Bieszczadzka przygoda

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2022-08-21 7dni Autokar Polska Zgodnie z programem Szczecin 2390PLN termin potwierdzony
int(11109)

Bieszczadzka przygoda 

DZIEŃ I Godz. 06.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 05:45 na ul. Sambora – parking dla autobusów. Przejazd do Bolesławca, stolicy polskiej ceramiki. Kubeczki w kropeczki, niebieskie paseczki, zdobiony czajniczek, kobaltowa barwa cukierniczek – z tym wszystkim kojarzyło się nam to miasto. W Bolesławcu drugą młodość przeżywa jednak nie tylko słynna ceramika, nowe życie dostała też starówka, jedna z najbardziej czarujących na Dolnym Śląsku. Spacer po tutejszym rynku dosłownie poprawia nastrój. Wszystko za sprawą kolorowych kamieniczek, pełnych wdzięku i dobrej energii. Przejazd do hotelu na południu Polski. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd do Krosna. Miasto nazywane jest "para Cracovia", czyli mały Kraków, bowiem krośnieński rynek z renesansowymi sukiennicami przypomina krakowską starówkę. Spacer po mieście i zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła. Przejazd do Sanoka nazywanego „ Bramą w Bieszczady”. Zobaczymy: urokliwy rynek z zabytkowymi kamieniczkami, kościół i klasztor Franciszkanów, kościół parafialny pw. Przemienienia Pańskiego i renesansowy zamek (dla chętnych możliwość zwiedzenia galerii malarstwa Zdzisława Beksińskiego). Wizyta w Muzeum Budownictwa Ludowego, gdzie prezentowane jest budownictwo drewniane z obszaru Beskidu Niskiego, Bieszczadów i przyległych do nich Pogórzy. Przejazd do hotelu w Bieszczadach. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Dzisiejszy dzień zaczniemy od zwiedzania drewnianej świątyni w Górzance, wyjątkowego skarbu pogranicza bojkowsko-łemkowskiego. Największą osobliwością świątyni jest unikatowy płaskorzeźbiony w drewnie ikonostas z 1756 roku. Naszą przygodę z Bieszczadami kontynuować będziemy drezynami rowerowymi, które poruszają się dzięki nożnemu napędowi pasażera. Ze stacji w Uhercach Mineralnych wyruszymy na wycieczkę i będziemy podziwiać widoki na góry i szybowiska. Teraz czas, żeby zobaczyć „bieszczadzkie morze”, czyli zalew Soliński. Żaden polski akwen nie oferuje tak zmiennych krajobrazów, oryginalnych, ukazujących się nieoczekiwanie widoków i tylu zacisznych zatoczek. Rejs statkiem, w czasie którego będziemy oglądać „zielone wzgórza nad Soliną” znane z piosenki Wojciecha Gąsowskiego. Czas wolny w Solinie. Następnie zobaczymy miniatury cerkwi i kościołów w Myczkowcach. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu zapraszamy na wycieczkę po Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej. Zaczniemy od przejażdżki słynną bieszczadzka ciuchcią. Urokliwa wąskotorowa kolejka górska to niezwykły zabytek techniki. Ciuchcia, kursująca od ponad 100 lat, oferuje przejażdżkę w otoczeniu dzikiej przyrody. W czasie jazdy z okien małych wagoników można podziwiać jeden z najpiękniejszych krajobrazów w Polsce: rozległe połoniny, stare potężne drzewa, a przy odrobinie szczęścia bieszczadzkie zwierzęta. Wizyta w pracowni ikon w Cisnej. Następnie zobaczymy cerkiew bojkowską w Smolniku, która w 2003 roku zostało wpisana na listę UNESCO i dotkniemy śladów wielowiekowej historii bieszczadzkich Żydów w kirkucie w Lutowiskach. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Przemyśla, nazywanego miastem dzielnego wojaka Szwejka i polską stolicą fajek. To miasto naprawdę niezwykłe, niczym Rzym rozciąga się na siedmiu wzgórzach co sprawia, że z każdego miejsca wygląda inaczej. Zobaczymy: Zamek Kazimierzowski, katedrę, rynek z odrestaurowanymi kamieniczkami i fontannę z niedźwiadkiem, kościół św. Teresy i kościół Marii Magdaleny oraz jeden z najpiękniejszych dworców kolejowych w Europie. Przejazd do Krasiczyna i zwiedzanie zamku, który jest jednym z cenniejszych zabytków architektury renesansowo-manierystycznej w Polsce o niebywałych wręcz dekoracjach sgraffitowych i czterech różnych basztach. Park o powierzchni 14,5 ha jest ozdobą zamku i prezentuje  się okazale o każdej porze roku. Zwiedzanie zamku i spacer po parku. Następnie przejazd na zwiedzanie zamku w Łańcucie, uważanego za zabytek klasy światowej. W skład kompleksu pałacowo-parkowego wchodzą: Muzeum – Zamek, oranżeria, neobarokowy Zameczek Romantyczny, synagoga, klasycystyczna ujeżdżalnia, powozownia, stajnie cugowe czy największy w Polsce zbiór ikon. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ VI Po śniadaniu zwiedzanie Rzeszowa. W ciągu ostatnich kilkunastu lat, z brzydkiego kaczątka zmienił się on w jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Polsce. Zobaczymy jeden z bardziej kontrowersyjnych pomników w kraju – Pomnik Czynu Rewolucyjnego, stary rynek z ratuszem z pięknie odnowionymi kamienicami i klimatyczną drewnianą studnią. Przejazd do Tarnowa, który nazywany jest ‘polskim biegunem ciepła’. Podczas spaceru podziwiać będziemy m.in. renesansowe kamieniczki w Rynku, Dom Mikołajowski, ratusz, przepiękne pomniki nagrobne w Bazylice Katedralnej. Kolejnym punktem programu będzie ‘malowana wieś’ Zalipie. Jest tutaj kolorowo, wiosennie i pogodnie. A to wszystko dzięki malowaniu domów w kwieciste wzory i kolory. Odwiedzimy Dom Malarek, Zagrodę Felicji Curyłowej i kościół parafialny. Przejazd do Kielc. Obiadokolacja i nocleg
 
DZIEŃ VII Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Kielc zaczniemy od wizyty w Rezerwacie Przyrody Kadzielnia. Jest to miejsce, które robi wrażenie i przypomina o geologicznej i przemysłowej historii regionu. Przejście Podziemną Trasą Turystyczną. Kolejnym punktem będzie Wzgórze Zamkowe z Katedrą oraz jednym z najlepiej zachowanych barokowych pałaców w Europie, Pałacem Biskupów Krakowskich. Czas wolny na kieleckim rynku oraz spacer najbardziej znaną ulica Kielc. Wyjazd do Szczecina. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych
 
TERMINY:
21.08 – 27.08.2022
 
CENA: 2 390 PLN
 
CENA ZAWIERA :

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 6 noclegów w hotelach
 • wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie: NW (10 000 PLN)
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
   

DODATKOWE OPŁATY:

 • bilety wstępu – ok. 300 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 900 PLN
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych – 10 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,89 % ceny wartości wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy.
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.

UWAGI:

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • pilot nie oprowadza po muzeach.
   

 
 

 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.