Prowansja i Lazurowe Wybrzeże

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2020-10-03 9dni Autokar Francja Autokarem ze szczecina Zgodnie z programem Szczecin 3400PLN
int(8039)

Prowansja i Lazurowe Wybrzeże
 

DZIEŃ I Godz. 06.00 wyjazd autokaru ze Szczecina, zbiórka o godz. 05.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Podróż przez Niemcy. Przejazd do Norymbergi, miasta gdzie turystom towarzyszy fascynujące, średniowieczne otoczenie – świadkowie ponad 950-letniej historii. Norymberga zachwyca gościnnością i frankońską życzliwością. Zobaczymy starówkę z pięknymi kamieniczkami, ratusz, Dom Dürera, kościół św. Sebalda, kościół św. Wawrzyńca z rzeźbami Wita Stwosza, Zamek Cesarski. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd w kierunku Francji. Przyjazd do hotelu na Lazurowym Wybrzeżu. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu przejazd do Księstwa Monako, jednego z najmniejszych państw świata i zwiedzanie: Pałac Książęcy, katedra Saint Nicolas, kasyno w Monte Carlo (z zewnątrz). Wizyta w stolicy Lazurowego Wybrzeża – Nicei. Spacer słynną Promenadą Anglików biegnącą wzdłuż morza oraz zwiedzanie starego miasta, pełnego wąskich i krętych uliczek. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Grasse, położonego wśród kwiatów miasta perfum. Wizyta w wytwórni perfum Fragonard. Następnie wizyta w Cannes, ekskluzywnym kurorcie z przepięknymi przystaniami, zatokami i promenadą biegnącą wzdłuż słonecznej plaży. Możliwość zobaczenia z zewnątrz słynnego Palais des Festivals – pałacu, gdzie odbywa się jeden z najbardziej prestiżowych festiwali filmowych. Przejazd do Saint – Tropez. Zwiedzanie: stare miasto, Plac des Lices, pozostałości XVI-wiecznej cytadeli. Spacer po nabrzeżu, przy którym zacumowano pełno luksusowych jachtów. Przejazd do hotelu w okolicy Toulon. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do miejscowości Cassis. Wycieczka statkiem do calanques – białych klifów otaczających malownicze zatoczki z wodą w kolorze indygo. Calanques są schronieniem dla niezwykle bogatej flory i fauny, dlatego też ten pas wybrzeża pozostaje pod ochroną. Przejazd do Arles i zwiedzanie: amfiteatr, arena, pozostałości po termach Konstantyna, kościół St-Trophime. Wizyta w Nîmes, mieście pełnym antycznych pozostałości. Zwiedzanie: rzymski amfiteatr, Maison Carrée, starówka. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Nimes.
 
DZIEŃ VI Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Awinion. Po drodze zwiedzanie Pont du Gard, dobrze zachowanego rzymskiego akweduktu należącego kiedyś do 50-kilometrowego systemu kanałów wybudowanych przez Rzymian ok. 19 r p.n.e. Przyjazd do Avignon, dawnej siedziby arcybiskupów i papieży. Zwiedzanie: stare miasto i średniowieczne mury obronne, Plac d'Horloge, Pałac Papieży, znany z piosenek Pont d'Avignon. Po południu wizyta w typowo prowansalskiej miejscowości Gordes, malowniczo położonej na zboczu wzniesienia, na szczycie którego wznosi się renesansowy zamek z XVI w. Przejazd na nocleg w okolicach Lyonu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VII Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do centrum Lyonu. Zwiedzanie tego drugiego co do wielkości miasta Francji, jednocześnie uważanego za jej stolicę kulinarną. Wizyta w najstarszej części miasta – Vieux Lyon i zwiedzanie: katedra św. Jana, bazylika Notre-Dame-de-Fourvière. Wjazd kolejką na wzgórze Fourvière, skąd rozciąga się zachwycająca panorama Lyonu i okalających go rzek. Wizyta na wzgórzu Croix Rousse, gdzie znajduje się Dom Tkaczy, czyli warsztat jedwabniczy z XIX wieku przekształcony w muzeum oraz ukryte wokół traboules, czyli tajne przejścia tkaczy. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VIII Śniadanie w hotelu. Przejazd do Strasbourga – kulturalnej stolicy Alzacji. Zwiedzanie miasta: siedziba Parlamentu Europejskiego, Rady Europy i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, stare miasto, katedra Notre Dame. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IX Śniadanie w hotelu. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zobaczymy Bayreuth – miasto, będące dawną rezydencją margrabiów, które światową sławę zyskało dzięki festiwalowi wagnerowskiemu. Zwiedzanie: Opera Dworska, która jest najpiękniejszym zachowanym teatrem barokowym Europy, Nowy Zamek, Stary Zamek. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.
 
TERMIN: 03.10 – 11.10.2020
 
CENA: 3 400 PLN
 
CENA ZAWIERA:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 8 noclegów w hotelach
 • wyżywienie: 8 śniadań i 8 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • opiekę pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłychopłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWE OPŁATY:

 • bilety wstępu ok. 100 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 680 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % ceny wartości wycieczki.


 UWAGI:

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.