Słońce za zakrętem

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2021-10-07 8dni Przelot Hiszpania Andaluzja Zgodnie z programem Szczecin 4390PLN impreza potwierdzona, ostatnie miejsca
int(11258)
SŁOŃCE ZA ZAKRĘTEM


DZIEŃ I Odlot samolotu o godz. 06.35 z lotniska Berlin Barndenburg, zbiórka 2 godziny przed wylotem. Przylot do Malagi o godz. 10.10. Przejazd na zwiedzanie Malagi, miejskiej stolicy Costa del Sol. Miasto słynie z pięknych, piaszczystych plaż, dobrego wina, specyficznej architektury i wspaniałych zabytków. To także miejsce narodzin najsłynniejszego kubisty – Pabla Picassa oraz niemniej słynnego aktora – Antonio Banderasa. Przejazd do hotelu na wybrzeżu Costa del Sol. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Całodzienna wycieczka poprzez malownicze krajobrazy Andaluzji do najdłużej istniejącego królestwa arabskiego w Hiszpanii – Granady, położonej u stóp gór Sierra Nevada. Zwiedzimy Alhambrę, ogromny kompleks pałacowo – ogrodowy przywołujący na myśl baśnie tysiąca i jednej nocy. Alhambra, uznawana za najpiękniejszy pałac orientu w Europie, charakteryzuje się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody, światła i dekoracji. Przejazd do centrum miasta. Zwiedzanie Kaplicy Królewskiej, gdzie znajdują się groby królów katolickich. W kaplicy są także liczne relikwie, portrety, tkaniny dekoracyjne, ozdoby, barokowe rzeźby i obrazy. Następnie spacer po mauretańskiej dzielnicy Albaicin pełnej wąskich uliczek, które zachowały orientalny charakter. Pałac Alhambra z Ogrodami Generalife oraz dzielnica Albaicin znajdują się pod patronatem UNESCO. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu wycieczka po wybrzeżu Costa del Sol. Przejazd do Rondy, jednego z najpiękniejszych „białych miast” w Andaluzji, nazywanej miastem wiszących domów. Zobaczymy Plaza de Toros, jedną z najstarszych aren corridy, imponujący most Puente Nuevo, z którego rozpościera się piękny widok na przepaść wąwozu rzek Tag i Guadalevin. Pospacerujemy także po po starówce i zobaczymy XVII wieczny pałac Casa del Rey Moro z ogrodami wiszącymi nad przepaścią. Przejazd do Mijas, malowniczego miasteczka przyklejonego do zbocza górskiego. Spacer po urokliwych uliczkach z domami tonącymi w kwiatach. Odwiedzimy także Marbellę, jeden z najpopularniejszych kurortów “Wybrzeża Słońca”, otoczony pięknymi plażami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Wyjazd na wycieczkę do Kordoby. Ze względu na liczne i wspaniałe zabytki będące świadectwem obecności wielu cywilizacji Kordoba została wpisana na listę UNESCO. Za największy z nich uznawany jest wielki meczet La Mezquita. W czasach kalifatu był on największym centrum duchowym, dziś zachwyca architektoniczną harmonią panującą w jej wnętrzu i połączeniem z chrześcijańską katedrą. Spacer po starówce, dzielnicy żydowskiej Juderia z synagogą z XIV w. i słynną Uliczką Kwiatową. Zobaczymy także Alkazar de los Reyes Cristianos - letnią rezydencję  rodziny królewskiej wzniesioną nad rzeką  z pięknym mostem Puente Romano. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Przejazd do Gibraltaru, brytyjskiej enklawy na Półwyspie Iberyjskim o długości zaledwie 6 km. Przejazd minibusami na Punta Europa ze wspaniałym widokiem na Afrykę, a następnie wjazd na Skałę Gibraltarską, jedyne miejsce gdzie na wolności żyją małpy, wejście do Jaskini św. Michała i następnie zjazd do miasta. Czas wolny na zakupy, na Gibraltarze obowiązuje strefa wolnocłowa. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ VI Śniadanie w hotelu. Czas na relaks i wypoczynek. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VII Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Sewilli, stolicy Andaluzji, miasta Carmen, Don Juana i Figara. Zabytkowy zespół architektoniczny miasta jest wpisany na listę UNESCO. Zaczniemy od panoramicznej przejażdżki po portowej dzielnicy El Arenal z najwspanialszą w Hiszpanii areną do walki z bykami. Następnie zwiedzanie Placu Hiszpańskiego z kompleksem pałacowo-ogrodowym z ceramicznymi dekoracjami, będącymi wizytówką miasta. Spacer starą żydowską dzielnicą Santa Cruz, pełną malowniczych zaułków. Zobaczymy także XV wieczną katedrę Najświętszej Marii Panny, jeden z najwspanialszych gotyckich kościołów na świecie, w którym znajduje się kaplica z grobowcem Krzysztofa Kolumba. Wizyta w Alkazarze, dawnym pałacu królewskim, z pięknymi ogrodami. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VIII Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko. Wylot z malagi o godz. 10.45, przylot na lotnisko Berlin Brandenburg o godz. 14.25.
 
TERMIN: 07.10 – 14.10.2021

CENA: 4 390 PLN

CENA ZAWIERA:
 • przelot samolotem na trasie Berlin – Malaga – Berlin
 • transport autokarem na trasie wycieczki
 • 7 noclegów w hotelu
 • wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie TU EUROPA wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników
 • bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25 cm
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 
DODATKOWE OPŁATY:

 • bilety wstępu – ok. 130 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. – 950 PLN
 • bagaż rejestrowany 15 kg – 400 PLN, bagaż rejestrowany 23 kg – 460 PLN
 • transfer Szczecin - lotnisko Berlin - Szczecin - 160 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 3% ceny wycieczki
 • Turystyczny Fundusz Pomocowy - 10 PLN
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.

UWAGI:
 • Kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie (aktualne informacje na stronie internetowej oraz w biurze
 • Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów
 • Ubezpieczenie w wariancie Standard, które oferujemy w cenie zapewnia pokrycie kosztów leczenia COVID-19 do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia (KL).
  Proponujemy dokupienie wariantu VIP, które obejmują pokrycie kosztów kwarantanny i izolacji (wyżywienie, hotel i transport), zaleconej i zorganizowanej przez służby medyczne kraju będącego celem podróży w limicie do 2000 EUR w cenie 41 zł za osobę.
  Sumy gwarancyjne w wariancie VIP: KL 100 000 EUR, NW 10 000 EUR, bagaż 1 000 EUR.
 Najczęściej zadawane pytania w zakresie epidemii COVID-19
 https://www.pelikan.szn.pl/upload/QA_Travel_World.pdf

 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.