SZWAJCARIA?...NA BANK

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2021-07-24 8dni Autokar SZWAJCARIA LATO 2021 Zgodnie z programem Szczecin 3400PLN termin potwierdzony
int(9683)
Szwajcaria?...Na bank!

DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd autokaru ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do wyjątkowo pięknego średniowiecznego miasteczka Rothenburg ob der Tauber, które prawie całe stanowi jedno wielkie muzeum. Ma się tutaj wrażenie, że czas się zatrzymał przed wiekami. Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd do Stein am Rhein, średniowiecznego miasteczka zaliczanego do najpiękniejszych w Szwajcarii. Miasto położone jest na obu brzegach Renu, otaczają je fragmenty murów obronnych z bramami, a na wzgórzu Klingenberg króluje zamek Hohenklingen. Następnie, w okolicach Neuhausen, obejrzymy największe w Europie wodospady na Renie. Przejazd do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Wyjazd na zwiedzanie Zürichu, miasta bankierów położonego nad jeziorem w otoczeniu ośnieżonych alpejskich szczytów. Wielokulturowa atmosfera i bogactwo oferty spędzania wolnego czasu przyciągają do miasta gości z całego świata. Zobaczymy: stare miasto z pięknymi mieszczańskimi kamieniczkami i krętymi uliczkami, pasaże handlowe, elegancką Bahnhofstrasse, kościół Fraumunster z witrażami Chagalla i katedrę. Przejazd do stolicy Gryzonii – Chur, uważanego za najstarsze miasto w Szwajcarii. Podczas spaceru po mieście zobaczymy: pałac biskupi, trzynawową katedrę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i doskonale zachowane budynki na starym mieście. Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Dla chętnych proponujemy całodzienną przejażdżkę pociągiem panoramicznym kolei retyckich Bernina Express trasą Chur-Tirano-Chur. Podróż jest fascynującym przeżyciem, trasa prowadzi od wiecznych lodowców w masywie Bernina do winnic doliny Valtellina na południu. Pociąg pokonuje z łatwością 55 tuneli, 196 mostów i wzniesień o nachyleniu do 70 promil, na wysokości 2253 m n.p.m. wznosi się na najwyższy punkt kolei retyckiej, Ospizio Bernina. Trasa na odcinku Thusis-Valposchiavo-Tirano jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Od ilości wrażeń dochodzących do nas zza panoramicznych okien, gwarantowany zawrót głowy. Osobom, które nie zdecydują się na podróż pociągiem proponujemy samodzielne odkrywanie uroków Chur i czas na zakupy. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ V Po śniadaniu wyjazd do Interlaken, położonego między jeziorami Thun i Brienz. Odwiedzimy także Grindelwald zwane „lodowcową wioską”, malowniczo położone u stóp lodowca Jungfrau. Wjazd kolejką szynową na przełęcz Jungfraujoch (3454 m n.p.m.). Trasa wykuta jest w litej skale, a na górze można zwiedzić Pałac Lodowy, czyli labirynt z różnymi rzeźbami wykutymi w lodzie. Przejazd do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ VI Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Berna. Mimo iż miasto pełni rolę stolicy Szwajcarii od 1848 roku, nadal jest uroczym „miasteczkiem”. Starówka wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, to po prostu średniowieczne miasto w środku miasta współczesnego. Zobaczymy także zamek Chillon, średniowieczną warownię nad Jeziorem Genewskim, wybudowaną na skalistym cyplu o wysokich walorach obronnych. Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ VII Śniadanie w hotelu. Przejazd do Lozanny i spacer po malowniczej starówce, nad którą góruje katedra z XII wieku, która przez samych Szwajcarów uznawana jest za najpiękniejszą w kraju. Przejazd do Genewy, europejskiej stolicy ONZ, urokliwie położonej nad Jeziorem Genewskim. Miasto uchodzi za jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast Europy, elegancja płynnie przenika się z prostotą, język oficjeli z mową ulicy, a kultura szwajcarska z francuską. Zobaczymy: stare miasto, katedrę św. Piotra, w której kazania wygłaszał Kalwin, promenadę des Bastions z pomnikiem reformacji, park angielski ze słynnym zegarem kwiatowym i największą na świecie fontannę Jet d’Eau. Przejazd na nocleg do hotelu w Niemczech.

DZIEŃ VIII Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Heidelbergu, miasta majestatycznie położonego po obu stronach rzeki Neckar. To tutaj ma siedzibę najstarszy uniwersytet Niemiec i znajduje się jeden z piękniejszych zamków, a miasto urzeka romantyczną atmosferą. Wyjazd do Polski w godzinach południowych. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.


TERMIN: 24.07 – 31.07.2021

CENA: 3 400 PLN 

CENA ZAWIERA:
 • przejazd komfortowym autokarem
 • 7 noclegów w hotelach
 • wyżywienie: 7 śniadań
 • opiekę pilota – przewodnika
 • ubezpieczenie TU EUROPA wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż  (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWE OPŁATY:
 • bilety wstępu i obligatoryjne zestawy audio guide – 8  EUR i 25 CHF , bilet kolejowy na Bernina Express – 145 CHF, kolejka na Jungfraujoch – 148 CHF
 • dopłata do 7 obiadokolacji – 700 PLN (napoje płatne dodatkowo)
 • dopłata do pokoju 1 os. -  800 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % ceny wartości wycieczki.
UWAGI:
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów
 • Ubezpieczenie w wariancie Standard, które oferujemy w cenie zapewnia pokrycie kosztów leczenia COVID-19 do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia (KL).
  Proponujemy dokupienie wariantu VIP, które obejmują pokrycie kosztów kwarantanny i izolacji (wyżywienie, hotel i transport), zaleconej i zorganizowanej przez służby medyczne kraju będącego celem podróży w limicie do 2000 EUR w cenie 41 zł za osobę.
  Sumy gwarancyjne w wariancie VIP: KL 100 000 EUR, NW 10 000 EUR, bagaż 1 000 EUR.
Najczęściej zadawane pytania w zakresie epidemii COVID-19
https://www.pelikan.szn.pl/upload/QA_Travel_World.pdf

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.