MAGICZNY DOLNY ŚLĄSK

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2021-08-25 5dni Autokar Polska AUTOKAREM, 5 DNI Śniadania i obiadokolacje Szczecin 1550PLN
int(6784)

Magiczny Dolny Śląsk
 

DZIEŃ I Godz. 07.00 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz. 06.45 na ul. Sambora – parking dla autokarów. Przyjazd do Wrocławia w godzinach południowych. Wrocław to stolica Dolnego Śląska, zabytkowe miasto na pograniczu trzech kultur. Zwiedzanie zaczniemy od  wrocławskiego rynku, który ma niemal 3,8 hektara i należy do największych dawnych placów targowych w Polsce. Przyciąga urokiem zabytkowych kamienic, żywiołowością i klimatem wyjątkowego centrum europejskiej metropolii. Zobaczymy: ratusz, Plac Solny, farę miejską, kompleks uniwersytecki, Arsenał, operę. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i dalsze zwiedzanie. Zobaczymy Ostrów Tumski, najstarszą część Wrocławia, która niegdyś była wyspą. Jest to miejsce wyjątkowe, pełne historii i magicznej, doniosłej aury. Zobaczymy: gotycką Kolegiatę Świętego Krzyża, która w jednym gmachu łączy dwa kościoły, katedrę Jana Chrzciciela, nazywaną matką kościołów śląskich (z możliwością wjazdu na wieżę widokową), Bramę Kluskową, ogrody biskupie, ogród botaniczny. Przejście Mostem Tumskim na wyspę Piasek. Spacer Bulwarami Włostowica, skąd roztacza się pocztówkowy widok na Ostrów, do kościoła Najświętszej Marii Panny na Piasku. Będąc we Wrocławiu nie możemy oczywiście pominąć niesamowitej wizyty w Panoramie Racławickiej. To wyjątkowe, cykloramiczne dzieło namalowane przez zespół malarzy pod kierownictwem Wojciecha Kossaka i Jana Styki, przedstawia bitwę pod Racławicami. Na koniec Hala Stulecia, która jest najsłynniejszym dziełem wrocławskiego modernizmu, od 2006 roku uznana za obiekt Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Kłodzka. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Wyjazd na zwiedzanie Kopalni Soli w Złotym Stoku, która jest najstarszym ośrodkiem górniczo-hutniczym w Polsce. Przejazd do Kamieńca, gdzie zobaczymy neogotycki zamek Hohenzollernów. Następnie odwiedzimy Polanicę Zdrój, kurortowe miasteczko z urokliwym Parkiem Zdrojowym. Powrót do Kłodzka i spacer po mieście. Wąskie, zabytkowe uliczki, przepiękny rynek, górująca nad miastem twierdza i urokliwie położone kawiarenki przyciągają tu wielu turystów. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Podziemnego Miasta Osówka, jednej z najbardziej tajemniczych atrakcji Dolnego Śląska. Do dziś nie wiadomo, do czego miał służyć kilkukilometrowy kompleks podziemnych korytarzy budowany przez Niemców w czasie II wojny światowej u podnóża Gór Sowich. Wyjazd na zwiedzanie Zamku Książ, niegdyś nazywanego „perłą Śląska”, a także „zamkiem z bajki”. Położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego jest budowlą charakteryzującą się różnymi stylami architektury, posiadającą ponad 400 pomieszczeń. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ V Śniadanie w hotelu. Wyjazd na zwiedzanie Zamku Chojnik, malowniczo położonego na szczycie góry. Będziemy mieli okazję posłuchać legend m. in. o Kunegundzie, postrzelać z kuszy, zobaczyć pręgierz i wejść na wieżę skąd rozpościera się panorama na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina w godzinach wieczornych.
 
TERMINY:
25.08 – 29.08.2021
 
CENA: 1 550 PLN
 
CENA ZAWIERA:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • 4 noclegi w hotelach
  • wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
  • opiekę pilota i lokalnych przewodników
  • ubezpieczenie: NW 10 000 PLN
  • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.


DODATKOWE OPŁATY:

  • bilety wstępu i obligatoryjne zestawy audio guide – ok. 190 PLN
  • dopłata do pokoju 1 os. – 360 PL
  • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,8 % ceny wycieczki.


UWAGI:

  • kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.