Kraje nadbałtyckie

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2020-07-20 8dni Autokar AUTOKAREM, 8 DNI Zgodnie z programem Szczecin 3100PLN
int(7551)
Kraje nadbałtyckie

DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd autokaru ze Szczecina, zbiórka godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd na Mazury. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd na Litwę. Zaczniemy od zwiedzania Kowna. To drugie co do wielkości miasto Litwy, które w dwudziestoleciu międzywojennym było stolicą tego kraju. Położenie Kowna, przy ujściu Wilii do Niemna, od stuleci czyniło to miasto punktem strategicznym. Dzięki swojej skomplikowanej historii nie brakuje tu obiektów i miejsc wartych zobaczenia. Spacer po rynku starego miasta, gdzie zobaczymy ratusz zwany „Białym Łabędziem”, ruiny zamku i katedrę św. Piotra i Pawła. Przyjazd do Wilna w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek. Wilno jest najdalej na północ położoną stolicą europejską, która przyswoiła style architektoniczne zachodniej i południowej Europy. Tutejsza starówka należy do największych i najpiękniejszych w Europie. Spacer i zwiedzanie Ostrej Bramy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Dalszy ciąg zwiedzania Wilna. Zobaczymy kościół św. Piotra i Pawła i katedrę będącą najważniejszym kościołem Litwy. Przejedziemy na Wzgórze Trzech Krzyży ze słynnym pomnikiem Trzech Krzyży, skąd roztacza się najpiękniejsza panorama Wilna. Zobaczymy także Plac Katedralny, uniwersytet, Plac Ratuszowy i kościół św. Ducha. Zwiedzimy także cmentarz na Rossie, jeden z najpiękniejszych cmentarzy w Europie i jedną z najważniejszych nekropolii pamięci narodowej Polaków. Po południu wyjazd do Trok. Okolica Trok słynie z łagodnych pagórków. Porastają je gęste zielone lasy i przecinają liczne doliny, wąwozy i jeziora, które łącząc się ze sobą tworzą niesymetryczne kształty. Pełno na nich półwyspów, mierzei i wysepek. Na jednej z nich ulokowało się potężne czworoboczne zamczysko, jego czerwone mury i baszty zwieńczone dachówką w takim samym kolorze odbijają się w tafli jeziora, które przecina jedynie drewniany most prowadzący na wysepkę. Ten widok na zamek w Trokach jest najczęstszym obrazkiem zdobiącym przewodniki i foldery o Litwie. Zwiedzanie zamku i czas na skosztowanie przysmaków kuchni Karaimów, którzy tutaj mieszkają. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wyjazd do Estonii. Po drodze odwiedzimy znany kurort Parnawę z licznymi barokowymi kamieniczkami, nazywaną letnią stolicą Estonii. Przyjazd do Tallina w późnych godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu zwiedzanie Tallina. Bogactwo i urok średniowiecznych zabytków, połączony z możliwością zobaczenia białych nocy kusi wielu turystów. To miasto idealne nie tylko dla wielbicieli sztuki i historii, ale również dla lubiących aktywny wypoczynek. Zaczniemy od zwiedzania starówki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znanej na całym świecie ze świetnie zachowanej średniowiecznej architektury. Szeregi pastelowych kamienic stojących wzdłuż wybrukowanych kocimi łbami uliczek pamiętają czasy rycerzy i kupców hanzeatyckich. Stare Miasto składa się z dwóch części – Górnej i Dolnej, otoczonych najdłuższymi w Europie zachowanymi murami obronnymi, Górna część – Toompea to siedziba Parlamentu. Zobaczymy także wioskę olimpijską, Górę Pieśni, Wielki Herman i średniowieczny ratusz. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ VI Śniadanie w hotelu. Wyjazd na Łotwę. Przyjazd do Rygi w godzinach południowych. Ryga to największe miasto w krajach bałtyckich, doskonale mieszają się tutaj tradycja z nowoczesnymi trendami. Malowniczo ulokowana nad rzeką Dźwiną, nieopodal Zatoki Ryskiej, pełna średniowiecznych zabytków i secesyjnych budynków Ryga to perła basenu Morza Bałtyckiego. Historyczne centrum Rygi zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO – zapis objął zarówno najstarsze obiekty hanzeatyckiej starówki z XIII – XV w., jak również najcenniejsze budowle XIX-wiecznych przedmieść: drewniane kościoły klasycystyczne na Przedmieściu Moskiewskim oraz jedyne w swoim rodzaju kamienice, reprezentujące miejscową odmianę secesji. Zobaczymy: starówkę, śródmieście, Domski Sobór, ratusz, kościół Matki Boskiej Bolesnej, kościół św. Jakuba. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ VII Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Rygi. Zobaczymy pałac prezydenta, Bramę Szwedzką, i gildie kupieckie. Czas wolny. Wyjazd do Polski. Przyjazd do hotelu na Mazurach w godzinach wieczornych. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VIII Po śniadaniu wyjazd do Świętej Lipki i zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.
 

TERMIN: 20.07 – 27.07.2020
 
CENA: 3 100 PLN
 
CENA ZAWIERA:
 • przejazd komfortowym autokarem
 • 7 noclegów w hotelach
 • wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR), NW ( 3000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę pilota – przewodnika i lokalnych przewodników
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWE OPŁATY:
 • bilety wstępu ok. 80 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 650 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % ceny wycieczki.
UWAGI:
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.