Łódź kreuje

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2021-07-30 3dni Autokar Polska Łódź | Termy Uniejów Zgodnie z programem Szczecin 790PLN
2021-09-10 3dni Autokar Polska Łódź | Termy Uniejów Zgodnie z programem Szczecin 790PLN
int(6022)
Łódź kreuje
 

DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przyjazd do Łodzi w godzinach południowych. Łódź to miasto będące niegdyś wiodącym ośrodkiem przemysłowym, w którym wciąż bogate są tradycje filmowe i artystyczne i gdzie ciągle coś się dzieje. Zaczniemy od zwiedzenia Księżego Młyna, który jest największym na terenie Łodzi zabytkowym kompleksem urbanistycznym składającym się z obiektów przemysłowych i rezydencjonalnych. Następnie zobaczymy miasto z innej, ładniejszej strony, gdyż odwiedzimy Ogród Botaniczny z Palmiarnią. W ogrodzie prezentowane są gatunki flory rodzimej oraz liczne rośliny obcego pochodzenia. Bogate zbiory, liczące ok. 4000 gatunków, eksponowane są w dziewięciu działach tematycznych. Palmiarnia ukryta pośród starych drzew zabytkowego Parku Źródliska, to wyjątkowo malownicze miejsce, pełne tajemniczości i niezwykłej egzotyki. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Spacer zaczniemy od starówki stanowiącej kiedyś tętniące życiem centrum miasta. Przylega do niego Park Staromiejski, w którym zbudowano pomnik Dekalogu – na pamiątkę koegzystencji Polaków i Żydów. Następnie zobaczymy najpiękniejszą fabrykę Łodzi – dawne zakłady Izraela K. Poznańskiego ze wspaniałym, kutym ogrodzeniem i główną bramą wjazdową, której wrota stanowią mistrzowskie dzieło sztuki kowalskiej. Dawny kompleks przemysłowy został zrewitalizowany i obecnie jest wykorzystywany przez centrum handlowo-rozrywkowo-kulturalne Manufaktura. Zwiedzanie Muzeum Miasta Łodzi, które znajduje się w reprezentacyjnej rezydencji wybudowanej dla rodziny jednego z najzamożniejszych fabrykantów XIX-wiecznej Łodzi – Izraela K. Poznańskiego. Poza ekspozycją wnętrz fabrykanckich z przełomu wieków XIX i XX, wystawa prezentuje dzieje Łodzi przemysłowej, a szereg saloników zaaranżowano na ekspozycje poświęcone artystom związanym z miastem. Zobaczymy także wille i pałace budowane kiedyś dla fabrykantów, świadczące o bogactwie dawnej Łodzi. Spacer po ulicy Piotrkowskiej o długości 4,2 km, która stanowi „wizytówkę miasta”.  Po ulicy można przejechać się rikszą lub „trambusem” i zobaczyć pomniki, np. Trzech Fabrykantów, Ławeczkę J. Tuwima czy Pomnik Łodzian Przełomu Tysiącleci. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg. Przejazd do hotelu. Nocleg.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd do Uniejowa do kompleksu termalno-basenowego Termy Uniejów. Obiekt oferuje gorące kąpiele w leczniczych solankach termalnych, znajdują się tu baseny kryte i otwarte oraz zespół odnowy biologicznej ze strefą saun, aromaterapią, tepidarium, gabinetem masażu czy komorą śnieżną. Największą atrakcją tego miejsca są tzw. Łaźnie Kasztelańskie, czyli prawdziwie średniowieczne SPA, oferujące kąpiele w dębowych 6-osobowych baliach z solankową wodą termalną lub z dodatkiem różanych olejków i płatków kwiatów, a nawet w piwie czy czekoladzie. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina w godzinach wieczornych.
 
TERMINY:
01.05 – 03.05.2021
30.07 – 01.08.2021
10.09 – 12.09.2021
 
CENA: 790 PLN
 
CENA ZAWIERA:
 • transport
 • 2 noclegi w hotelu
 • wyżywienie: 2 śniadania
 • ubezpieczenie: NW (10 000 PLN)
 • opiekę pilota – przewodnika
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWE OPŁATY:
 • bilety wstępu ok. 110 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 160 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % ceny wycieczki.

UWAGI:
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.