z wizytą u Ateny

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2021-09-26 4dni Autokar Grecja ATENY Zgodnie z programem 2550PLN termin potwierdzony, ostatnie miejsca
int(10497)
Z wizytą u Ateny

DZIEŃ I Wylot z Berlina o godz. 06.00, zbiórka 2 godziny przed wylotem. Przylot do Aten o godz. 09.55. Ateny to stolica Grecji i wspaniałego regionu – Attyki, to miasto kontrastów, gdzie starożytność miesza się z teraźniejszością, mity z rzeczywistością. Nad mieszkańcami miasta czuwa mityczna bogini mądrości, sztuki i wojny, Atena. Ateny zaczęły się rozwijać w VI w. p.n.e., a większość budowli, które możemy podziwiać pochodzą z V w. p.n.e., miasto w XIX wieku stało się stolicą nowożytnej Grecji. Obecnie około 35% mieszkańców Grecji mieszka w stolicy z uwagi na koncentrację biznesu i wygodę miejskiego życia. Nasze spotkanie z Atenami  zaczniemy od objazdu miasta, w trakcie którego zobaczymy Plac Syndagma, Uniwersytet Ateński, Stadion Kalimarmaro oraz budynek parlamentu Grecji, dawniej Pałacu Królewskiego, gdzie mieści się Grób Nieznanego Żołnierza.  Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II  Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie zaczniemy od Akropolu, który jest jednym z najsłynniejszych i najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Europie. To górujące nad stolicą, wapienne wzgórze, na którym znajduje się zespół najpiękniejszych i najlepiej zachowanych zabytków starożytnej Grecji. Każdego roku odwiedzają je miliony turystów. Zobaczymy: Partenon - świątynię poświęconą bogini i opiekunce miasta Atenie, Erechtejon ze słynnymi kariatydami, Propyleje, Pinakotekę i Muzeum Akropolu. Zwiedzimy także Odeon Herodosa Attyka, świątynię Zeusa Olimpijskiego.  Przejście do dzielnicy Plaka. Większość ulic jest tu wyłączona z ruchu samochodowego i zastąpiona długimi deptakami dla licznych turystów. Niezwykłego klimatu i uroku dodają jej z całą pewnością ciasne, kręte uliczki, wśród których czekają na nas liczne knajpki, kawiarenki i sklepiki z pamiątkami. Atmosfera Plaki przypomina o wpływach muzułmańskiej Turcji i prawosławnej kultury Grecji. Następnie zobaczymy Agorę, która była głównym punktem starożytnego miasta. Duży, otwarty plac stanowił centrum sprawiedliwości, polityki, gospodarki, religii i kultury. Obywatele zbierali się w tym miejscu, żeby dokonać wszelkiego rodzaju transakcji. Nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wyjazd nad Jezioro Vouliagmeni, które jest prawdziwym cudem natury. To naturalne i niepowtarzalne uzdrowisko termalne i mineralne spa. Słonawe wody jeziora są ciągle uzupełniane zarówno przez morze, jak i przez podziemne źródła termiczne, to właśnie dzięki tym ciepłym źródłom, temperatura wody nie schodzi nigdy poniżej 24 stopni. Nie tylko jezioro, ale także naturalne piękno jego otoczenia zachwyca turystów. Jezioro położone jest bowiem w cieniu olbrzymich klifów i otoczone bujną roślinnością. Czas na relaks i wypoczynek. Powrót do Aten. Spacer Ogrodami Królewskimi z pawilonem wystawowym Zappio, gdzie w 2004 r. prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał akces RP do UE. Następnie odwiedzimy bajkową dzielnicą Anafiotika, która jest po prostu niewielkim skupiskiem małych domków. Co więc tu tak czaruje? Co tworzy tutejszy, mały świat? Ich białe ściany, kontrastujące z jaskrawymi kolorami drzwi i okiennic, zdobienia, z misternie kutymi i malowanymi przez właścicieli detalami, kręte, wąskie uliczki pełne wszędobylskich kotów, prowadzące do licznych, romantycznych zaułków, ogrody pełne pnączy kwitnących kaskad jaśminów i róż. Nic dziwnego, że Anafiotika w Grecji postrzegana jest jako enklawa klimatu cykladzkiej wyspy. Nocleg w hotelu
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Bagaże zostawiamy w przechowalni. Czas na indywidualne smakowanie uroków Aten. Opcyjnie, dla chętnych, możliwość zwiedzania Muzeum Archeologicznego. Muzeum, od momentu założenia w 1829 r. gromadzi zabytki z obszaru Grecji od czasów prehistorycznych do późnego antyku. Jest nie tylko największym w kraju, ale też jednym z najważniejszych na świecie. Wielkość zbiorów przechowywanych na 8 tys. m² liczy ponad 20 tys. Siedziba  muzeum pierwotnie znajdowała się na Eginie, jednak w 1889 r. została  przeniesiona do nowego budynku. Podczas II wojny światowej placówkę zamknięto, zaś eksponaty umieszczono w opieczętowanych skrzyniach i zakopano. W 1945 r. zbiory ponownie udostępniono. Transfer na lotnisko. Godz. 16.40 wylot samolotu z Aten. Godz. 18.45 przylot samolotu na lotnisko Berlinie.
 
TERMIN: 26.09 – 29.09.2021
 
CENA: 2 550 PLN
 
CENA ZAWIERA:
 • przelot samolotem linii Easyjet na trasie Berlin – Ateny – Berlin
 • 3 noclegi w hotelu w Atenach
 • wyżywienie: 3 śniadania
 • ubezpieczenie TU EUROPA wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • bagaż podręczny do 10 kg o wymiarach 55x40x20 cm 
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWO PŁATNE:
 • bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej i podmiejskiej, obligatoryjne zestawy audio guide ok. 105 EUR
 • transfer na trasie Szczecin - lotnisko Berlin - Szczecin - 160 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 320 PLN
 • bagaż rejestrowany 15 lub 23 kg - cena na zapytanie
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 PLN
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.


UWAGI!
 • kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie (aktualne informacje na stronie internetowej oraz w biurze)
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów
 • Ubezpieczenie w wariancie Standard, które oferujemy w cenie zapewnia pokrycie kosztów leczenia COVID-19 do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia (KL).
  Proponujemy dokupienie wariantu VIP, które obejmują pokrycie kosztów kwarantanny i izolacji (wyżywienie, hotel i transport), zaleconej i zorganizowanej przez służby medyczne kraju będącego celem podróży w limicie do 2000 EUR w cenie 20 zł za osobę.
  Sumy gwarancyjne w wariancie VIP: KL 100 000 EUR, NW 10 000 EUR, bagaż 1 000 EUR.
 Najczęściej zadawane pytania w zakresie epidemii COVID-19
 https://www.pelikan.szn.pl/upload/QA_Travel_World.pdf

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.