ROZTOCZE I LUBELSZCZYZNA

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2021-07-14 5dni Autokar Polska AUTOKAREM, 5 DNI Śniadania i obiadokolacje Szczecin 1550PLN impreza potwierdzona, ostatnie miejsca
2021-09-15 5dni Autokar Polska AUTOKAREM, 5 DNI Śniadania i obiadokolacje Szczecin 1550PLN
int(7784)

Roztocze i Lubelszczyzna 
 
DZIEŃ I Godz. 05.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 04.45 na ul. Sambora – parking dla autobusów. Przyjazd do Kazimierza Dolnego w późnych godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek. Niewiele jest miast w Polsce o tak specyficznym klimacie, urokliwych zakątkach i pięknej starówce pamiętającej odległe czasy. Dzięki temu Kazimierz Dolny stał się słynnym nadwiślańskim kurortem, chętnie odwiedzanym przez ludzi zwyczajnych i niezwyczajnych. Unikalny zespół urbanistyczno - architektoniczno - krajobrazowy Kazimierza został zaliczony do najwyższej w skali światowej klasy zabytków, tak więc od 1994 roku Kazimierz Dolny stanowi Pomnik Historii. Zwiedzanie miasta, urokliwie położonego nad Wisłą. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu przejazd do Sandomierza, królewskiego miasta nad Wisłą. Historyczny Sandomierz bywa nazywany "Małym Rzymem", a to dlatego, że podobnie, jak włoska stolica, ulokował się na 7 wzgórzach, a ponadto pod obydwoma miastami ciągną się tajemnicze, podziemne korytarze. Sandomierz zyskał znacznie na sławie w ostatnich czasach za sprawą popularnego serialu "Ojciec Mateusz" kręconego właśnie w tym mieście. Zwiedzanie miasta: kościół św. Michała wraz z zespołem dawnego klasztoru Benedyktynek, kościół św. Józefa wraz z zespołem dawnego klasztoru Reformatów, Brama Opatowska, stary rynek wraz z zabytkowymi kamieniczkami i ratuszem, katedra, Pałac Biskupi, Synagoga, zamek, spichlerz. Przejazd do hotelu na Roztoczu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ III Po śniadaniu zwiedzanie Roztocza. Niezwykły klimat, miasteczka o ciekawej historii i cennych zabytkach, piękne krajobrazy oraz cisza i spokój, to wszystko składa się na wyjątkowość tego miejsca. Wizytówką Roztocza jest przede wszystkim przyroda, unikatowa na skalę europejską. Zróżnicowana budowa krajobrazu jaka tu występuje zdecydowała o różnorodności tutejszej fauny i flory. Zaczniemy od odwiedzenia Zwierzyńca. Historia tego niewielkiego miasteczka ściśle związana jest z Janem Zamojskim, kanclerzem i hetmanem Rzeczpospolitej. Od XVI wieku była to letnia rezydencja Ordynacji Zamojskich. Mieli tutaj swój pałac i park, ogrodzony zwierzyniec oraz zupełnie prywatną górę Bukową. Zobaczymy dawną siedzibę Zarządu Ordynacji Zamojskiej z barokowym kościołem na wyspie i browarem z 1806 roku. Przejazd do Szczebrzeszyna. Miasto znane jest każdemu Polakowi, za sprawą wiersza Jana Brzechwy, który rozpoczyna się słowami "W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie..." Symbol ten wykorzystywany jest w promocji miasta. Zobaczymy: cerkiew z XVI wieku, kościół św. Mikołaja - dawny klasztor i synagogę z XVII wieku. Na koniec odwiedzimy Krasnobród, jedno z uzdrowiskowych miast powiatu zamojskiego, znajdujące się na terenie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego. Zwiedzimy barakowy klasztor z 1699 roku oraz dwór Leszczyńskich. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Dzisiaj odwiedzimy Zamość Miasto jako prywatne założył Jan Zamojski – kanclerz wielki koronny, który zlecił włoskiemu mistrzowi Bernardo Morando zaprojektowanie miasta idealnego – twierdzy, która miała za cel chronić włości Zamojskich. Tak właśnie powstał Zamość, nazywany Padwą Północy, prawdziwe arcydzieło polskiego renesansu. W 1992 roku Stare Miasto Zamościa zostało wpisane na listę UNESCO. Zobaczymy: rynek, ratusz, fortyfikacje bastionowe, bramy miejskie, katedrę, Pałac i Akademię Zamojskich. Przejazd do Lublina, jednego z najstarszych miast polskich o ciekawej historii. Mówi się, że Lublin to miasto skrojone na ludzką miarę. Do największych atrakcji można dojść pieszo, a każdy chodzi tutaj jakby trochę wolniej. Zwiedzanie miasta: Zamek Lubelski z donżonem z XIII wieku i gotycko – renesansową kaplicą ozdobioną freskami rusko–bizantyńskimi, Plac Zamkowy, Katedralna Cerkiew Prawosławna. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu zwiedzanie lublińskiego rynku otoczonego zabytkowymi kamieniczkami z gmachem Trybunału Koronnego. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.
 
TERMINY:
01.05 - 05.05.2021
14.07 – 18.07.2021
15.09 – 19.09.2021
 
CENA: 1 550 PLN
 
CENA ZAWIERA:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 4 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • opiekę pilota i lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie: NW 10 000 PLN
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWE OPŁATY:
 • bilety wstępu i obligatoryjne zestawy audio guide ok. 100 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 360 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % ceny wycieczki.

 
UWAGI:

 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.