Hej Mazury, jak wy cudne

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2021-08-04 5dni Autokar Polska Śniadania i obiadokolacje Szczecin 1550PLN termin potwierdzony
int(7064)
Hej Mazury, jak wy cudne
 
DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do Malborka, który zyskał sławę w szerokim świecie głównie dzięki potężnej twierdzy krzyżackiej. Malborska warownia wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO jest uznawana za największy w Europie zamek z cegły. Zwiedzanie twierdzy krzyżackiej, następnie przejazd do Elbląga. Miasto jest osobliwe. Gotyckie zabytki sąsiadują tutaj z wojennymi gruzami, sztuką awangardową i kamienicami, które udają stare, ale tylko na pierwszy rzut oka…Spacer po starówce. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ II Śniadanie w hotelu. Dziś czeka nas niezwykła przygoda…”popłyniemy” statkiem po trawie. Rejs Kanałem Elbląskim na trasie Elbląg - Buczyniec przez Rezerwat Przyrody na Jezioro Dróżno. Ten światowej klasy zabytek sztuki hydrotechnicznej łączy zachodnio-mazurskie jeziora z Zalewem Wiślanym. Jest unikalnym pod względem technicznym szlakiem wodnym, a oryginalność tej drogi wodnej polega na pokonywaniu różnicy poziomów o łącznej wielkości 100 metrów przy pomocy systemu śluz i pochylni. Następnie zwiedzimy Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie. Przejazd do Olsztyna, stolicy Warmii i Mazur. Olsztyn to miasto, które pełne jest zabytków, terenów zielonych oraz jezior - w granicach miasta znajduje się ich aż 16. Zobaczymy gotycki Zamek Kapituły Warmińskiej i klimatyczny rynek otoczony zabytkowymi kamienicami. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Dzisiaj odkrywamy uroki  Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Zaczniemy od Mrągowa, jednego z najstarszych mazurskich miast, które od wieków było tyglem narodowościowym. Spacer po mieście i po promenadzie nad Jeziorem Czos aż do amfiteatru, podobno trzeciego pod względem wielkości w Polsce. Mazury to przede wszystkim niekończące się lasy i nieskazitelnie czysta woda. Idealnym połączeniem tych atutów regionu jest spływ królową mazurskich rzek – Krutynią. Roślinność na Krutyni jest tak bujna, że niejednokrotnie na jej powierzchni tworzą się grube, zielone dywany, które są chętnie zasiedlane przez stada różnobarwnych ważek, widok iście bajkowy. Odwiedzimy także Ruciane Nida i zwiedzimy leśniczówkę "Pranie", gdzie znajduje się Muzeum K.I. Gałczyńskiego. Przejazd do Pisza, gdzie na rynku zobaczymy najpiękniejszy ratusz na Mazurach, urokliwe kamieniczki i „pruską babę”. Teraz czas na relaks w Mikołajkach. Posłuchamy legendy o Królu Sielaw i zobaczymy jak wygląda jego aktualna rzeźba na fontannie, pospacerujemy promenadą i podelektujemy się pięknymi widokami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ IV Śniadanie w hotelu. Zaczniemy od wizyty w miasteczku Ryn, urokliwie położonym nad dwoma jeziorami, gdzie zwiedzimy zamek krzyżacki. Następnie przejazd do Giżycka. Spacer po mieście, w trakcie którego zobaczymy widokową wieżę ciśnień, obrotowy most nad Kanałem Łuczańskim łączący jeziora Negocin i Kisajno oraz Twierdzę Boyen. Przejazd do Gierłoży, gdzie zwiedzimy Wilczy Szaniec, dawną kwaterę Hitlera, z której dowodził wojskami podbijającymi ZSRR. Odwiedzimy także Świętą Lipkę, gdzie znajduje się sanktuarium maryjne będące jednym z najważniejszych zabytków baroku w północnej Polsce. W bazylice możemy podziwiać barokowe organy z ruchomymi figurkami i będziemy mieli okazję posłuchać koncertu organowego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Na zakończenie czeka nas wizyta w urokliwym miasteczku Reszel, w którym wydaje się, że czas się zatrzymał. Za sprawą tego uroku i ducha minionej epoki Reszel jako pierwsze polskie miasto trafił w 2014 roku na listę Cittàslow, czyli stowarzyszenia małych miast o dobrej jakości życia. Zobaczymy zabytkowy rynek z ratuszem i kolorowymi kamieniczkami oraz Zamek Biskupów Warmińskich. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina w godzinach wieczornych.
 
TERMINY:
04.08 – 08.08.2021
 
CENA: 1 550 PLN
 
CENA ZAWIERA:
  • przejazd komfortowym autokarem
  • 4 noclegi w hotelach
  • wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
  • opiekę pilota i lokalnych przewodników
  • ubezpieczenie: NW 10 000 PLN
  • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWE OPŁATY:
  • bilety wstępu i obligatoryjne zestawy audio guide – ok. 250 PLN
  • dopłata do pokoju 1 os. – 320 PLN
  • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % ceny wycieczki.

UWAGI:
  • kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.