BELLA MIA!

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2020-06-11 4dni Przelot Włochy BERGAMO, COMO, MEDIOLAN Zgodnie z programem Szczecin 2240PLN termin potwierdzony
int(8581)
Bella Mia!

DZIEŃ I Wylot z Berlina z lotniska Schönefeld o godz. 07.05, zbiórka 2 godziny przed odlotem. Przylot do Bergamo o godz. 08.50. Transfer do hotelu. Bagaże zostawimy w przechowalni w hotelu. Krótki odpoczynek. Nasze spotkanie z Lombardią, najbogatszym regionem Włoch, zaczynamy od Bergamo. Leżące u podnóża Alp miasteczko dzieli się na dwie części. Pierwsza z nich to nowocześniejsze Dolne Miasto (Città Bassa). Nad nim góruje druga część, gdzie znajduje się historyczne centrum (Città Alta). Starówka położona na wysokości 380 m n.p.m. otoczona jest przez liczne wzniesienia. Nawet w czasie wakacji można stąd dostrzec zaśnieżone alpejskie szczyty. Kręte, brukowane uliczki, stylowa i klimatyczna architektura, urocze wystawy sklepowe, a w szczególności cukiernie, stare, wysłużone okiennice i zabytkowe mury to obraz Città Alta. Tutejsza bazylika Santa Maria Maggiore, z pięknym barokowym wystrojem, jest prawdziwym skarbem Lombardii. Bergamo jest kwintesencją tego, jak wyobrażamy sobie włoską atmosferę. Będziemy niespiesznie „delektować” się pięknem miasta. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Dzisiaj czeka nas wycieczka nad jezioro Como, uznawane za jedno z najpiękniejszych jezior świata. Przejazd pociągiem do Varenny, nazywanej stolicą alpejskiej riwiery. Miasto jest niewielkie, liczy około 800 mieszkańców, ale zachowało swój dawny, sielankowy charakter. Większość mieszkańców wciąż stanowią rodowici Włosi, a ulice, bary i sklepiki nie są w całości podporządkowane turystom. Najbardziej urokliwym miejscem nie są wcale słynne wille, ale romantyczny port rybacki z restauracyjnymi ogródkami i kolorowymi kamienicami. Rejs statkiem do Bellagio nazywanego „perłą jeziora”. To nieduża miejscowość na czubku długiego, pokrytego pagórkami przylądka, położona pomiędzy dwoma południowymi gałęziami jeziora. To bardzo eleganckie miejsce z piękną i kolorową zabudową, gustownymi butikami, kawiarenkami, restauracjami i … sporą liczbą turystów. Następnie rejs statkiem do Lecce, w czasie którego będziemy delektować się wspaniałymi widokami. Como to zjawiskowy krajobraz, piękne kontrasty – ośnieżone góry, skalne ściany, czysta srebrzysta woda i kolorowe, romantyczne miasteczka. Powrót pociągiem do Bergamo. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd do Mediolanu. Stolica Lombardii i drugie co do wielkości miast Włoch jest europejską metropolią obfitującą we wspaniałe zabytki architektury, eleganckie galerie sztuki oraz klimatyczne miejsca. Zobaczymy: Piazza del Duomo ze słynną gotycką katedrą, Galerię Vittorio Emanuele z eleganckimi sklepami i kawiarniami, Piazza de la Scala z operą La Scala i Castello Sforzesco. Poznamy także Mediolan z innej strony, udamy się do dzielnicy sztuki i designu Brera. Tutaj jest wiele krętych i wąskich uliczek charakterystycznych dla południa Włoch, tutaj można się skryć przed zgiełkiem i pędem miasta i to tutaj można znaleźć sklepy z pięknymi wyrobami włoskiego rzemiosła. Odwiedzimy także Pinakotekę Brera, gdzie można zobaczyć najwspanialszą kolekcję dzieł sztuki w Mediolanie. Skupienie tak wielu dzieł w jednym miejscu zawdzięcza się Napoleonowi, który użył Palazzo di Brera jako magazynu na “skonfiskowaną” sztukę w północnych Włoszech. Czas wolny na smakowanie wyśmienitej włoskiej kuchni. Powrót pociągiem do Bergamo. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Bagaże zostawimy w przechowalni i udamy się na ostatni spacer po Bergamo. To jest nasz czas na zakupy i smakowanie lokalnych specjałów. Koniecznie należy spróbować tutejszej słodkości, którą jest polenta bergamosca. Jest ona dostępna w każdej cukierni i kawiarni, ale najlepiej skosztować jej w historycznej kawiarni Caffe del Tasso. Bergamo jest też świetnym miejscem, aby zrobić zakupy. Można tutaj znaleźć liczne sklepiki z ubraniami, biżuterią oraz pamiątkami. Jeśli zamierzamy kupić torebkę jednej z włoskich firm, to oglądajmy je w Mediolanie, ale kupujmy w Bergamo. Transfer na lotnisko. Wylot samolotu z Bergamo o godz. 15.50. Przylot do Berlina na lotnisko Schönefeld o godz. 17.30.
 
TERMIN: 11.06 – 14.06.2020
 
CENA: 2 240 PLN
 
CENA ZAWIERA:
 • przelot samolotem linii Ryanair na trasie Berlin – Bergamo – Berlin
 • 3 noclegi w hotelu**** w Bergamo
 • wyżywienie: 3 śniadania
 • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR), NW ( 3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę pilota i lokalnego przewodnika
 • bagaż podręczny do10 kg o wymiarach 55x40x20 cm i dodatkowy plecak/torebka o wymiarach 40x20x25 cm
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWO PŁATNE:
 • bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej, transfer lotnisko – hotel – lotnisko – ok. 80 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 490 PLN
 • transfer na trasie Szczecin - Berlin lotnisko - Szczecin
 • bagaż 20 kg – 280 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8% ceny wycieczki.
UWAGI:
 • do odprawy internetowej wymagane jest podanie danych dokumentu, z którym pasażer będzie podróżował (rodzaj, seria i numer, data wydania oraz ważności, obywatelstwo), prosimy o dostarczenie tych informacji na min. 2 tygodnie przed planowaną podróżą
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie 
 • spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Bergamo
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.