PIANO, PIANO...

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2021-04-30 6dni Przelot Włochy APULIA 2021 Zgodnie z programem Szczecin 3480PLN
int(9226)

PIANO, PIANO…
 

DZIEŃ I Wylot z Berlina o godz. 11.00, zbiórka 2 godziny przed wylotem. Przylot do Bari o godz. 13.25. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na relaks i spacer po okolicy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II  Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Bari, stolicy Apulii, miasta św. Mikołaja i miejsca pochodzenia królowej Bony. Zwiedzanie zaczniemy od spaceru nadmorską promenadą do starego portu. Niebieskie łódki z rybackimi sieciami, unoszącymi się na wodzie i stary teatr znajdujący się w samym środku portu, to widok jak z kolorowej pocztówki. Następnie udamy się na stare miasto, gdzie zwiedzimy katedrę św. Sabina, zamek księcia Fryderyka II Szwabskiego oraz teatr Petruzzelli. Wszystkie budynki na starówce są odnowione, wyczyszczone, jasne w kolorze piaskowym. Oczarują nas wąskie uliczki, mnóstwo ołtarzy i ludzie, którzy żyją tam z otwartymi drzwiami. Można bez problemu zajrzeć do ich domów, poczuć zapach gotowanego przez nich jedzenia. Czas wolny na indywidualne „smakowanie” uroków miasta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu przejazd do Ostuni, urokliwego miasteczka które wygląda jakby było przyczepione do skał, to jakby wyspa bieli, pięknej architektury, niezwykłego klimatu, niebieskiego nieba i przecudnych widoków na okolicę. Pospacerujemy po wąskich arabskich uliczkach i zobaczymy katedrę. Przejazd do Martina Franca, miasta które jest kwintesencją apulijskiego baroku z niesamowitą bazyliką San Martino. Martina Franca jest wyrafinowana i elegancka, a przy tym wciąż pozostaje taka… włoska. Na zakończenie odwiedzimy prześliczne Locarotondo położone pośród gajów oliwnych, winnic, domków trulli i malowniczych równin środkowej Apulii. Śnieżnobiałe mury ozdobione kolorową ceramiką i bujną roślinnością tworzą malowniczy labirynt uliczek, pośród których znajdują się pałace i kościoły. Urok tego miejsca sprawił, że Locorotondo trafiło na listę najpiękniejszych małych miasteczek Włoch. Miejscowość słynie ponadto z produkcji wyśmienitego białego wina Locorotondo. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wyjazd do Matery, według wielu historyków, jednego z najstarszych miast na świecie. Zabytkowa część Matery, zwana Sassi, obejmuje unikatowy kompleks domów, świątyń, grot i tuneli wydrążonych w skałach i jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Turyści z całego świata przyjeżdżają tutaj, aby podziwiać zabudowę miasta wydrążoną w skale, gdzie jedynie fasady dobudowano z marmuru, a Mel Gibson nagrywał tu słynną "Pasję". Przejazd do Polignano a Mare, malowniczo położonego nadmorskiego miasteczka. Nagie białe skały, szlifowane przez fale Adriatyku to charakterystyczny krajobraz dla tej części wybrzeża Apulii, a plaża należy do najlepszych we Włoszech. Czas na relaks. Przy sprzyjającej pogodzie proponujemy rejs statkiem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Wyjazd na zwiedzanie jednej z najpiękniejszych jaskiń na Półwyspie Apenińskim Grotte di Castellana. Wrażenie robi potężna grota z oknem krasowym na górze, przez które dostają się do środka promienie słoneczne. Jaskinia została w ciekawy sposób podświetlona, dzięki temu poszczególne groty wyglądają niczym pałace lub kosmiczne miasta. Między nimi prowadzą długie, wąskie i wysokie korytarze, by dojść do ostatniej, Białej Groty. Nie dość, że ilość stalagmitów i stalaktytów jest w niej oszałamiająca, to jeszcze są one na wyciągnięcie ręki, zaskakująco blisko. Zdają się nas otaczać. Przejazd do Alberobello, które słynie z niesamowitych budynków ze stożkowymi dachami – trulli, tworzących całą osadę – dzielnicę. Widząc je nie sposób uciec przed wrażeniem, że właśnie znaleźliśmy się w jakimś bajkowym miasteczku z białymi domkami krasnoludków. Będziemy spacerować po uliczkach wzdłuż których znajdują się trulli i podziwiać kontrast pomiędzy białymi elewacjami domków, błękitem nieba i kolorowymi kwiatami zdobiącymi uliczki. To niesamowite i niepowtarzalne miejsce wpisane zostało na listę UNESCO. Następnie przejazd do Monopoli. Znajdziemy tutaj wszystko co jest kwintesencją włoskiego południa i udanego urlopu – zabytkowa architektura, labirynty wąskich uliczek, smaczna i zdrowa kuchnia, szmaragdowe morze, piaszczyste plaże i dużo słońca. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VI Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas na pożegnalny spacer. Transfer na lotnisko. Wylot samolotu z Bari o godz. 16.35. Przylot do Berlina o godz. 18.55
 
TERMIN: 30.04 – 05.05.2021
 
CENA: 3 480 PLN
 
CENA ZAWIERA:

 • przelot samolotem linii Easyjet na trasie Berlin – Bari – Berlin
 • transport na trasie wycieczki
 • 5 noclegów w hotelu
 • wyżywienie: 5 śniadań i 5 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie: KL (30 000 EUR), NW ( 3 000 EUR), bagaż  (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chrób przewlekłych
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • bagaż podręczny o wymiarach 56x45x25 cm (bez ograniczenia wagowego)
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE:

 • bilety wstępu i obligatoryjne zestawy audio guide uczestnicy opłacają indywidualnie, ok. 90 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 530 PLN
 • bagaż 23 kg – 370 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % ceny wartości wycieczki

UWAGI:

 • Kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie (aktualne informacje na stronie internetowej oraz w biurze

 
 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.