A w Krakowie na Brackiej

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2021-08-04 5dni Autokar Polska Śniadania i obiadokolacje Szczecin 1550PLN termin bliski potwierdzenia
2021-10-02 5dni Autokar Polska Śniadania i obiadokolacje Szczecin 1550PLN
int(8249)
A w Krakowie na Brackiej

DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przejazd do Łodzi. Zobaczymy najpiękniejszą fabrykę – dawne zakłady Izraela K. Poznańskiego ze wspaniałym, kutym ogrodzeniem i główną bramą wjazdową, której wrota stanowią mistrzowskie dzieło sztuki kowalskiej. Dawny kompleks przemysłowy został zrewitalizowany i obecnie jest wykorzystywany przez centrum handlowo-rozrywkowo-kulturalne Manufaktura. Zobaczymy także wille i pałace budowane kiedyś dla fabrykantów, świadczące o bogactwie dawnej Łodzi. Spacer po ulicy Piotrkowskiej o długości 4,2 km, która stanowi „wizytówkę miasta”. Po ulicy można przejechać się rikszą lub „trambusem” i zobaczyć pomniki, np. Trzech Fabrykantów, Ławeczkę J. Tuwima czy Pomnik Łodzian Przełomu Tysiącleci. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd do Częstochowy. Zaczniemy od wizyty na Jasnej Górze, gdzie znajduje się sanktuarium i zarazem zespół klasztorny zakonu paulinów. To jedno z najważniejszych miejsc kultu maryjnego w Polsce, od setek lat centrum pielgrzymowania katolików. Na Jasnej Górze znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej przedstawiający Maryję Dziewicę z dzieciątkiem Jezus oraz pokaźny zbiór dzieł sztuki sakralnej w większości stanowiące dary od wiernych. Sanktuarium funkcjonuje jako miejsce kultu obrazu Czarnej Madonny, ale posiada również ciekawą historię. Powstało w XIV wieku i stale rozbudowywane, stało się militarną fortecą, która sprawnie broniła częstochowskich skarbów oraz polskich królów. Klasztor w historii Polski zapisał się jako niezdobyta twierdza w wielu lokalnych potyczkach i najazdach. Przejazd do Podzamcza i zwiedzanie najbardziej popularnego ze wszystkich zamków Orlich Gniazd - Zamku Ogrodzienieckiego. Zbudowany za czasów króla Kazimierza Wielkiego na najwyższym wzniesieniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej (515,5m n.p.m.) to największy i najbardziej znany obiekt zamkowy w Śląskiem. Stanowi przykład kunsztu dawnych budowniczych, którzy przez stulecia uczynili z Ogrodzieńca imponującą magnacką rezydencję. Dwukrotnie zdobyty i spalony przez Szwedów w trakcie potopu w XVII w., nie odzyskał dawnej świetności. Dziś obiekt pełni funkcję tzw. trwałej ruiny. Przejazd do Krakowa. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ III Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego – Katedra Królewska, Groby oraz Krypty Królewskie i Zasłużonych Polaków, Krypta Pary Prezydenckiej, Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Skarbiec Koronny i Zbrojownia, Smocza Jama. Zamek Królewski położony na skraju Starego Miasta, na szczycie wapiennego Wzgórza Wawelskiego, jest jednym z najważniejszych symboli Krakowa i Polski. W czasach, kiedy Kraków był stolicą Polski, Wawel był oficjalną rezydencją królów. Budowla jest połączeniem stylów średniowiecznych, romańskich, renesansowych i barokowych. Następnie zwiedzanie Krakowa szlakiem “Drogi Królewskiej”: Podczas spaceru zobaczymy: kościoły św. Andrzeja oraz św. Piotra i Pawła, bazylikę Franciszkanów, Rynek Główny z Wieżą Ratuszową i Sukiennicami, Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza. Przejście ulicą Floriańską  do Barbakanu i Placu Matejki. Czas wolny. Dla chętnych zwiedzanie Muzeum Podziemia Rynku (dodatkowo płatne). Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ IV Śniadanie. Przejazd do Wieliczki, zwiedzanie kopalni soli. Pełna unikalnego piękna i nieprzerwanie czynna od średniowiecza codziennie ukazuje turystom najznakomitsze solne cuda, skute w trudzie wielowiekowej pracy górników. W podziemnych wnętrzach Wieliczki czekają na nas kilometry chodników i pochylni, zjawiskowe komory i jeziora oraz doskonałe rzeźby solne. Unoszący się w powietrzu zapach soli, leczniczy mikroklimat, imponujące komory, drewniane konstrukcje i perfekcja w najmniejszych detalach. Powrót do Krakowa, spacer po Kazimierzu – dawnej dzielnicy żydowskiej pełnej klimatycznych uliczek, kamienic i kawiarni, w których każdego dnia spotykają się ludzie z całego świata. W trakcie spaceru ujrzymy z jednej strony tętniącą życiem codzienność “nieukończonego miasta”, z drugiej zaś usłyszymy historie bohaterów z Kazimierza upamiętniające ich doświadczenia. Podczas pieszej wędrówki zobaczymy historyczne kamienice, artystycznie zaprojektowane kawiarnie oraz żydowskie synagogi. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ V Po śniadaniu przejazd do Oświęcimia. Zwiedzanie miejsca pamięci Auschwitz – Birkenau. Auschwitz był największym hitlerowskim obozem koncentracyjnym, miejscem stopniowego wyniszczania więźniów i równocześnie największym ośrodkiem natychmiastowej, bezpośredniej zagłady Żydów. Obecnie, obóz koncentracyjny wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO,  jest symbolem okrucieństwa ludzi wobec ludzi w XX w. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.

TERMINY:

04.08 – 08.08.2021
02.10 – 06.10.2021

CENA: 1 550 PLN
 
CENA ZAWIERA:
 • przejazd komfortowym autokarem
 • 4 noclegi w hotelach
 • wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie: NW (10 000 PLN)
 • opiekę pilota  i lokalnych przewodników
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

DODATKOWE OPŁATY:
 • bilety wstępu i obligatoryjne zestawy audio guide – ok. 270 PLN
 • dopłata do pokoju 1 os. – 380 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % ceny wycieczki.

UWAGI:
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.