CYPRYJSKIE ZAPISKI

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2020-04-30 6dni Przelot Cypr CYPR Zgodnie z programem Szczecin 2990PLN termin potwierdzony, ostatnie wolne miejsca
int(9762)
Cypryjskie zapiski
 
DZIEŃ I Godz. 06.00 wylot samolotu z lotniska Berlin Schönefeld. Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przylot do Pafos o godz. 10.40. Przejazd na wschodnią część wyspy. Po drodze zatrzymamy się w urokliwym Pissouri. Miasteczko to wąskie i kręte uliczki, liczne tawerny i przede wszystkim widok na okolicę. Cypr nazwany jest wyspą Afrodyty, właśnie tutaj, zgodnie z legendą, bogini piękna i miłości wyłoniła się z morskich fal. A trzeba przyznać, że miejsce wybrała sobie nie byle jakie. Zapraszamy do zwiedzania Petra tou Romíou, najpiękniejszego i najbardziej pocztówkowego miejsca na wyspie. Skała Afrodyty to miejsce, o którym zbyt dużo nie da się napisać. Tutaj można jedynie cieszyć oczy wspaniałymi widokami na efektowne formacje skalne i lazur morza. Przerwa na obiad w urokliwej cypryjskiej restauracji, z której roztaczają się piękne krajobrazy na słynne Białe Groty. Zakwaterowanie w hotelu w Larnace. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Dzisiaj czeka nas wyprawa na turecką część wyspy. Zaczniemy od zwiedzania Famagusty, która w 2007 r. została objęta patronatem UNESCO. Famagusta to najpiękniejsze miasto nie tylko północnej części wyspy, ale całego Cypru. W średniowieczu jeden z najaktywniejszych portów w basenie Morza Śródziemnego, 50 lat temu popularny kurort, a dziś - miasto, które najmocniej odczuło podział wyspy na dwie części: grecką i turecką, stało się... skansenem. Choć ma najciekawsze zabytki na wyspie - odwiedza je garstka turystów, choć ma piaszczyste plaże - nikt na nich nie odpoczywa. Famagusta to miasto duchów z niezwykłą historią. Następnie zwiedzanie ruin starożytnej Salaminy, którą według legendy założył Teukros, bohater wojny trojańskiej. Powrót na grecką część wyspy do Ayia Napa, nadmorskiego kurortu z pięknymi piaszczystymi plażami. Czas na relaks. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu opuszczamy Larnakę. Przejazd do Lefkary, klimatycznego miasteczka słynącego z produkcji koronek. Zdaniem Cypryjczyków ” leftikaria” to niespotykana nigdzie indziej na świecie najpiękniejsza sztuka haftu i koronkarstwa. Legenda głosi, że miejscowym rękodziełem zachwycił się nawet sam Leonardo da Vinci, który kupił w Lefkarze koronkę i przyozdobił nią ołtarz katedry w Mediolanie. Miejscowość zachwyca biało-niebieską wąską zabudową, klimatycznymi brukowanymi uliczkami pełnymi warsztatów złotniczych i małych kawiarenek. Następnie zwiedzimy imponujące ruiny antycznego miasta Kurion. Malowniczo położone na nadmorskim klifie pozostałości pochodzą z różnych okresów epoki greckiej, a także z czasów rzymskich i wczesnochrześcijańskich. W skład kompleksu wchodzą dwa stanowiska archeologiczne - pozostałości starożytnego miasta Kurion oraz oddalone o dwa kilometry na zachód sanktuarium Apollina. Przejazd do Pafos, nadmorskiego miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Dziś czeka nas spotkanie ze starożytnym Pafos. Zwiedzimy dom Dionizosa, słynny z dobrze zachowanych mozaik podłogowych o tematyce mitologicznej i Grobowce Królewskie. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. Zobaczymy
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Dziś czeka nas jeep safari na Półwysep Akamas. To niewątpliwie najdzikszy i najmniej skażony ludzką działalnością teren na wyspie, który zamieszkiwany jest przez liczne zwierzęta, można tu również natknąć się na liczne endemiczne gatunki roślin. Lasy, klify nadmorskie, piaskowe wydmy, skały wulkaniczne, nieliczne wioski usytuowane u stóp wzgórz – to krajobraz Akamas. Przejazd do Pafos. Czas na indywidualne „smakowanie” uroków miasta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Dziś czeka nas wycieczka w Góry Troodos, nazywane zielonym sercem Cypru. Przepełnione są małymi, klimatycznymi wioskami, tajemniczymi monastyrami i zachwycającą śródziemnomorską przyrodą. My zwiedzimy malowniczą wioskę Omodos, położoną u podnóża gór. Miasteczko jest idealnym miejscem, aby rozkoszować się lokalną kulturą i gościnnością. Małe winiarnie i sklepiki z domowymi wyrobami, klimatyczne kawiarnie, kamienny kościół pochodzący z XII w. czy Muzeum Wina malują w nim obraz idyllicznego życia na wyspie. Zobaczymy także górskie wodospady, najwyższe na wyspie. Następnie zwiedzimy najbardziej znany, a zarazem najbogatszy klasztor na Cyprze - Monaster Kykkos. Ufundowany w 1100 r. i poświęcony Dziewicy Marii, jest najświętszym i słynącym z cudów miejscem na wyspie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VI Śniadanie. Transfer na lotnisko. Godz. 12.35 wylot samolotu z Pafos. Godz. 15.25 przylot do Berlina na lotnisko Schönefeld.
 
TERMIN: 30.04 – 05.05.2020
 
CENA: 2 990 PLN
 
CENA ZAWIERA:
 • przelot samolotem linii Easyjet na trasie Berlin – Pafos– Berlin
 • 5 noclegów w hotelach
 • wyżywienie: 5 śniadań i 5 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewleklych
 • transport w czasie wycieczki
 • bagaż podręczny o wymiarach 56x45x25 cm (bez ograniczenia wagowego)
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWE OPŁATY:
 • bilety wstępu – ok. 65 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 510 PLN
 • bagaż rejestrowany do 23 kg – 370 PLN
 • transfer na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin – 140 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % ceny wycieczki.
UWAGI: 
 • do przekroczenia granicy z Cyprem Północnym wymagany jest dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) ważny min. 2 miesiące (dla obywateli Unii Europejskiej) lub 6 miesięcy (dla pozostałych)
 • do odprawy internetowej wymagane jest podanie danych dokumentu, z którym pasażer będzie podróżował (rodzaj, seria i numer, data wydania oraz ważności, obywatelstwo), prosimy o dostarczenie tych informacji na min. 2 tygodnie przed planowaną podróżą
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie (aktualne informacje na stronie internetowej oraz w biurze)
 • spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Pafos.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.