wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • transport w czasie wycieczki
 • bagaż rejestrowany 23 kg i bagaż podręczny 10 kg o wymiarach 55x40x25 cm
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWE OPŁATY:
 • bilety wstępu i zestawy słuchawkowe ok. 155 EUR, przedstawienie baletowe 60-80 EUR, wieczór folklorystyczny 50 EUR
 • transfer na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin – 140 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % ceny wycieczki
 • dopłata do pokoju 1 os. – 710 PLN.
UWAGI:
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie 
 • spotkanie z przewodnikiem nastąpi na lotnisku w Sankt Petersburgu
 • 14 dni przed wycieczką należy uzyskać wizę elektroniczną do Sankt Petersburga i obwodu leningradzkiego
 • podróżni chcący uzyskać wizę za pośrednictwem biura Pelikan muszą na min. 14 dni przed wyjazdem przesłać w formie elektronicznej na adres pelikan@pelikan.szn.pl dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
  1. prawidłowo wypełniony wniosek wizowy
  2. 1 zdjęcie paszportowe w formie elektronicznej jpg (biometryczne – twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy)
  3. skan paszportu - strona ze zdjęciem (paszport musi być ważny minimum pół roku od zakończenia wycieczki).

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.