Góry, morze i jeziora

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2020-08-21 8dni Autokar Słowenia SŁOWENIA, ISTRIA Zgodnie z programem Szczecin 3200PLN
int(8478)
Góry, morze i jeziora
 

DZIEŃ I Godz. 05.00 wyjazd autokaru ze Szczecina, zbiórka o godz. 04.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Wyjazd do Niemiec. Przyjazd w późnych godzinach popołudniowych do Herrenchiemsee i zwiedzanie zamku Ludwika II Bawarskiego. Pośrodku jeziora na wyspie Herreninsel król Ludwik II zbudował swój ostatni zamek Herrenchiemsee, który miał być wyrazem bezgranicznego uwielbienia dla francuskiego władcy Ludwika XIV i dlatego został nazwany niemieckim Wersalem. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd w okolice jeziora Wörthersee, najcieplejszego jeziora w Austrii, którego klimat porównywalny jest do śródziemnomorskiego. Odwiedzimy malowniczy Klagenfurt, miasto położone nad brzegiem jeziora Wörthersee, które otaczają dochodzące do 1000 m n.p.m. górskie szczyty. Latem ściągają tutaj tłumy turystów i żeglarzy, stąd miasto nazywane jest austriackim Monte Carlo. Leniwy czas nad jeziorem, aktywny wypoczynek na łonie natury czy atrakcje tętniącego życiem miasta – w Klagenfurcie można korzystać ze wszystkich tych przyjemności. Przejazd do Bled, słynnego uzdrowiska, pięknie położonego nad szmaragdowym jeziorem, z widokiem na Alpy Julijskie. Przy ładnej pogodzie istnieje możliwość popłynięcia łodzią na wyspę Blejski Otok, gdzie znajduje się najpiękniej położony słoweński kościół. Przejazd do hotelu w okolicach Lublany. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Lublany, stolicy Słowenii, pięknie położonej w otoczeniu górskich szczytów. Cechą charakterystyczną miasta są jego malownicze mosty przecinające rzekę Ljubljanica oraz olbrzymie obszary parku Tivoli, które ciągną się aż do jego centrum. Na architektoniczne oblicze aglomeracji duży wpływ ma włoski barok oraz Art Nouveau, które znalazło swój wyraz w wielu budynkach powstałych po trzęsieniu ziemi w 1895 roku. Następnie przejazd na słoweńską riwierę. Odwiedzimy Piran, uznawany za najpiękniejsze miasteczko na całym wybrzeżu. Ląd wychodzi tu daleko w morze, tworząc charakterystyczny, wydłużony półwysep, który niczym wskazujący palec podkreśla, że właśnie na jego końcu jest miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć. Spacer po zabytkowej części miasta, prawdziwym labiryncie wąskich uliczek, podwórek i przejść. Relaks na nadmorskiej promenadzie. Odwiedzimy także Izolę, malowniczo położone miasteczko z największym na słoweńskim wybrzeżu portem jachtowym. Przejazd do hotelu na Istrii. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Czas na relaks i wypoczynek. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie pięknych miast istryjskich. Zaczniemy od Puli słynnej za sprawą najbardziej efektownych zabytków z czasów rzymskich. Niegdyś było to jedno z kilku strategicznych rzymskich miast, położonych nad Adriatykiem. Dziś dumą miasta jest zabytkowy amfiteatr, trzeci pod względem wielkości na świecie.  Co ciekawe, potężny amfiteatr wybudowany z marmuru przetrwał w lepszym stanie niż słynniejsze od niego Koloseum. Następnie odwiedzimy Rovinj. Niewielkie miasteczko zachwyca urokliwą starówką, która niemal z każdej strony oblana jest morzem. Jasne kamieniczki z czerwonymi dachami tworzą spójną całość, a wokół starego miasta można spacerować nadmorskimi bulwarami. Znajduje się tu także port jachtowy i przepiękne plaże. Rovinj uznawane jest za najpiękniejsze miasto północnego regionu Istrii.  Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VI Śniadanie w hotelu. Wyjazd na zwiedzanie Istrii. Zobaczymy Hum, najmniejsze miasto świata, wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. Mieszka tu zaledwie 14 osób, a na całość miejscowości składają się dwie ulice, kilkadziesiąt kamiennych domów i kościół. Następnie odwiedzimy malowniczo położony, cichy i spokojny Buzet. Na koniec zobaczymy klimatyczny Motovun, położony na szczycie stromego wzgórza. Żeby poznać sekret Motovun trzeba …z niego wyjechać i udać się na oddalone o kilka kilometrów wzgórze. Widok – bajka! Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VII Po śniadaniu opuszczamy Istrię i udajemy się do Postojnej, gdzie zwiedzimy jaskinię. To największa i najczęściej odwiedzana w Europie jaskinia typu „klasyczny kras”, a do tego jedna z najpiękniejszych. Stalagmity i stalaktyty o różnych formach tworzą tutaj bajkowy świat. Przejazd do hotelu w Austrii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ VIII Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie zamku Hellbrunn. Renesansowy kompleks pałacowo-ogrodowy Hellbrunn zaskakuje odwiedzających pomysłowymi igraszkami wodnymi. Ukryte przed wzrokiem spacerowiczów fontanny niespodziewanie tryskają wodą, dostarczając w upalne dni ochłody i rozrywki. Niezmiennie od czterystu lat! Wyjazd do Polski. Przyjazd do Szczecina w godzinach nocnych.
 

TERMINY: 21-28.08.2020
 
CENA: 3 200 PLN
 
CENA ZAWIERA:
 • przejazd komfortowym autokarem
 • 7 noclegów w hotelach
 • wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie uczestników: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę pilota - przewodnika
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWE OPŁATY:
 • bilety wstępu - ok. 75 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 590 PLN
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych – 2,8 % ceny wycieczki.
UWAGI:
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.