Muzyczna Italia

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2020-08-13 4dni Przelot Włochy przedstawienie operowe w amfiteatrze w Weronie Zgodnie z programem Szczecin 2490PLN
int(8644)

Muzyczna Italia
 
DZIEŃ I Godz. 09.15 wylot samolotu z Berlina. Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Przylot do Wenecji o godz. 11.00. Przejazd do Padwy, o której mówi się „ piękna jak Wenecja, mądra jak Bolonia”. Padwa to miasto uniwersyteckie, które przez około 600 lat wykształciło niezliczone włoskie umysły. Dante, Petrarka i Galileusz to tylko trzy nazwiska spośród 40 000 studentów, którzy dziś ożywiają to niewielkie miasteczko. Miasto naszpikowana jest polskimi śladami jak mało które we Włoszech. Nasi rodacy patronują kaplicom (św. Stanisław w bazylice il Santo) i placowi (Maksymilian Kolbe), mają tu też swoje pomniki (Stefan Batory i Jan III Sobieski), a kilku kolejnych studiowało na padewskiej wszechnicy (Mikołaj Kopernik, Jan Kochanowski oraz Jan Zamoyski). Spacer po mieście, w trakcie którego zobaczymy: Prato della Valle z posągami postaci historycznych, Palazzo della Ragione z największą średniowieczną salą we Włoszech, uniwersytet, bazylikę św. Antoniego, kaplicę, która swoją sławę zawdzięcza freskom Giotta i najstarszy na świecie ogród botaniczny. Przejazd do Werony. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Dzisiaj będziemy podziwiać uroki Werony nazywanej miastem Romea i Julii. Miasto znajduje się na liście UNESCO i przez wielu uważane jest za najpiękniejsze we Włoszech. To także jedno z najbogatszych miast północnej Italii. Werona zachwyca ogromną ilością pięknych zabytków, pałaców, zamków, mostów i kościołów. Spacer jej malowniczymi i wąskimi uliczkami, które w większości wyłożone są marmurem – to idealne i wymarzone miejsce szczególnie dla zakochanych. Zobaczymy: główny plac miasta Piazza Bra ze słynnym rzymskim amfiteatrem, XIV-wieczny zamek Castelvecchio, Arco – rzymski Łuk Gawiuszów, Bramę Borsarich, Piazza dei Signori z pomnikiem Dantego, najwyższą w mieście wieżę Torre dei Lamberti, Piazza delle Erbe, katedrę oraz dziedziniec Domu Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Czas wolny na indywidualne „smakowanie” uroków miasta. Wieczorem proponujemy uczestnictwo w spektaklu operowym Turandot autorstwa Giacoma Pucciniego w słynnym amfiteatrze Arena. Opera pod gołym niebem, w ciepły letni wieczór, to nie lada uczta dla melomana. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Dzisiaj proponujemy wyjazd pociągiem nad Jezioro Garda, największe i najpopularniejsze z włoskich jezior. Odwiedzimy Sirmione, ekskluzywny kurort położony w południowej części jeziora Garda, na wysuniętym w głąb jeziora wąskim cyplu. Historyczne centrum oddzielone jest od reszty cypla fosą, która biegnie dookoła zamku. Na starówkę wejdziemy przez historyczną bramę zamku Scaligerich. Po przekroczeniu bramy miasta czeka na nas gąszcz wąskich uliczek, a urokliwe centrum z każdej strony otoczone jest wodą. Czas na relaks i wypoczynek. Powrót do Werony. Wieczorem dla chętnych możliwość uczestnictwa w przedstawieniu operowym Traviata Giuseppe Verdiego w amfiteatrze Arena. Fantastyczne widowisko, które tworzy niezwykłą atmosferę i pozostawia niezapomniane wrażenia, z jakimi nie może się równać żaden inny teatr. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Opuszczamy Weronę i udajemy się do Vincenzy. Miasto to perełka architektury późnego renesansu, zwane „miastem Palladio”. Nie bez powodu – ten XVI-wieczny architekt swoimi projektami odcisnął ogromne piętno na mieście. Na tyle duże, że jego prace w mieście i okolicach zostały wpisane na listę UNESCO. Vincenza jest bogatym miastem i najlepszym przykładem na to, że pieniądz lubi ciszę. Pozostaje ona na liście najbogatszych miast w kraju i jest jednym z głównych włoskich centrów produkcji złota i biżuterii. Stosunkowo wysoki poziom życia mieszkańców przekłada się na czystość i uporządkowanie, to miejsce w którym można się zrelaksować i na chwilę przenieść do krainy niesamowitej. Transfer na lotnisko. Godz. 18.50 wylot samolotu z lotniska w Wenecji. Godz. 20.25 przylot do Berlina.
 
TERMIN: 13.08 – 16.08.2020
 
CENA: 2 490 PLN
 
CENA ZAWIERA:

 • przelot samolotem na trasie Berlin – Wenecja – Berlin
 • 3 noclegi w hotelu w Weronie
 • wyżywienie: 3 śniadania
 • opiekę pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • transport w pierwszym i ostatnim dniu wycieczki
 • bagaż podręczny do 10 kg o wymiarach 55x40x20 cm
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWE OPŁATY:

 • bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej i podmiejskiej – ok. 45 EUR
 • bilety na przedstawienie operowe – od 30 EUR do 220 EUR (na zamówienie)
 • bagaż 20 kg – 320 PLN
 • transfer na trasie Szczecin – Berlin lotnisko – Szczecin – 140 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 530 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % ceny wycieczki.

UWAGI:

 • do odprawy internetowej wymagane jest podanie danych dokumentu, z którym pasażer będzie podróżował (rodzaj, seria i numer, data wydania oraz ważności, obywatelstwo), prosimy o dostarczenie tych informacji na min. 2 tygodnie przed planowaną podróżą
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie 
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.