Szlakiem wina i szampana

Data wyjazdu Długość Transport Kraj Miasto Wyżywienie Wyjazd Cena Komentarz
2022-07-21 7dni Autokar Francja Zgodnie z programem Szczecin 3950 impreza potwierdzona
int(9664)
Szlakiem wina i szampana
 
DZIEŃ I Godz. 06.30 wyjazd ze Szczecina, zbiórka o godz.06.15 przy ul. Sambora – parking dla autokarów. Przyjazd do Akwizgranu późnym popołudniem. Kiedyś Akwizgran był jednym z najważniejszych miast Europy, Karol Wielki wybrał je na swoją siedzibę, przez co miasto stało się centrum pierwszego od czasów rzymskich prawdziwego imperium.  Zwiedzanie miasta, w którym historia współgra z nowoczesnością, miasta które Europę wyobraża i czuje. Zobaczymy: katedrę wybudowaną przez Karola Wielkiego, która została wpisana na listę UNESCO, gotycki ratusz, dzielnicę łacińską. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
 
DZIEŃ II Po śniadaniu wyjazd do Reims. Przez wieki miasto konkurowało z Paryżem o miano głównego ośrodka administracyjnego kraju. Odbywały się tu królewskie koronacje, a tutejsza katedra, którą odwiedzają dziś tłumy turystów olśniewała monumentalizmem. Zwiedzanie miasta: bazylika św. Remigiusza (której wnętrze ma 120 m długości), słynną gotycką katedrę Notre-Dame, Plac Republiki z rzymskim łukiem triumfalnym, monumentalny Plac Royal. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ III Śniadanie w hotelu. Reims leży w sercu Szampanii, wapienne piwnice, w których dojrzewa musujące wino są jedną z jego największych atrakcji. Wizyta w jednej ze słynnych piwnic szampana, gdzie zapoznamy się z procesem produkcji tego szlachetnego trunku. Wizyta połączona z degustacją. Następnie przejazd turystycznym szlakiem szampana do Hautvillers, gdzie 300 lat temu Dom Perignon zapoczątkował produkcję szampana. Kolejno odwiedzimy Epernay, a w nim siedzibę najsłynniejszego producenta szampana Mercier, ze 160.000 litrową beczką budowaną przez 20 lat. Ponadto zjedziemy windą 30 m pod ziemię aby przyjrzeć się bliżej leżakującemu szampanowi. Powrót do Reims. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ IV Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd autokarem do Metz. Stolica Lotaryngii wiele razy zmieniała swoich właścicieli, raz byli to Francuzi, innym razem Niemcy. Dzisiaj Metz kojarzy się głównie z Robertem Schumanem, to właśnie tutaj żył i pracował jeden z założycieli Unii Europejskiej. Zwiedzanie miasta: katedra St.Etienne – jedna z najpiękniejszych we Francji, promenada, dzielnica dworcowa. Następnie przejazd do Nancy. Zakwaterowanie w hotelu, krótki odpoczynek. Znane z XVIII-wiecznej architektury barokowej miasto ma wyrafinowane i arystokratyczne powietrze. Wpisany na listę UNESCO Plac Stanisława  (nazwany na część polskiego króla Stanisława Leszczyńskiego) stanowi przykład elegancji miasta z monumentalnymi pałacami i fontannami. Zobaczymy także ratusz, Fontanny Neptuna, Łuk Triumfalny i Pałac Książęcy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ V Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Baccarat – miasta słynącego z wyrobu najpiękniejszych na świecie kryształów. Wizyta w Muzeum Kryształów – ok. 1100 eksponatów, oraz możliwość zakupu szklanych wyrobów po obniżonych cenach. Przejazd do hotelu w Colmar – jednego z urokliwszych miast  Alzacji. Zwiedzanie miasta: Muzeum Unterlinden ze słynnym ołtarzem z Issenheim, uznanego za jedno z najbardziej dramatycznych i wzruszających dzieł sztuki. Wizyta w jednej z alzackich piwnic winnych połączona z degustacją wina. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
DZIEŃ VI Po śniadaniu przejazd do Strasburga – kulturalnej stolicy Alzacji. Odkąd Strasburg stał się siedzibą ważnych instytucji europejskich, nieodmiennie kojarzy się z przeszklonym gmachem parlamentu, po którym kroczą eleganccy politycy w krawatach. A przecież to miasto nie tylko z polityką, ale i historią w tle. Jego zabytkowe centrum, Grande Ile, w całości zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tak w Strasburgu miesza się nowoczesność z przeszłością, alzacka tożsamość z europejską wielokulturowością. Zwiedzanie miasta: siedziba Parlamentu Europejskiego, Rady Europy i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, stare miasto, katedra Notre Dame. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
 
DZIEŃ VII Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu.Przejazd do Bayreuth. Zobaczymy miasto, będące dawną rezydencją margrabiów, które światową sławę zyskało dzięki festiwalowi wagnerowskiemu odbywającemu się tutaj od 1876 roku. Dumą Bayreuth jest jeden z nielicznych zachowanych w stanie nienaruszonym barokowych teatrów w Europie, który od 2012 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Szczecina w późnych godzinach wieczornych.
 
TERMIN: 21.07 - 27.07.2022
 
CENA: 3 950 zł
 
CENA ZAWIERA:
 • przejazd komfortowym autokarem
 • 6 noclegów w hotelach
 • wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo)
 • ubezpieczenie TU Europa wariant Standard: KL (30 000 EUR), NW (3 000 EUR), bagaż (300 EUR)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych
 • opiekę pilota – przewodnika
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWE OPŁATY:
 • obligatoryjne opłaty: bilety wstępu i zestawy audioguide – ok. 100 EUR
 • dopłata do pokoju 1 os. -  800 PLN
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – 2,89 % ceny w wycieczki
 • TurystycznyFundusz Pomocowy - 10 PLN
Zgodnie z rozporządzeniem (DZIENNIK USTAW 2020 R. POZ. 2379), które weszło w życie 1 stycznia 2021, do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez BT PELIKAN zostanie doliczona składka, którą biuro ma obowiązek w całości przeznaczać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY. Jest to bezzwrotna opłata doliczana do każdej umowy, zbierana na wypadek sytuacji kryzysowych na rynku. Obowiązek pobierania składek na TURYSTYCZNY FUNDUSZ POMOCOWY dotyczy wszystkich organizatorów imprez turystycznych działających na polskim rynku.
 
UWAGI:
 • kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • pilot – przewodnik nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie w wariancie Standard, które oferujemy w cenie zapewnia pokrycie kosztów leczenia COVID-19 do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia (KL)
 • proponujemy dokupienie wariantu VIP, który obejmuje pokrycie kosztów kwarantanny i izolacji (wyżywienie, hotel i transport), zaleconej i zorganizowanej przez służby medyczne kraju będącego celem podróży w limicie do 2000 EUR w cenie 39 PLN za osobę. Sumy gwarancyjne w wariancie VIP: KL 100 000 EUR, NW 10 000 EUR, bagaż 1 000 EUR.

Chcesz wiedzić więcej? Zapytaj nas o ofertę.